banner851

banner614

FETÖ DAVASINDA SANIKLARDAN ORTAK TALEP

banner619

Düzce'de FETÖ/PDY'ye yönelik "2009 Askeri Lise Sınav Sorularının Çalınması" soruşturması kapsamında aralarında öğretmen ve eski askerlerin de bulunduğu 10 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada hazır bulunan sanıklar, savcı mütalaasının ardından savunma yapmak istediklerini söyledi.

banner846
Düzce 10.10.2019, 17:04 10.10.2019, 18:03
3139
banner844

Düzce'de FETÖ/PDY'ye yönelik "2009 Askeri Lise Sınav Sorularının Çalınması" soruşturması kapsamında 10 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya, 5 tutuksuz sanık ile avukatları ve yakınları katıldı.

Sanık R.P, hakkında devam eden adli kontrol hükmünün kaldırılmasını talep ederek, "Bu durumda bir diyeceğim yoktur. Savcının mütalaasından sonra savunma yapmak istiyorum." dedi.

Diğer sanıklar da mütalaanın ardından savunma yapmak istediklerini söyledi.

Mahkeme heyeti, R.P'nin dosyasının ayrılmasına, A.S.G'nin imza yükümlülüğünün kaldırılmasına ve yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verdi.

Heyet, cumhuriyet savcısına gelecek celseye kadar esas hakkında mütalaasını hazırlaması için süre vererek duruşmayı 25 Ekim'e erteledi.

- İddianameden

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanıkların 2009'da yapılan askeri lise sınav sorularını çaldıkları ve örgüt üyelerine dağıttıkları yer alıyor.

Sanıklar hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan on beşer yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Bir önceki celsede, tutuklu sanık L.Ö'nün dosyasının ayrılmasına karar verilmişti. (AA)

Yorumlar (2)
Ebsli 2 yıl önce
Arkadaslar cok mağduriyet ve haksızlık var. Adamin göz rengi benziyor diye açıkta olanlar var. Lutfen onlarida haber yapalim. Feto onlara tuzak kurup mağduriyeti oynatıyor maalesef.
Adore81 2 yıl önce
2014 yılındaki askeri lise sınavına katılan yeğenim 6 puanla kaybetmişti polislik sınavında başarılı oldu ama dört yıldır yaşamıyor.o melunlar yaşıyor7,5 yıl ne be devkete işlenen suç ucuzmu hğkümlülerden kimseye bişey olmuyor niyeniyeniye.