banner851

banner614

“EMEKLİLİK YAŞI ARTTIRILMALI”

banner619

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO’da konferans veren SGK Düzce İl Müdürü Necmi Köroğlu, emeklilik yaşının bazı Avrupa ülkelerinde Türkiye’den daha fazla olduğunu belirterek, “Emeklilik yaşının aşamalı olarak arttırılması sosyal güvenlik sistemindeki çalışan-emekli dengesi sağlanması için gereklidir.” dedi.

banner846
Düzce 18.11.2019, 14:47 18.11.2019, 16:42
6738
banner844
Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Sosyal Güvenlik Mesleği ve Sosyal Güvenlikte Güncel Gelişmeler”  konulu konferans,  Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Düzce SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu, “Sosyal Güvenlik Mesleği ve Sosyal Güvenlikte Güncel Gelişmeler” konulu konferansı paydaşlarla iş birliği kapsamında gerçekleştirdiklerini ifade ederek sözü Necmi Köroğlu’na bıraktı. 
Konferansın davetli konuşmacısı SGK Düzce İl Müdür Necmi Köroğlu, sosyal güvenliğin tarihsel gelişimini özetleyerek, sosyal güvenliğin insanların hayatta karşılaşabileceği çeşitli risklere karşı güvence sağlamaya yönelik bir sistem olduğunu ifade etti.

“Kendinizi iyi düzeyde yetiştirin” tavsiyesi
Sosyal güvenlik mesleğinin en önemli mesleklerden bir haline geldiğini belirten Köroğlu, öğrencilerin kendilerini iyi düzeyde yetiştirmeleri ve çok çalışmaları durumunda hem kamu sektöründe, hem özel işletmelerde istihdam imkânı bulabileceğini söyledi. Öğrencilerin özel sektör sigortacılık alanında da çalışabileceğini dile getiren Düzce SGK İl Müdürü Köroğlu, ayrıca her öğrencinin alternatif bir zanaat veya sanat edinmesinin mezuniyet sonrası kısa sürede istihdam için faydalı olacağını sözlerine ekledi.“Emeklilik yaşının aşamalı olarak arttırılmalı”
Emeklilik yaşının aşamalı olarak arttırılmasının sosyal güvenlik sistemindeki çalışan-emekli dengesinin sağlanması için gerekli olduğunu dillendiren İl Müdürü Necmi Köroğlu, emeklilik yaşının bazı Avrupa ülkelerinde ülkemizden daha fazla olduğunu belirtti. Sosyal güvenlik sisteminin ülkemizde 2006 yılında itibaren yeniden yapılandırılarak verilen hizmet ve mali yapı bakımından daha da güçlü bir konuma geldiği değerlendirmesinde bulunan Köroğlu,  sağlık hizmetlerindeki gelişmelerin birçok gelişmiş ülkedeki sağlık sisteminden daha iyi olduğunu, maddi imkanları olmayan vatandaşlarımızın her türlü sağlık hizmetinden faydalanarak masrafların devlet tarafından karşılandığını ifade etti.   
Konferansın sonunda, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu tarafından SGK Düzce İl Müdürü Necmi Köroğlu’na teşekkür belgesi takdim edildi.


Yorumlar (103)
hakiki düzceli 2 yıl önce
ah koltuk sevdası gözünü seveyim seni
Cemal 2 yıl önce
Kendisinin düzceye bir faydası olmadığı gibi halkında tepkisini çekmiştir, düzce vekil müdürlerle idare edilecek bir yer değildir. Düzce idaresine artık donanımlı ve liyakat sahibi kişiler getirilmelidir
garip 2 yıl önce
ne kadar rahat konuşuyorsun garanti iş garanti para ben de olsam emeklilik yaşını 150 yapın derim ha bide sıcak koltuk oh ne dünya be
Kemal 2 yıl önce
Kraldan çok kralcı
Tork 2 yıl önce
Allah seni bildiği gibi yapsın devletin maaşını yeğen insan ne bekleyebilirsin ağızın yalan söyledi bir dünyada gözler yalan söylemez evine götürdüğün ekmeğin vicdanen yedide biliyonmu
VATANDAŞ 2 yıl önce
35-40 yaşındaki eli ayağı tutana iş vermiyor y biz ne yapalım eşim engelli diye kimse iş vermiyor buna da bi cvp veren olabilecek mi.
emekçi 2 yıl önce
bak müdür sen hiç siğorta nı bağkur unu kendi cebinden ödedin,mi nasıl ödendiğini biliyon mu veya primlerin ne olduğundan haberin varmı anlatıyon neye koşuyon 44 yaşındayım 7800 iş günüm var ne zaman emekli olayım bi cevap ver.koltuğunu seviyon ayrılmak istemiyonmu yoksa bize ahkam kesen değil icraat lazımmmm
Duzceli 2 yıl önce
Yalakalarımız cok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık