banner614

FİSKOBİRLİK KAVŞAĞI AÇILDI!

banner619

Kaza riski gerekçesiyle geçtiğimiz eylül ayında beton bloklar yerleştirilerek kısmi olarak trafiğe kapatılan Fiskobirlik Kavşağı bu akşam (30 Aralık) açıldı. Yeni yıla bir gün kala sinyalizasyon sistemi yerleştirilerek tekrar ulaşıma açılan kavşakla birlikte Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri derin bir nefes almış oldu.

Düzce 30.12.2019, 21:09 31.12.2019, 14:13
4549
banner785

beklenen oldu. Son 1 aydır açılış için hazırlık yapılan kavşak, iyileştirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu akşam beton bloklar kaldırılarak tekrar ulaşıma açıldı.

Geçtiğimiz eylül ayının ilk haftasında kazalara davetiye çıkardığı gerekçesiyle Düzce Belediyesi’nin talebiyle Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından kapatılan Fiskobirlik Kavşağı yeni yıla 1 gün kala açılarak, özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin yol çilesine nokta konulması sağlandı.

TEM Otoyol bağlantısı, Fevzi Çakmak Mahallesi, Eski Bolu Caddesi ve Kervan Kavşağı arasında ulaşımı sağlayan önemli bir güzergah olan Fiskobirlik Kavşağı'nın 5 Eylül 2019 tarihinde kısmi olarak kapatılmasından bu yana tartışmalar bitmedi. Toplumun birçok kesimi bu kapatma kararını 'yanlış' olarak yorumlayarak, karayolları ve Düzce Belediyesi'ne eleştiri oklarını yöneltti.

Özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile yol üzerinde kepenk açan esnaflar yaşadıkları mağduriyet yüzünden tekrar yolun açılması için her yolu denedi. Son çare olarak imza kampanyasına başvuruldu. Bu artan tepkiler ise yetkilileri yeni bir çözüm için bir araya gelmeye zorladı. Bu doğrultuda Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, başkan yardımcıları, şehir plancısı uzmanları, şoförler odası başkanı ve Fevzi Çakmak Mahalle muhtarının da hazır bulunduğu bir toplantı yapıldı.

Yapılan görüşmede kavşak için alternatif öneriler sunulurken, ön plana çelik köprülü kavşak sistemi çıktı. Yine 14 Kasım tarihinde Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile toplantı yapan Başkan Özlü, köprülü kavşak yapılana kadar sinyalizasyonla trafik güvenliğini sağlamayı planladıklarını aktardı.

İşte bu açıklamalardan tam 1.5 ay sonra Başkan’ın sözünü verdiği kavşak ile ilgili çalışmalar bugün sona erdi. Sinyalizasyon sistemi yerleştirilen kavşak akşam saatlerinde beton bloklar kaldırılarak komple ulaşıma açıldı.

Yorumlar (28)
Berbat 1 yıl önce
Açılsın diye yirtinanlara kına tavsiye ediyorum
Emine Betül Kalkan 1 yıl önce
dağ fare doğurdu.1dk lık kavşak 8dk da geçiliyor.
Motorcu 1 yıl önce
Bu kadar basiretsiz bir belediye olamaz ve bu kadar plansız programsız iş yapılabilir. Fevzi çakmaktan kalıcı konutlar yönüne dönen insanlar bile ışık beklemek zorunda kalıyor. Madem yaptığınız işin arksında duramadınız bari yaptığınız işi doğru yapn
Mahoni 1 yıl önce
Gecmis olsun sikinti basladi demek kavsagi gec gecebilirsen.....
İzzet öksüz 1 yıl önce
Sayın faruk özlü diğer yanlışlar ne zaman düzeltecek bakanlık yapmış güçlü ak partilisin hangi ilde otoban girişi var Allah aşkına kazaların olmasını siz istediniz bu bağlantı yolunu buradan kaldır senin bakanlığını görelim bizi düzceli ola
Duzceli 1 yıl önce
o kadar muhalefet eden insan varki çok bilmiş.hiç iyi olmadı açılması..
noname 1 yıl önce
açılmaz olaydı 15 dk ışık bekledik geçmek için :)
şakacı 1 yıl önce
mahalle sakinlerini tebrik ediyorum ,iş bilmez bir belediyeyi vede muhtarı yola getirdiler, inşAllah birdaki seçimlerde daha dikkatli oy kullanırlar da kendilerine eziyet eden kişileri seçmezler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı