banner851

banner614

ETKİLENEN HER İŞLETME FAYDANALACAK

banner619

Düzce’de Covid-19 nedeniyle faaliyetlerini yavaşlatan ya da durduran tüm işletmelerin kısa çalışma ödeneğine başvurabileceği bildirildi.

banner846
Düzce 30.03.2020, 12:10
7649
ETKİLENEN HER İŞLETME FAYDANALACAK
banner844

Koronavirüs salgını, küçük esnaftan büyük işletmelere kadar her kesimi olumsuz etkiledi. Virüsün bulaşma riskinin önüne geçilmesi amacıyla kimi genelgelerle kimi ise toplum sağlığı için işyerinin kepengini indiren Düzceli esnaflar, sıkıntılı bir sürece girmiş oldu.

Kira, vergi, sigorta ve çalışan maaşları gibi her ay düzenli olarak ödemeleri gereken gider kalemleri olan işverenlere kamu bankalarından koşulsuz kredi imkanı tanınırken, bir güzel haber de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk’ta geldi. Bakan Selçuk, Covid-19 nedeniyle faaliyetlerini yavaşlatan ya da durduran tüm işletmelerin kısa çalışma ödeneğine başvurabileceğini bildirdi.

Yaklaşık 19 bin firmanın 420 bin sigortalı için kısa çalışma ödeneğine başvurduğunu kaydeden Selçuk, kısa çalışma ödeneğine en fazla başvurunun imalat, konaklama ve yiyecek hizmetleri sektöründen yapıldığını söyledi.

Bakan Selçuk, ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin haneye 1000'er liralık destek ödemelerine 1 Nisan'da başlanacağını açıkladı.

Yorumlar (5)
Tuco 1 yıl önce
esnafın zararı karşılanmalı herkes kira,kredi,bağkur,ssk ödüyor ev geçindiriyor bunların giderilmesini istiyoruz
Vallahi bittik gelin görü 1 yıl önce
Bende öyle kardeşim, berberim, zaten kaç kişiyiz, pek müşterimizde yok , kapattık, ee kira, elektrik, su, bağkur bittik bittik.
YARDIM EDİN 1 yıl önce
BEN VE ÜÇ KİŞİ AYNI DÜKKANDA KUAFÖRÜZ, BAĞKUR, ELEKTRİK, SU FATURALARI BİRDEE EV KİRASI VAR BİZ NE YAPACAĞIZ, KİMSE BİRŞEY DENMİYOR
Soner 1 yıl önce
Çok zor bir gün sağlık sorunları çok hastanelere gidemiyoruz virüsten çalışıyoruz gene hastayız bankalar her gün arıyor nasıl olucak sayın cumhur başkanımız bir çözüm istiyoruz
Bulut 1 yıl önce
kardeşim, bu insanlar evlerinde mi otursun, bankaya mı hücum etsin. Bir karar verin. Ya yalandan evde kal demeyin, yada gerçekten insanların “evlerinde kalmasını” teşvik edin.