banner851

banner614

ESNAFLAR BABALAR GÜNÜ’NDEN UMUTLU

banner619

Koronavirüs salgını sürecinde çok sıkıntı çeken ve borçları biriken esnaflar normalleşme döneminin başlamasıyla kepenklerini yeniden açarak yaralarını sarmaya başladı. Zor günlerden geçen Düzce esnafı için Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı’dan ‘Babalar Günü’ çağrısı geldi. Kayıkçı, özel günlerde yapılan alışverişlerde esnafların tercih edilmesini istedi.

banner846
Düzce 17.06.2021, 15:40 18.06.2021, 10:08
548
banner844

15 aydır hayatı kabusa çeviren yeni tip koronavirüs (COVİD-19) riskine karşı alınan kısıtlama ve tedbir kararları nedeniyle uzun süredir kepenklerini açamayan esnaf ekonomik açıdan zor durumda kalmıştı. Biriken borçları yüzünden ne yapacağını kara kara düşünen esnaflar, azalan vaka sayıları ve normalleşme dönemine geçilmesi ile birlikte yeniden kepenk açmanın mutluluğunu yaşamıştı.

Esnaf yaralarını sarmaya çalışırken 20 Haziran Pazar günü kutlanacak olan ‘Babalar Günü’ için Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı’dan vatandaşlara çağrı geldi. Esnafın alışveriş için satış beklentisinde olduğunu belirten Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, evin reisi olan esnaf babaların da unutulmamasını isteyerek, “Aynı zamanda, babalar gününde yapılacak olan alışverişle hem babalar hem de esnaf mutlu olacak” dedi.

Esnafın belini doğrultmaya çalıştığı bu günlerde vatandaşlara seslenen Kayıkçı, “Toplumumuzda geleneksel hale gelen, ‘Anneler Günü’, ‘Babalar Günü’ gibi özel günlerde esnaflar satış beklentisi içinde oluyor. Gelin bu yıl ki ‘Babalar Günü’nde hem babaları hem de esnafı mutlu edelim. Esnaflarımız, Babalar Günü için her bütçeye göre uygun hediyeler hazırladılar. Vatandaşlarımızı Babalar Günü için alışverişe davet ediyorum” ifadeleriyle Düzceliler’e seslendi.

Yorumlar (9)
Kazık yedik 2 ay önce
Geçen yıl.Korkmaz giyimden kap aldım.Fiatı 500.indirim fiatı 250.Bir hafta sonra arkadaşımla görüştük aynısını internetten 100 tl ye almış.Düzce esnafını destekleyelim mi? Acep
Tahir 2 ay önce
Sayın başkan esnafa siz de biraz insaflı olun, hoşgörülü olun,müşteri de bizimle beraber zor zamanlardan geçiyor deyin;müşteri haklıdır deyin. Allah aşkına bir de şu esnafa esnaflık eğitimi,müşteri ilişkileri eğitimi verin.Market fiyatlarına bile baksanız yerli( güya) marketler çok farklı diğer marketletden. Pazarda 10tl olan kiraz bulvar'da yerli markette 28,5tl idi. 28 tl tamam da 50 kuruş ne Allah aşkına..
Sağlık çalışanı 2 ay önce
Çok pahalı İstanbul'un 2 katı. Neden aç gözlü yerli esnaftan alalım ki. Millette para mı var internet ve büyük marketler mağazalar. Çok daha hesaplı. Milleti düşünmeyen esnaf. Ayıp kaçmıyor mu?
DÜZCE 2 ay önce
HAHA İKİ KELİME ETMEKLE İŞLER ÇÖZÜLDÜ VATANDAŞTA KOŞA KOŞA GELİYOR BAK ŞİMDİ DÜZCENİN ESNAFINDAN ALIŞVERİŞ YAPMAYA.... ESNAFIN HANGİ SORUNUNU DİNLEDİNİZ VE YUKARIYA HANGİ TEKLİFİ SUNDUNUZ VE ONAYLATABİLDİNİZ BUNDAN BAHSEDİN.....
Mustafa 2 ay önce
Evet esnaf kesinlikle tercih edilmeli ama kazık yemek isteyenler için. Esnaf kazansın diye 59 TL ye aldığım bir ürünü internetten 22 TL ye buldum. Haklısınız esnaf kazansın bizler müşteri olarak kaybetmeye alışkınız
Esnaf Var Mı Ki? 2 ay önce
Bazı dükkan sahipleri konuşması, davranışı itiyor. Köpek gibi azarlayanına bile denk geldim. İki katına bile çakanlar oluyor..
Olur 2 ay önce
Gider 2 katına alırız esnaftan. İyiki internet ve büyük markalar var da bu vicdansızlar azıcık da olsa fiyatlarını kırmaya başladı. Bunların ellerine kalsak düzce 10 yıl daha gerideydi.
DÜZCELİ 2 ay önce
VALLA BEN BU ESNAFI CÖZEMEDİM ANNELER GÜNÜNÜ ,BABALAR ,YILBAŞI ,SEVGİLİLER GÜN LERİ OLUYOR CAMLARDA KAMPANYA MÜBAREK RAMAZAN GELİYO HURMAYA ZAM ETE TAVUHA PİDEYE EZAĞA ,ZAM BU ESNAF NEYİN KAFASINI YAPIYOR CÖZMÜŞ DEYİLİM ,MÜBAREK GÜNLERDE KAMPANYA
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın