banner851

banner614

EYT’LİLERDEN FEDERASYON OLMA KARARI

banner619

Düzce Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği (EYT) Başkanı Mehmet Ali Çelik Anıt Park Meydanı’nda kurulan stantta yaptığı açıklamada, ‘’Bizler kesinlikle erken emeklilik değil 1999 yılında 4447 sayılı yasanın geriye işlemesi sonucu elimizden alınan geciktirilmiş hakkımız olan emekliliğimizi istiyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

banner846
Düzce 22.09.2019, 15:47 23.09.2019, 16:02
2244
banner844

Dernek faaliyetleri sonucunda federasyon olma kararı alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği  tarafından Anıtpark Meydanı’nda açılan stantta açıklamalarda bulundu. 
“Federasyon olma kararı aldık”
 
Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
 
‘’Türkiye gündeminde uzun zamandır 2015’ten beri faaliyet gösteren bir dernek vardı. Biz gerekli çalışmaları bugüne kadar yaptık. Derneğimizle ilgili birçok faaliyetimiz oldu. Bu dernek faaliyetleri sonucunda federasyon olma kararı alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği’ni bizde bu gölgede, Bolu, Düzce, Sakarya Derneği olarak kuruluşunu yaptık. Bununla ilgili hem üyelik yapmak, hem de EYT konusunun içeriğini, EYT nedir?, EYT’nin amacı nedir?, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği ne ile ilgilenir gibi soruları burada gelen arkadaşlarımıza bildirmek ve aynı zamanda derneğimize üye kayıtları yapılarak insanların bu işin içerisinde olmasını sağlamak, haklarını arayacak ortamı sağlamak, bulunmak amacıyla bu derneğimizin kuruluşuyla ilgili çalışmalar yapıyoruz.’’
 ‘’3 günde yaklaşık 100 üyemiz oldu’’

 
Stantları 3 gün önce açtıklarını belirten Mehmet Ali Çelik, ‘’Sadece Düzce de yaptığımız üye sayımız bu. Her geçen gün kitle artmakta amaç burada katılımcı olması, insanların bu konuda haklarını arayabilmesi adına derneğimizle birlikte hareket etmesi. Derneğimizin amacı nedir, devletin yasal organları çerçevesinde, yasalar çerçevesinde emeklilikle alakalı, stajla alakalı, Genel Sağlık Sigortası ile alakalı ve bunun yanı sıra son günlerde gündemde olan kıdem tazminatı ve bireysel emeklilik konularında yapılan bütün çalışmalarla ilgili bizim fikrimizi, bizim bundaki isteklerimizi dile getirmek amacıyla derneğimiz faaliyet gösteriyor. Bu Dernek faaliyetlerinde bir fiil arkadaşlarımızın bulunması, bilgilendirilmesi ve bu konuda yapılacak çalışmalarda hep beraber hareket edip iktidara, Devlet’in kademelerinde  gerekli noktalarda bilgi edinmek, buralara gerekli cevabı verebilmek adına biz böyle bir dernek kurduk ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.
 


 
‘’Düzce’de yaklaşık 14 bin emeklilikte yaşa takılan var.’’
 
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, ‘’İlgi kesinlikle yoğun şöyle ki yoğun, Düzce’mizde yaklaşık 14 bin civarında emeklilikte yaşa takılanlar adı altında bir kitle var ve bunu biz şöyle hesaplıyoruz. Her bir bireyin yanında eşiyle ve akrabalarıyla birlikte yaklaşık Düzce de seçmen sayısının 44 bin civarında bir sayı, emeklilikte yaşa takılanların yani bu derneğin bir fiil üyesi olmaya hazırdır, bu konuda biz arkadaşları bilinçlendiriyoruz. Bizim amacımız bir siyasi parti olmak değil, bizim amacımız bir siyasi partinin arkasında durmak değil tamamen emeklilikteki haklarını, sosyal güvenlikte ki haklarını savunan insanları bilinçlendirmek.’’ dedi. 
“İnsanlar haklarını aramalı”
 
İnsanların haklarını aramalarını ifade eden Mehmet Ali Çelik şunları kaydetti:
 
