banner851

banner614

“GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay, Türkiye’nin yaşadığı en yıkıcı depremlerinden biri olarak kayıtlara geçen ve Düzce’yi de vuran 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’nin 21. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

banner846
Düzce 16.08.2020, 15:21
1565
“GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
banner844

17 Ağustos 1999’te saat 03.02’de gerçekleşen büyük çapta can ve mal kaybına neden Büyük Marmara Depremi’nin üzerinden 21 yıl geçti. Birçok yerde büyük yaralara sebep olan deprem Düzce’de de onlarca vatandaşın ölümüne, onlarcasının da evsiz kalmasına neden oldu.

Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce’yi de derinden yaralayan büyük felaketin 21. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Depremde hayatını kaybeden Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı dileyen Vali Atay,  “Birinci derecede deprem kuşağında olan ilimizde bir daha deprem yaşamamak, ya da olası deprem durumunda, can ve mal kaybına uğramamak en büyük temennimizdir.” dileğinde bulundu.

“GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Önemli olanın depremlerde can ve mal kaybını en aza indirmek, depremlere hazırlıklı olmak ve içinde yaşadığımız binalarımızı deprem riskine göre yapılandırmak olduğuna dikkat çeken Vali Atay, “Kurumlarımızın ve sivil toplumun gayretleriyle insanlarımızın bilinçlendirilmesi ve ilimizdeki tüm bina stokunun depreme dayanıklı hale getirilmesi, hepimize düşen hayati bir görevdir. Hiçbir zaman unutmayacağımız bu felaketin sebep olduğu kayıpların bir daha yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz.” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)