banner851

banner614

FİSKOBİRLİK KAVŞAĞI KAPATILDI

banner619

Düzce’de birçok kazanın yaşandığı Fiskobirlik Kavşağı’na çözüm geldi. Karayolları’nın aldığı karar gereğince Düzce Belediyesi ekipleri, kavşakta kapatma çalışması başlattı.

banner846
Düzce 05.09.2019, 11:01 05.09.2019, 16:12
11370
banner844

Anadolu Otoyolu, Organize Sanayi Bölgeleri, şehir merkezi, Adliye, Kuzey Çevreyolu ve D-100 karayoluna geçiş imkanı sağlayan, Düzce’nin can damarı olarak nitelendirilebilecek olan Fiskobirlik Kavşağı’nda yıllardır süregelen trafik sorununa bir türlü çare bulunamamıştı.
Trafiğin sürekli sıkışması, yaşanan kazalar ve vatandaşların karşıdan karşıya geçmekte zorlandığı kavşak için bir süredir çözüm üretilmeye çalışılıyordu. Anadolu Otoyolu bağlantı yolunun yapılmasının ardından şehir içi güzergahlarının yan yollara verilmesi ve kavşak çevresine konulan sinyalizasyon sistemleri de kavşaktaki sıkışmaya engel olamadı.Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, göreve geldiği ilk günden itibaren Düzce’deki trafik sorununa çözüm üretmeye yönelik projeler geliştiriyordu. Birçok kazanın yaşandığı ve nicelerine davetiye çıkaran Fiskobirlik Kavşağı’nın akıbeti belli oldu. 4 Ağustos Çarşamba günü trafiğin rahatladığı 23.00 sıralarında Karayolları Genel Müdürlüğü’nün aldığı karar gereği Fiskobirlik Kavşağı, Düzce Belediyesi ekiplerince kapatıldı.Edinilen bilgiye göre, kavşak üzerinden Bolu Caddesi ve Eski Bolu Caddesi yönlerine geçiş yapmak isteyen sürücüler için farklı güzergahlar oluşturulacak.  
 
Fevzi Çakmak Mahallesi esnaflarından ve yolu defalarca kez dile getiren Zeki Mazlum, “Bizi Yunanistan’a bağlasaydınız daha iyiydi.” Diyerek isyan etti. Mazlum, şu ifadelerde bulundu:

“Şu ışıklar yapıldı yapılalı kaza yok. İyi de buranın esnafı, buranın halkı ne olacak şimdi? Nasıl bağlantı kuracak bu yolla? Yani bu karar alınırken buranın halkı esnafı hiç düşünülmedi o zaman. Çok şey söylemek istiyorum ama biraz düşünmek istiyorum. Şimdi denk geldim. Şu olayı hiç beğendiğimi zannetmiyorum. Kazalar açısından tabi illaki doğruluk payı var. Ama en azından birçok doğru masaya yatırılarak karar verilir. Sadece ezbere karar verildiğini düşünüyorum. Bu yol o kadar çaresiz bırakıldı, o kadar çok sahipsiz bırakıldı ki onca kazanın vicdan azabını böyle mi kapatacak belediye? Yani bizi Yunanistan’a bağlasanız daha iyiydi. En azından orda hizmet görürdük”HABER: M.KADAŞ
GÖRÜNTÜ: T.AKARSU & C.A.KUŞ 

Yorumlar (135)
İhsan 2 yıl önce
Nasıl bir akla mantığa sıdırıyorlar da böyle bir karar alıyorlar hala anlamış değilim beyler beyler ..düzce merkez yokken eski istanbul yolu fevzi çakmaktan geçiyordu .ama nerdeee kimin umrundaki .uyan fevzi çakmak sakinleri uyan .
Sarayyerli 2 yıl önce
Fevzi Çakmak'tan Nusrettin yönüne giden araçlar D100 üzerindeki yonca kavşaktan dönüş yaparak devam edebilir. Bu kadar büyütülecek bir durum yok. Topu topu 500 metre fazladan yol gideceksiniz. O kavşakta kazalar olsa, insanlar hayatını kaybetse daha mı iyi? Ne kadar bencil yorumlar yapıyorsunuz. Otoyol geçişine viyadük veya dalçık yapılmamış olması bir eksiklik, fakat yöneticilerin bugünkü şartlar ölçeğinde bir karar verip uygulamaları gerekiyor, sorumlulukları var. Kalıcı çözüm lazım, o ayrı
Aziz özbek 2 yıl önce
Rezaletten beceriksizlikten başka birşey değil
Utanç duvarı Düzce için
Bu kadar basiretsiz bir çözüm olamaz
Acil açılmalı kavşak
Cengiz 2 yıl önce
Fevzi çakmak mahallesi sakini olarak yapılan uygulamayı kiniyirum. Daha akıllıca kalıcı çözümler yerine asprin tedavisi ile sorun çözülmeye çalışılıyor.duzce kimlerin elinde kaldı yazıklar olsun.
Asuman Demir 2 yıl önce
Bu kadar saçma bir çözüm kimin fikri acaba
Şehrin Fevzi Çakmak mahallesinin merkezle bağlantısı kesilmeğe mi çalışılıyor
O bölgedeki iş yerleri okullar halk çarşıya gitmek için Düzce turu atmak zorunda kalıyor
Sönmez 2 yıl önce
Güç yetiyorsa gösterişlinin önüne bir kavşak yapsınlar hem trafik ağırlığı merkeze iki ayrı güzergahtan olur Hemde ölü olan dere boyu esnafıda rahatlar.ama otelin park alanı Düzce’den daha önemli.
Saçmalık 2 yıl önce
Fevzi çakmaktan çarşıya gidecek insanlar ne yapacak? E5ten çobana mı gitsin, çevre yolundan dolanarak geri mi dönsün? Geri dönüş zaten hepten berbat. Bir gece yarısı alelacele alınmış bir karar.
Levent 2 yıl önce
Çözüm bumu yani yazıklar olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın