banner851

banner614

"FOTOĞRAFLAR KASITLI GÖNDERİLDİ"

Düzce Belediyesi, whatsapp ihbar hattımıza bir vatandaş tarafından gönderilen mezbahane etrafına saçılan sakatatlar ve pisliği gözler önüne seren fotoğrafların kasıtlı ve kurumu karalamak için gönderildiğini savundu.

banner619
Düzce 04.06.2021, 21:19 06.06.2021, 12:35
2363
"FOTOĞRAFLAR KASITLI GÖNDERİLDİ"

2 yıl önce özelleşen Düzce Belediyesi Et Kombinası'nın şu günlerde kirliliğe teslim olduğunu savunan bir vatandaş mezbahane etrafına atılan hayvan atıklarını Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na gönderdi.

Vatandaş ihbarını değerlendirdiğimiz haber sonrası Düzce Belediyesi konuya ilşkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada fotoğrafların kurumu kötü lanse etmek amacıyla kasıtlı servis edildiği öne sürüldü.

Ayrıca mezbahanede yoğunluk olan günleri bilen kişilerin sırf kötüleme amacıyla temizlik öncesi bu yola başvurduğu savunuldu.

İşte o açıklama:

"Bazı yerel basın-yayın organlarımızda yer alan Düzce Belediyesi Mezbahasının pislik içinde bulunduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz.

Bahsi geçen haberde 4 Haziran 2021 Cuma (bugün) çekildiği anlaşılan ve belirli kişiler tarafından basın kuruluşuna gönderilen fotoğrafları hepimiz gördük. 
Perşembe günleri hayvan pazarı kurulmasından ötürü kesim sayısının arttığı, buna bağlı olarak Perşembe ve Cuma günleri çıkan atık miktarının artış gösterdiğini bu işle uğraşan herkes bilmektedir.

Bu kapsamda, belediyemiz tarafından mezbahamız genelinde haftanın 3 günü; Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri mesai saatlerinin bitimini müteakip atıkların temizlenmesi çalışması Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar yapılmaktadır.

Normal şartlarda Cuma mesai saatinin ardından temizlenecek olan alanın fotoğraflarının, uzun süredir temizlenmiyor hissiyatı uyandırmak istermişçesine günün erken saatlerinde çekilerek basına servis edilmiş olması ne ahlaki ne etik ne de yapılan işe saygı barındırmamaktadır.

Buna rağmen, Düzce Belediyesi olarak halkımıza olan sorumluluklarımızın bilincinde ve sağlıklı bir çalışma ortamında kesimlerin gerçekleşmesi adına temizlik çalışmalarımızı bahsi geçen günler içerisinde aksatmadan sürdürdüğümüz gibi sürdürmeye de devam edeceğimizin bilinmesini isteriz. 

Kamuoyunu yanıltmak ve belediyemizi karalayarak farklı çıkarlar elde etmeyi amaçlayan kişilerce oluşturulmaya çalışılan düzensizlik ve belirsizlik ortamına karşı kamuoyu ve vatandaşlarımızın bu benzeri davranışlara itibar etmemelerini rica ederiz."

Yorumlar (19)
Aziziyeli 4 ay önce
Yazık sizlere, aylik mı yapılıyor bu temizlik
CAN 4 ay önce
SAYIN BASKANDAN ARASDIRACAZ GEREGINI YAPACAZ DESEYDIN DAHA IYI OLURDU KISA ÖZ VE FOTORAFLARDAKI GÖRÜNTÜ NET ETRAFIDA PIS TEMIZ MODERN KESIM HANE OLMADIGI COK BELLI DÜZCEYE HIC YAKISMADI SENE 2021
Pislik 4 ay önce
Doktor civanim
Düzceli.. 4 ay önce
Yüzlerce yıl önce, o günün şartlarında yapılmış Edirne'deki iki köprünün resimlerini Asar üstüne yapılmış üç köprüye asmalı ki, insanlar her geçişte farkı görmeli..
Düzceli.. 4 ay önce
Muhalefete laf yetiştirip, herkese susun diyeceğinize, 350 metrelik parkuru, caddeyi proje diye tanıtacağınıza, Düzcenin geleceğine çalışın.. Bir parkı beceremediniz, diğer yandan eski Lisenin orayıda kapatmış sınız..
Düzceli.. 4 ay önce
Evet ya dış güçler teranesi.. Ana cadde kazıldığı gün görenlerin gördüğü şey net somut gösterge.. Büyük yıkımın 20 inci yılında Düzce'ye hiç bir şey yapılmamış..
Berkay Yörük 4 ay önce
Ulan sanki herşeyi düzgün yapıyorsunuz birde çıkıp kendinizi aklama çabasına giriyorsunuz. Pislik yuvası işte. Temiz halini paylaştınız o da pislik yuvası. Veteriner işlerini aradık esnaf kedimiz hasta diye kediyi korka korka aldılar, sonra arayıp kedi kaçtı kayboldu dediler. Ne yaptıkları belli değil.
Kasapp 4 ay önce
Fare delikten geçemeyince bir tarafına teneke bağlarmış. Belediyede o misal işin içinden çıkamadımı ihaleyle çakıyo millete. Sadece mezbaha değil hayvan pazarıda içler acısı. Koskoca belediye hayvan pazarıyla mezbahayı becerip işletemedi. İlsin sen git bak gerede ilçesinin pazar yeri ve mezbahasına adamlar yapmış. Bi çorum pazarı afyon pazarı kastamonu pazar sakarya hayvan pazarı istemiyoruz zaten beceripte yapamazlar. İlk önce aç gözlülüğü bırakacaklar. Kendilerinden önce vatandaşı düşünmeyi öğrenecekler. Seçim zamanı kapıda yatmaya benzemiyo bu işler...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın