banner851

banner614

GELEN ŞİKAYETLER ÜZERİNE DÜĞMEYE BASILDI

banner619

Düzce'nin çeşitli noktalarında bulunan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) ile ilgili gelen şikâyetleri değerlendiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sürücülerin mağduriyetlerini en aza indirmek için düğmeye bastı. Başkan Özlü'nün talimatıyla, en fazla şikâyet gelen D-100 Karayolu Olimpiyat Kavşağı'na sinyalizasyon sayacı kuruldu.

banner846
Düzce 03.05.2021, 11:04 04.05.2021, 14:55
5179
banner844

Trafik akışının kontrolü, ulaşımın iyileştirilmesi ve kent yaşantısının kurallara uygun hale getirilmesi amacıyla Düzce'nin çeşitli noktalarına yerleştirilen ancak zaman zaman sürücüler tarafından şikâyet konusu olan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) için ilk somut adım atıldı.  "Kırmızı ışık, "ortalama hız, "park yasağı" "ters yön" gibi trafik ihlallerin tespit edilmesini sağlayan EDS'ler ile ilgili en fazla şikâyetin alındığı Olimpiyat Kavşağı'na, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla sinyalizasyon sayacı kuruldu.

TOPLANTININ ARDINDAN İLK ADIM ATILDI

Bir süre önce firma yetkilileri, İl Emniyet Müdürlüğü ve ilgili odaların temsilcileri ile bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, EDS konusunda gelen şikâyetleri konunun muhatapları ile değerlendirmişti. Vatandaşın can ve mal güvenliği göz önünde bulundurularak, trafikteki kural ihlalleri esnetilmeden, aynı zamanda sürücülerin de mağdur edilmemesi için yapılacak iyileştirme çalışmaları başladı.

KIRMIZI IŞIK İHLALİ AZALACAK

EDS'ler ile ilgili en çok şikâyetin geldiği noktaların başında olan Olimpiyat Kavşağı'na kurulan sinyalizasyon sayacı sayesinde sürücülerin yaptığı kırmızı ışık ihlallerinin en aza indirilmesi amaçlanıyor. Daha önce yeşil ışıktan kırmızı ışığa geçiş zamanını hesaplayamayan birçok sürücüye ışık ihlaline bağlı ceza kesiliyordu. Kurulan sinyalizasyon sayacı sayesinde sürücüler, kırmızı ışığın ne zaman yanacağını hesaplayacak ve büyük ölçüde kural ihlalinin önüne geçilmiş olacak.

“BELEDİYE OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Başkan Özlü, EDS konusunda hassasiyetle durduklarını, trafik kurallarını esnetmeden gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılacağını belirterek, “Bir süre önce EDS konusunda paydaşlar ile bir araya gelerek, sürücülerimizden gelen şikâyetleri değerlendirdik. İlk etapta sürücülerimizin kırmızı ışığı önceden fark etmeleri için Olimpiyat Kavşağı'nda sayaç sistemimizi kurduk. Trafikte can ve mal güvenliğini de hesaplayarak bundan sonra da gerekli iyileştirme adımlarını atacığız” dedi.

Yorumlar (24)
vatandaş 3 ay önce
önce borçlandır, sonra seçim öncesi affettim dersin.
ey halkım.
Magdur vatandas 3 ay önce
Eds leri istemiyoruz kaldirin. 54 56 cezami olur 56iyla gitmek kimin canini tehlikeye atiyormus illa ceza kesecekseniz hizli gidene kesin
Sade Vatandaş 3 ay önce
Yıllardır Avrupayı Örnek Gösterip Durdunuz. Avrupa'daki Sistem Geldiğinde ise Ağlar Oldunuz. Trafik Kurallarına Uyalım Uymayanlara Hakettiği Cezayı Yazalım. Saygılar Hepinize.
vatandaş 3 ay önce
yaptıda noldu saniye saymıyorki sadece dur geç yazıyor. ışık fasılalı olmadığı sürece bişey değişmez o ışıkların her birini şehir merkezi gibi yanıp sönen direği boydan boya kaplayan ışıkla uyumlu led lamba lazım.
CAN 3 ay önce
AVRUPADAN GELDIM 2900 KILOMETRE YO YAPDIM ÜSDÜNEDE BILECIK ESKISIHIR AFYON BURDUR KONYA ANTALYA ALANYA VE GERI GELDIM DÜZCEDE 1780 TL CEZA YEMISIM EDS LERDEN HAKKIMI HELAL ETMIYORUM
Hüseyin 3 ay önce
O sayaç baştan takılamazmıydı niye vatandaşı soydunuz şimdiye kadar. Kesilen her bir ceza ile bir sayaç alınır zaten. Halka tuzak kurmayın zaten herkesin canı burnunda . İntihar eden edene...
emin 3 ay önce
başkanım tebrik ediyorum. Vatandaşa kurulan tuzağa son verdi.
bir de yanıp sönme gelse iyi olacak direk kırmızıya dönüyor
İsimsiz 3 ay önce
Metek toki ışıklarınada lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın