banner851

banner955

ESMAK MAKİNE SAHİBİ ESEN: CUMHURBAŞKANIMIZI İÇTENLİKLE KUTLUYORUZ

Düzce’nin önemli sanayi kuruluşlarından olan Esmak Makine’nin sahibi Faruk Esen, İstanbul'un fethinin sembolü ve İslam dünyasında büyük öneme sahip Ayasofya'nın 86 yıl sonra cami olarak ibadete açılması dolayısıyla 86 kurban keserek şükran ve minnetlerini sundu. İl Müftülüğü ile koordineli gerçekleşen Kurban Kesimi Töreni bu sabah Düzce Hafız Hasan Kur’an Kursu önünde gerçekleşti.

Düzce 17.07.2020, 12:30 17.07.2020, 14:43
7853
ESMAK MAKİNE SAHİBİ  ESEN:  CUMHURBAŞKANIMIZI İÇTENLİKLE KUTLUYORUZ
banner1032

Düzce’nin yurt dışına üretim gerçekleştiren önemli sanayi kuruluşlarından olan Esmak Makine’den anlamlı hareket…

İslam dünyasında büyük öneme sahip Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararından duyulan memnuniyet dolayısıyla Esmak Makine sahibi Faruk Esen tarafından 86 kurban kesildi.

Kurban kesim töreni düzenlendi

Kurbanları Kur’an kurslarına bağışlama kararı alan Esen, bunun için Düzce İl Müftülüğü ile irtibata geçti. Bu doğrultuda Düzce Hafız Hasan Kur’an Kursu önünde kurban kesim töreni düzenlendi. Törene Düzce İl Müftüsü Rüstem Can, Esmak Makine sahibi Faruk Esen ve fabrika yetkilileri ile din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurban kesim töreninde İl Müftüsü Can eşliğinde Ayasofya Cami’nin ibadete açılması ve aziz şehitlerimiz için dua edildi.

“Kararı büyük sevinç ve sürurla tebrik ediyoruz”

Törende Öncü Haber mikrofonuna konuşan Esmak Makine sahibi Faruk Esen, Ayasofya'nın ibadete açılması kararından duyduğu sevinç ve mutluluğu şöyle ifade etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yüksek yargının bu kahraman milletin ebedî bir medar-ı şerefi ve Kur'an ve cihad hizmetinde dünyada pırlanta gibi pek büyük bir nişanı ve kılınçlarının pek büyük ve antika bir yadigârı olan Ayasofya Câmii’ni ibadet mahalli yapma kararını büyük sevinç ve sürurla tebrik ediyoruz. Sultan Fatih Mehmed Han Hazretlerinin ruh-u mubareklerini huzura kavuşturan bu mühim hadisenin milletimizin birliği, islam aleminin ittihadi ve bütün insanlığın hidayeti için çok ehemmiyetli bir dönüm noktası olduğuna inanıyoruz.”

“Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin”

Ayasofya'nın 86 yıl sonra cami olarak ibadete açılmasının mimarı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sunan Esen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çok ehemmiyetli kararı büyük bir cesaretle alan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bütün islam aleminin ebedi minnettarlığı ile birlikte arkasında yıkılmaz manevi bir kuvvet kazandığı için ruh-u canımızla tebrik ediyoruz. Bu vesile ile Ayasofya’nın kapalı kaldığı 86 seneye karşılık 86 adet kurbanla şükrümüzü, minnettarlığımızı, sevincimizi ve sürurumuzu ifade etmek istedik. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Hayırlı uğurlu olsun.”

Tören kurban kesimi ve dualarla son buldu.

Yorumlar (16)
N VELİ 2 yıl önce
Alah razı olsun, Ayasofya’nın cami olarak açılması çok önemli bir olay.Faruk Bey’i tebrik ederim.
Halil ibrahim Şendil 2 yıl önce
Allah razi olsun.
Talip yılmaz 2 yıl önce
Rabbim sende olana acı yokluk göstermesin kıymetli abim Allah kabul etsin kesene halil ibrahim bereketi versin var olasın
VATANDAŞ 2 yıl önce
Bir de devlete ödediği vergiyi araştırın
Murat 2 yıl önce
Vergi rekortmeni neyi araştıracaksın? Milleti teftiş edeceğine sen ne üretiyorsun ona bak
Başka bir vatandaş 2 yıl önce
Araştır arkadaş. Varsa aleyhinde bir delil, gel beraber şikayet edelim. Her hayra bir şüphe karıştırma. Delillerle konuş.
Başka bir vatandaş 2 yıl önce
Araştırın arkadaş
Biz de bilelim. Delili olmayan bir meselede sui zanna kapı açmak insafsızlıktır. Varsa aleyhinde bir deliliniz buyurun beraber şikayet edelim.
Alaettin Üstün 2 yıl önce
Bu güzel ve anlamlı davranışından dolayı sayın Faruk beyi tebrik ediyorum Allah sayılarını arttırsın
murat 2 yıl önce
Mutluluğu kanla kutlayanlardan Allah hepimizi korusun.
Duzceli 2 yıl önce
Aferim çok büyük iş yapmış aferin..
Tacettin 2 yıl önce
RABBİM niyetini kabul etsin nibjoğ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık