banner851

banner614

“EROL GÜNGÖR OKUYUN, MEDENİYETİ İYİ ÖĞRENİN”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, ismi Düzce Belediyesi Kültür Merkezine verilen ve muhalefet arasından tartışmalara neden olan Prof. Dr. Erol Güngör’ü vefat yıl dönümünde yad etti.

banner846
Düzce 24.04.2021, 16:40 24.04.2021, 15:50
683
banner844

Düzce Belediye Meclisi ocak ayında AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nin ismi Prof. Dr. Erol Güngör olarak değiştirilmesi kabul edilmişti.

İYİ Parti ve CHP’li üyelerin ‘Düzce’de adı verilecek bir kişi bile yetişmedi mi?’ diyerek karşı çıktığı karar sonrası Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medya hesabı üzerinden özellikle İYİ Partili üyeleri Meral Akşener’i etiketleyerek ‘milli kültürümüze yabancı’ nitelemesiyle şikâyet etmişti.

Bu karar kamuoyunda ve Düzce siyasetinde uzun süre konuşulurken şubat ayında kültür merkezinin yeni tabelaları asılmıştı.

ÖZLÜ: “ADINI VERMEKTEN ONUR DUYUYORUM”

Başkan Özlü, 1983 yılında henüz 44 yaşındayken hayatını kaybeden Sosyal psikolog ve yazar Prof. Dr. Erol Güngör’ü ölüm yıl dönümünde andı. Başkan Özlü yayımladığı mesajda, “Adını Düzce Belediyesi Kültür Merkezimize vermekten onur duyduğum, düşünce hayatımızın mihenk taşlarından, büyük Türk münevveri Prof. Dr. Erol Güngör’ü vefatının 38. yılında saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

KEŞİR: “EROL GÜNGÖR OKUYUN”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de Prof. Güngör’ü ölüm yıl dönümünde unutmadı. Keşir, “Benim kuşağımda derin bir iz bırakan, büyük mütefekkir Prof. Dr. Erol Güngör 24 Nisan 1983’de daha genç denecek yaşta aramızdan ayrıldı. Ruhu şad olsun” derken “Gençler Erol Güngör okuyunuz ve ait olduğunuz toplumu, medeniyeti iyi öğrenin!” sözleriyle de Prof Güngör’den faydalanma tavsiyesi verdi. 

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (1)
Adam 2 ay önce
EVER MEDENİYET BİLİM ÖĞRENİN DEMİŞ SİZ KURAN KURSU MEDRESE İMAM HATİP AÇMAYA DEVAM EDİN ARAP SEVİCİLER
23°
parçalı az bulutlu