banner851

banner614

''EVLİLİĞİNİZ CENNETE KADAR UZANSIN"

banner619

Düzce İl Müftülüğü yeni evlenen ve evlenecek olan çiftlere yönelik “Evliliğe İlk Adım Seminerleri” düzenledi. “Evliliğe İlk Adım Seminerleri”nin kapanışında konuşan İl Müftüsü Hüseyin Can, ''Evliliğiniz cennete kadar uzanan bir birliktelik olsun.'' dedi.

banner846
Düzce 20.11.2019, 12:15 20.11.2019, 15:20
1069
banner844

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi noktasında topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmek, ailenin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesi ve devamının sağlanması için çalışmalar yapılıyor.

Bu kapsamda Düzce Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından yeni evlenen ve düğün hazırlıkları yapan çiftlere yönelik düzenlenen “Evliliğe İlk Adım Seminerleri” sona erdi.

Ailenin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla, İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından gerçekleştirilen seminerlerde yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi verildi.

Dört haftalık programın sonunda katılımcılara İl Müftüsü Hüseyin Can tarafından "Katılım Belgesi" verildi. Müftü Hüseyin Can katılım belgesi töreninde katılımcılara nasihatler vererek, "Unutmayın ki paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir, evlilikle ebedileştirdiğiniz ve kutsallaştırdığınız sevginiz hep çoğalsın. Evliliğiniz cennete kadar uzanan bir birliktelik olsun." dedi.

Yorumlar (3)
VATANDAŞ 2 yıl önce
YAKINDA EVLENECEK OLANLARI SINAVA SOKACAKLAR :) BOŞANMA ORANI OKADAR YÜKSELDİ Kİ BİR ÖNLEM ALMAK LAZIM.
DÜZCELİ 2 yıl önce
Bari kendini bilenler nefsine sahip çıksında bu güzel mutluluklar daim olsun.etrafi görmekten değil düğün yapmak insanın hayata kusesi geliyor.Aile kutsal bir müessesedir.hem örnek hem gelecek nesillerin umududur.
Tebrikler 2 yıl önce
çok güzel bir duygu.insanın evlenesi geliyor..tebrikler müftülük çalışıyor.aile bütünlüğü önemlidir.mahrem.na mahrem.sevgi ve saygı önemlidir.