banner851

banner614

ELEKTRONİK EŞYALAR ÇALIŞAMAZ HALE GELDİ

Düzce Merkez’e bağlı Beyköy beldesinde trafoda meydana gelen arıza sonrası yaşanan ani elektrik kesintisi yüzünden onlarca hanedeki elektronik eşyalar çalışamaz duruma geldi. Düzce’de sürekli benzer olaylarla adı anılan elektrik perakendecisi SEDAŞ, yine yüzlerce kişinin mağdur olmasına neden oldu.

banner619
Düzce 07.06.2021, 18:15 07.06.2021, 18:45
1585

Düzce’de elektrik hizmeti sağlayan kurum olan SEDAŞ’tan şikâyetlerin yükseldiği adres bu kez Beyköy beldesi oldu.

Sık sık yaşanan elektrik kesintileri birçok bölgede günlük yaşamı olumsuz etkilerken, kesintilere gerekçe olarak sunulan ‘Bakım-onarım’ hizmetinin yeterli olmadığı son yaşanan trafo arızasıyla gün yüzüne çıktı. Son teknoloji yeniliklerle alt yapısını güçlendirmekle övünen SEDAŞ, lanse ettiği olumlu tablonun aksine ani şekilde kesilen elektrikler yüzünden bu kez Beyköylüler’i mağdur etti.

Edinilen bilgilere göre; öğle saatlerinde trafo kaynaklı ortaya çıkan arızaya bağlı olarak elektrikler gitti. Yarım saat sonra elektrikler geldiğinde ise belde sakinleri evlerindeki birçok elektronik cihazı çalıştıramadı. Beyköy genelinde onlarca hanede televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, keatlle, derin dondurucu, bilgisayar, fırın gibi eşyalar çalışamaz hale geldi.

Elektronik eşyaları zarar gören onlarca Beyköylü, büyük mağduriyet yaşarken SEDAŞ’ın vatandaşların elektrikli aletlerindeki hasarın kesinti nedeniyle meydana geldiğini belgelemeleri halinde tamir masraflarını karşılayacağı öğrenildi.

banner844
Yorumlar (2)
ali 4 ay önce
Arızanın kesintiden kaynaklı olduğunu ıspatlayamayacakları için karşılarız demek çok komik geliyor. ve karşılamıyorlarda. Avrupada kesinti olmuyor. Ayrıca Avrupada başıboş köpek göremezsiniz.
CAN 4 ay önce
SENE 2021 hala bunlarla ugrasiyoruz BEN ALMANYADAYIM BIRDEFA BÖYLE ELETIRIK KESINTISI YASAMADIM 42 SENEDIR VE 42 SENEDIR BASI BOS KÖPEKLER GÖRMEDIM ALMANYADA