banner851

banner955

FAHİŞ FİYAT ARTIŞINA GEÇİT YOK

Düzce Belediyesi, son dönemde özellikle zincir marketlerde fahiş fiyat artışları yapıldığına dair vatandaşların tepkilerinin artmasının denetimlerini sıklaştırdı. Düzce Zabıta Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü şok denetimlerin sık aralıklarla yapılacağını duyurdu.

Düzce 29.09.2021, 12:41
1851
FAHİŞ FİYAT ARTIŞINA GEÇİT YOK

Son dönemde temel gıda ve ihtiyaç malzemeleri dâhil neredeyse her ürüne gelen zamlar nedeniyle vatandaşlar ay sonunu nasıl getireceğinin hesabını yapıyor.

Fırıncılar Odası’nın gramaj arttırmalı ekmeğe zam oyununa dur diyerek Düzce Halk Ekmek’in kurulması sürecini başlatan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzceliler’in cebini yakan zamlara karşı da zabıtaya da ‘Marketlerde denetimleri sıkılaştırın’ talimatı verdi.

Ekipler market market geziyor

Bunun üzerine Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, Ticaret İl Müdürlüğü ile güç birliği yaparak fahiş fiyat artışlarının tespit edilmesi ve önüne geçilmesi için şehir merkezinde bulunan marketlerde denetim faaliyetlerini arttırdı. Market market gezen ekipler raflarındaki fiyat etiketlerini inceleyerek fahiş fiyat artışı, gramaj eksikliği, etiket denetimi yapıyor.

Şok denetimlerle haksız kazancın önüne geçiliyor

Özellikle gıda ve temizlik ürünlerde fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, reyon fiyatı ile kasa fiyatı kontrolleri yaparak güncel fiyatları kayıt altına alıyor. Şok denetimlerle vatandaşlar üzerinden haksız kazanç sağlanmasının önüne geçilirken fiyatlarda değişiklik yapılmasını da engelliyor.

Son dönemde şikayetler arttı

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamadaysa fiyat artışlarının sıklaşmasından dolayı şikâyetlerin arttığı ve denetimlerin sıkılaştırıldığı duyuruldu. Vatandaşların güveninin suiistimal edilmemesi için Ticaret İl Müdürlüğü ile birlikte denetimlerin düzenli olarak sürdürüleceği duyuruldu. Öte yandan, Zabıta ekipleri; etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması halinde vatandaşların ALO 175 Tüketici Danışma Hattına müracaat edebileceğini hatırlattı.

Yorumlar (20)
Rasim Erel 1 yıl önce
Aylarca denetim yapın fiyat yükseliyordu göz BOYAMA ZABITA NEİŞ YAPAR ZABITA MASA DA BİLGİSAYARDA DEĞİL DIŞARIDA ĞÖREVLİDİR GÖZ BOYASINLAR
ALİ 1 yıl önce
KOYUNLARRR ALIŞ VERİŞTE GÖRSÜN
KANDIRMACA 1 yıl önce
Ya geçin bu ayakları daha dün çiğ köfteye %20 zam yapmışlar... Bizim 2 yılda aldığımız zam oranını 1 günde yapıyorlar... Bunlarda bize hikaye anlatıyor...
ali 1 yıl önce
İşiniz gücünüz reklam. Fotoğraf çekilmeyen iş yapılan iştir. Poz verin sadece. Öyle denetimle vs. olmaz bu işler.
Asd 1 yıl önce
Fahiş fiyat nedir??? Her seferinde biz serbest piyasa ekonomisinden yanayız ve uyguluyoruz diyen sayın yöneticilerimiz fahiş fiyat ne anlama geliyor serbest piyasa ekonomisinin yanında? Eminim söylediklerinize kendinizde inanmıyorsunuz!
Suat 1 yıl önce
Reklam kokan hareketler bunlar
İş bilen 1 yıl önce
Yalandan marketlere gidiyorlar yapcak hiçBir şey yok.elektirik su doğal gaza gelen zamlar ortada bu kadar sahteler yalancı olunmaz arkadaş göz boyama sadece
Yorum 1 yıl önce
Biz dış devletlere bağımlı bir ülkeyiz onun için hiç kimse kimseyi fiyatlarlar düşecek diye kandırmasın bu fahis fiyat senaryosu daha öncede oldu fiyatlar inecekti birşey olduğu yok yılbaşından sonra daha da yapistiracaklar halkın beli daha bukulecek gorunuyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız