banner851

banner955

GEREKÇE: YIKILMA TEHLİKESİ

Düzce şehir merkezinde yıkılma tehlikesi oluşturan çürüyen ve hasta ağaçların Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilerek bulunduğu yerden kaldırılacağı bildirildi.

Düzce 02.03.2022, 12:50
3096
GEREKÇE: YIKILMA TEHLİKESİ

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, insanların can ve mal güvenliğini sağlamak için gerçekleştirdiği rutin kontroller neticesinde kaldırımlarda bulunan bazı ağaçları kaldıracağını açıkladı.

Düzce’nin genelinde ağaçların budanması, bakımı ve tehlike arz ettiğinde kaldırılması noktasında sorumluluğu olan Düzce Belediyesi, kaldırımlarda çürümüş ağaçları kaldırmaya başlayacak.

Rutin olarak ağaçların bakımını ve kontrollerini yapan park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri, tehlike arz eden ağaçları belirledi.

Özellikle kaldırımlarda vatandaşların güvenliğini sağlamak isteyen ekipler kısa sürede ağaçların kaldırılmasını yapacak. Kökleri kesilerek eğilen ve dıştan iyi görünmesine karşın içi çürümüş olan ağaçlar artık vatandaşlara tehlike arz etmeyecek.

Çürüyen ağaç yıkılmıştı

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında Kent Park'ta bulunan gövdesi çürümüş ıhlamur ağacı Hastane Caddesi yönüne doğru yıkılmış ve şans eseri yaralanan olmamıştı.

Düzce Belediyesi bu gibi durumların yaşanmaması için şehir genelindeki ağaçların kontrollerini sık sık yaparak önlemlerini önceden alıyor.

Yorumlar (10)
Düzce8181 8 ay önce
Bizde Rutin olarak sökülenlerin yerine yenileri dikiliyor mu onu kontrol ediyoruz. Bilginiz olsun .
Gülgün 8 ay önce
Bahanesi hazır, korkuyorlar ağaçlardan,sevgi saygı doğaya isteriz ama nafile
The Uzun Mustafa 8 ay önce
Kaldırımda ağacın işi ne zaten
Tarkan Gösterişli 8 ay önce
Özellikle valilik ve devlet hastanesi arasında kalan ağaçların kökleri kaldırımları patlatıyor yayalar takılıp düşüyor. Ağaç kökleri su elektrik telefon ve kanalizasyon hatlarına da zarar veriyor. Bir tespit yapmanızı rica ederim. Bizi duymuyorlar.
Asabi 8 ay önce
Bence de ... 1 metreküp kayın 4 bin TL olmuş.
Traveller 8 ay önce
Söktüğünüzün yerine yenisini dikmek zorundasınız!
, 8 ay önce
Araştırmadan konuşma dikiyorlar zaten çürümüş ağaç tepene düşse daha mı iyi bakım yapılıyor nerden anlican anca hakareti bilirsiniz.
duzcelı 8 ay önce
mezarlıklara dıktıler ya oralarada dıkerler
yer mi yok başka 8 ay önce
cadde ortasında ağaç, tabela, trafik işareti, elektrik panosu olmaz. bunlar kaldırılmalıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık