banner851

banner614

“EVİMİZE EKMEK GÖTÜRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

banner619

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı kararla şehir merkezinin ana arterlerine yayaların giriş çıkışının yasaklanması, bazı esnafın tepkisine yol açtı. Esnaflar, “Devlet bizim açık kalmamız için izin verdi, ama sokağa giriş çıkışlara izin verilmiyor.” dedi.

banner846
Düzce 09.04.2020, 16:34 09.04.2020, 16:59
8055
banner844

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de koronavirüs salgını vakası gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Salgınla mücadele kapsamında Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında geçtiğimiz günlerde yapılan Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha toplantısında, halkın yoğun olarak bulunduğu şehir merkezindeki bazı cadde ve sokaklar, yayaların giriş ve çıkışına kapatılmıştı. Bu durum Gaziantep Caddesi’nde ki bazı esnafların tepkisine yol açtı.

Gaziantep Caddesi Ümit Sokak esnafı, “Devlet bizim işyerimizi kapatmak için, bize baskı uyguluyor. Ticaret yapamıyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

“Sokağın giriş çıkışları kapatıldığı için müşterilerimiz gelmiyor”

Caner Akçay isimli esnaf, “Devlet bize izin verdi ve biz işyerimizi kapatmadık. Ama sokağın giriş çıkışları kapatıldığı için müşterilerimiz gelmiyor. Buradaki bütün esnaf arkadaşlar, iş yapamaz hale geldi. Elbette ki bu karar koronavirüs tedbirleri kapsamında alındı. Ancak, maske takanların sokağa alınması gerekiyor. Devlet bize iş yerinizi kapatın diye baskı uyguluyor.” dedi.

“Biz de evimize ekmek götürmek için çalışıyoruz”

Esnaf Enes Taşdan ise, “Ben burada çay ocağı işletiyorum. Sokak kapalı olduğu için müşterilerimize çay veremiyoruz. Bence sokağın tamamen kapatılmaması gerekirdi. Kontrollü şekilde giriş çıkışlara izin verilebilirdi. Biz de evimize ekmek götürmek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Öte yandan, bazı esnaflar  müşterilerine kurulan barikatın arkasından satış yaparken, bazı vatandaşların ise işyerlerine gitmesine güvenlik güçleri tarafından izin verilmedi.

Yorumlar (14)
Ceren8106 1 yıl önce
Madem evinize ekmek gturmek icin cabaliyonuzda daha iki uc gun once ben o kadar cok sayida maskesiz dolacan insan resmi cektim ki hatta ben bunlar adalet bakanligi saglik bakanligi duzce valiligi her yere qttim esnaf ya esnafin biri beni tersliyor ben tepki gosterdim diye dua etsin polis cagirmadim maske ve eldiven takmamis birde piskin piskin konustu onu ve dukkaninin resminide cektim attim heryere niyemi kapandi esnaflar yasal olan kurallara uyulmadigindan uyulsun diye biz fransa ve italya gibi olmak istemiyoruz diyenler icin bu yasak yerinde bir yasak ellerinden operim sayin valim Allah razi olsun
Editör 1 yıl önce
Esnaf bu ülkenin omurgası,
Duruma Çözüm bulmak gerekli
Corona opsun sixi 1 yıl önce
Bu bir acizlik politikadidir.polisin ne isi var disarda evde kalsalar ya.sokak kapatmakta yetersiz politika beceriksizligi ya hepten kapat ya da rahat birak sokagi.luzumsuzlar.
Düzceli 1 yıl önce
Ya kardeşim istanbul caddesi gecen sene araç trafiğine kapalı bulunıyordu. Yani hastalık var pandemi var .bu hastalık bitmezse hiç müşteri bulamıyacaksınız
GAZİANTEP CADDESİ 1 yıl önce
GAZİANTEP CADDESİNDE OTURUYORUM MASKEMİ TAKIYORUM MOTORUM İLE İHTİYAÇLARIMI KARŞILIYORUM DÖNÜŞTE NEYMİŞ MOTORSİKLET İLE GİREMEZMİŞİM BU KADAR DA OLMAZ YAHU EL İNSAF VERİN BANA MAAŞ İHTİYAÇLARIMI DA ALIN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI GETİRİN
81 1 yıl önce
Ya madem bu kadar herşeyi biliyorsunuz gidin siz yönetin de biraz da biz eleştirelim bıktık artık ne yapsalar beğenmez oldunuz yapsa suç yapmasa suç.
Fakir Maalouf 1 yıl önce
Çayı kime satcan kardeşim.ben içerde karantinada kalacam sen avarelere çay satcan karantınada kalıp dışarı çıkmayanlar.Keyfınden mı çıkmıgor?
Kieros 1 yıl önce
Sizin işiniz milletin canından daha önemlimi bi defolun gidin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
açık