banner851

banner614

GÖNÜLLÜLER HAFTADA 5 BİN MASKE ÜRETİYOR

banner619

Düzce Halk Merkezi’nde görevli öğretmen ve usta öğreticiler, gönüllü olarak evlerinde maske üretiyor. Haftada 5 bin adet üretilen maskeler, Düzce genelindeki hastane ve sağlık ocaklarında görevli sağlık personeli olmak üzere tüm resmi kurumlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

banner846
Düzce 06.05.2020, 14:30 06.05.2020, 13:42
882
GÖNÜLLÜLER HAFTADA 5 BİN MASKE ÜRETİYOR
banner844

Tüm dünyada büyük bir kabus yaratan ve Dünya Sağlık Örgütü Tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen yeni tip (Covid -19) kornavirüs salgını nedeniyle, Türkiye’de ortaya çıkan maske açığı, valilikler, yerel yönetimler ve Halk Eğitim Merkezleri tarafından üretilen maskelerle kapatılmaya çalışılıyor.

Düzce Halk Eğitim Merkezi de Düzce’deki maske açığını kapatmak için, koronavirüs salgının Türkiye’de ilk görülmesinin ardından maske üretimine başlamıştı. Düzce Halk Eğitim Merkezi’nde görevli öğretmen ve usta öğreticiler tarafından gönüllü olarak evlerinde dikilen maskelerin, Düzce genelinde ki sağlık kurumlarında görevli sağlık personelleri başta olmak üzere, tüm resmi kurumlara ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Halk Eğitim Merkezi’nde görevli öğretmen ve usta öğreticiler tarafından haftalık 5 bin adet üretilen maskeler, ihtiyaç olması durumunda muhtarlıklar aracılığı ile vatandaşlara da dağıtılıyor. Maske üretiminin salgının geçene kadar devam edeceği bildirildi. 

Yorumlar (3)
Nerede dağıtılıyor.. 1 yıl önce
Yok belediye bilmem kaç bin üretiyormuş, yok Hem açığı kapatıyormuş. Arkadaş maske bulamayan sadece ben miyim. Nereden dağıtıldığını açık açık bildirin de 40 gündür bulamadığımız maskeyi alalım..
seçil 1 yıl önce
Üretilen bu maskeler nereye gidiyor da halka ulaşamıyor acaba merak ediyorum.
aziziyeli 1 yıl önce
acaba okullara da dağıtırlar mı personel ve öğretmenler için
15°
parçalı bulutlu