’’Ben Düzceli arkadaşlara özellikle buradan sesleniyorum sadece Düzce’ye değil sesimizi duyan bütün Türkiye’ye ki arkadaşlarımıza şunu iletiyorum. İnsanlar haklarını aramalı tabi bu yasal çerçevede biz bu anlamda Türkiye genelinde yapmış olduğumuz dernek faaliyetleriyle birlikte bugün İstanbul, Ankara, ta Kars’tan, Edirne’ye varıncaya kadar İzmir’e Türkiye’nin her bir tarafında örgütlenen teşkilatlarız. Amacımız sadece bu konuda yasal çerçeveler içinde hareket etmektir bunun için bir dizi çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de ki en büyük Sosyal Güvenlik Şirketi’nin sahibi Özgür Erdursun Bey Ekim’de biz Bolu da büyük bir salonda bir konferansa davet ettik. Burada Mali Müşavirler dahil, fabrikalarda çalışan personeller, emekliler ve çalışanların hepsini ilgilendiren konularla ilgili bilgilendirme yapılacak. İnsanların sosyal haklarını bilmesi konusunda adımlar atacağız. Bütün herkesi bu programa davet ediyoruz. Bu konu da bilgi almak isteyen bütün Düzceli kardeşlerimizi bekliyoruz.’’

Haber: S.AYDINLI

Yorumlar (21)
Hasan 2 yıl önce
Tiplere bakıyorum 45 yaşlarındalar. Sizi mi besleyeceğiz ? Batırdınız ülkeye kalbur oldunuz zaten. Bu emeklilik sistemi tam bir fiyasko. İşinize bakın çalışın.
ŞEREFİYELİ 2 yıl önce
YAZIK isimli vatandaş tc vatandaşıyım tc de yaşıyorum yunandan banane hakkımızı istiyoruz
ibret alırsın belki 2 yıl önce
Demek istediğim yunanda öyle bol keseden dağıtıyordu saçıyordu. Şimdi öyle bir iflas ettiler ki borçlarını ödeme imkanı yok. eyt eyt diye bizide batırıp yunanistana benzetmeyin diye yazdım.
utanmazlar 2 yıl önce
Geçmişteki siyasilerin oy uğruna çıkardıkları devleti batağa sürükleyecek bir yasayı savunan menfaatciler sürüsü. Demek ki eleştirdiğiniz o siyasilerden hiç farkınız yokmuş. Sonra gelip vatan millet edebiyatı yapmayın.
ustalık 2 yıl önce
insan işin çıraklığını, gelişme aşamasını yaşar yıllarca. tam 40-45 yaşlarına geldiğinde mesleğinin ehli olur, icatlar yapar gençlere tecrubelerini birikimlerini aktarır. yeni şeyler icatlar çıkar ülke gelişir, sen kalk git emekli ol kahve köşelerinde yaşa. olacak iş değil bu eyt yi çıkaranlar vatan hainleridir. peşinde koşanlarsa bizim salaklardır malesef.
A.ACAR 2 yıl önce
2.000.Yılından önce işe girenlere çalışma bakanlığı bir söz verdi 25,yıl içinde 5.000,gün çalış emekli ol.2.000,den sonra girenler yeni yasaya tabiler EYT.derneği bunları hakkını arıyor hak aramaları gayet normal.
rnr 2 yıl önce
Kimsenin anlamadığı yada es geçtiği çalışma günleri arttıkça maaşın düştüğü şahsen benim derdim emekli olmak değil sadece ben çalıştıkça emekli olduğumdaki maaşımı düşük bağlamasın yeter asıl EYT mağdurluğu bu ama herkes emekliliğe kafayı takmış
asgari ücretli 2 yıl önce
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN emekcilere laf ettiğiniz kadar,erken emekli olan vekillere devlet büyüklerine neden yorum yazmıyorsunuz.
ne biçim örnek? 2 yıl önce
Onlar yedi diye bizde yiyelim, ülkeyi elbirliği ile batıralım mı demek istiyorsun? Demek fırsatını bulsan daha beter yiyecekmişsin. onlardan hiç farkın yokmuş.
Merkez Kırk Bir Kırk Beş 2 yıl önce
Çok şeyler değişecek şimdiden haberini vereyim dostlar o yüzden böyle şeylere takılmayın. Unutmayın ki merkez 4145 her şeyi önceden haber verir. Öncü Habere ve değerli personele teşekkür etmeyi ihmal etmeyelim. Teşekkürler yöremizin sesi. Değerli meslektaşlarım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın