banner851

banner614

FEVZİ ÇAKMAK'TA YIKIM

banner619

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 1999 yılında aynı acıları yaşayan Düzce'de riskli binalara yönelik çalışmalar hızlandı. Düzce Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda şehir merkezinde bulunan hasarlı ve metruk binaların yıkımına devam edileceğini duyurdu. Açıklamada, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu koordinasyonunda yürütülen çalışmalar kapsamında Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan bir metruk bina yıkıldı.

banner846
Düzce 30.01.2020, 11:47 30.01.2020, 16:34
1675
banner844
Düzce Belediyesi, şehir merkezinde deprem anıtı gibi duran hasarlı ve metruk binalara yönelik çalışmaların hızlandığını bildirerek, 20 yıl önce meydana gelen depremden kalan izlerin tamamen silineceğini vurguladı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kurulan "Düzce Metruk Bina Değerlendirme Komisyonu"nda yürütülen çalışmalar kapsamında Düzce Belediyesi, sorumluluğu altında bulunan alandaki metruk ve hasarlı binalar için rapor hazırladı. Halihazırda bazılarında yaşamın da olduğu tespit edilen binalara ilişkin yapılan araştırma sonucunda komisyon üyelerince yıkım kararı alındı.Bu doğrultuda Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'nun da girişimleri ile riskli binaların yıkımı için çalışma başlatıldı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında hak sahiplerine tebligatlar gönderilirken sürecin hızlı işlemesi bakımından tebligatlardan kısa süre sonra yıkım işlemi gerçekleştiriliyor.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada son çalışmanın Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yapıldığı belirtilerek, metruk binaların yıkılmasındaki amaç da kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kurulmuş olan 'Düzce Metruk Bina Değerlendirme Komisyonu'nda da alınmış karara dayanarak kurumumuz tarafından yıkım kararı alınmış bina sahiplerine tebligatlar gönderilmiştir. Tebliğimize istinaden Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan metruk bina yıkılmıştır. Tehlike arz eden ve görüntü kirliliğine neden olan, can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların yıkım çalışmalarına Düzce Belediyesi tarafından devam edilecektir. Bu çalışma ile metruk binaların ortadan kaldırılması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amaçlanmaktadır."
Yorumlar (9)
Ak adalet 1 yıl önce
Kentsel dönüşüm deprem görmüş 2 kat üstü tüm binalara yapılmalıdır. Yoksa mezar olacak bu binalar. Parkı her zaman yaparsın. Deprem gerçeği düzce için uzak değil. ALLAH KORUSUN ama tedbirini al.
DÜZCE'Lİ 1 yıl önce
DÜZCE de deprem öncesi tüm okulların kamu binalarının camilerin öncelikle yenilenmesi için bir an önce çalışmalar yapması için yetkililerin harekete geçmesi neden beklenir?????
CAN.D 1 yıl önce
SAYIN BASKAN BEN YAZIYORUM 5 SENEDIR DÜZCEDEKI HASARLI BINALAR COOK YIKAN YOK YERINDE DURUYO ILLA DÜZCEDEDEMI YINE 7 SITDEDINDE DEPREM OLSUN YIKILSIN NEDEN BELEDIYE VALI ÖNLEM ALAZ YIKDIRMAZ MERKEZ DOLU CIRKIN GÖRÜNTÜLERLE KAFANIZI KALDIRIN GÖRÜN BANKALAR CADDESI BOYUNCA
CAN.D 1 yıl önce
DÜZCEDE MERKEZDE BANKALAR CADDESINDE FUL DOLU CIRKIN HASARLI BINALAR VE NUSRETDIN MH LESINDE HASARLI EVLER COK CIRKIN GÖRÜNTÜLER DÜZCE NEZAMAN MODERN SEHIR OLACAK HER YÖNÜYLE ELETIRIK TELERI RIRAFOLAR YERIN ALTINA ALINSIN YAZDIM 5 SENE OLDU HALA AYINI
Kasapoğluna... 1 yıl önce
Nusrettin m.Osman Kyumcu İHL karşısı Dilberoğlu Skk..No1 Albayrakoğlu Aptnının arkasına çekme mesafesinde odunluk, kapalı garaj, asma yapmış..ilerde etrafınıda çevirir.Bu bir ihbardır.Kaçak yapıyla hangi birim ilgileniyor.
Duzceli 1 yıl önce
Bulvar caddesi nusrettin mahallesi serbest denetimlik binasinin karsisindaki yuksek deprem oncesi binalarin durumu cok vahim korkuluk gibi duruyor bunlar icinde calismalar yapilmasi gerekir
Vay 1 yıl önce
20 yıl oldu geç kalınmiş işler yazık
Kamil 1 yıl önce
Zahmet oldu daha erkendi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
açık