banner614

GÖZ GÖRE GÖRE KİRLETİYORLAR

banner619

Düzce şehir merkezinde belediye denetimli özel halk otobüsünden çıkan simsiyah egzoz dumanı insan sağlığının nasıl tehdit edildiğini gösterdi. Hava kirliliğinde başı çeken Düzce'de çevreyi daha fazla korumak yerine 10 numara yağ kullanımı yüzünden zehirli gaz soluyoruz.

banner846
Düzce 24.08.2019, 15:55 24.08.2019, 16:35
1320
banner844

Düzce'de hizmetteki kalitesi sık sık sorgulanan belediye denetimli özel halk otobüsleri çevreyi de göz göre göre kirletiyor. Önünde seyir halinde olan otobüsün egzozundan çıkan siyah dumanı cep telefonuna kaydederek Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na gönderen bir vatandaş, halk sağlığı için Düzce Belediyesi tarafından bu soruna çözüm bulunmasını istedi.

Şehir içinde yolcu taşıyan otobüsten çıkan simsiyah egzoz dumanına kaliteli yakıt yerine yağ kullanımının yol açtığına işaret eden duyarlı vatandaş, 'Belediye denetimli' ibaresi ile işletilen özel halk otobüslerinde muayene denetimi ve emüsyon ölçümlerinin yapılmasını istedi.

Her kış hava kirliliği ile mücadele eden Düzce'de bu şekilde sağlığın tehdit edilmesi büyük eleştiri alırken, tepkili Düzceliler, ayrıca artan akaryakıt fiyatları yüzünden halk otobüslerinde son yıllarda kalitesiz yakıtın kullanıldığını savundu.  

Özellikle 10 numara yağ kullanımının hava kirliliğini olumsuz etkilediği bilinirken, Düzce Belediyesi sorumluluğundaki otobüslerde kullanılan yakıt cinsinin standartlara uygun olup olmadığının mercek altına alınması çağrısı yapıldı.

Otobüslerin çevre şartlarına uygun olması ve egzoz gazlarının insan sağlığına zarar vermemesi gerekirken, bazı otobüslerden hala siyah ve kokulu duman çıkarması "zehirli gazlar soluyoruz" dedirtiyor.

Yorumlar (10)
Muayene 2 yıl önce
Wgzoz erozyondan nasıl geçiyor gezici egzos denetimi bunlarada uygulansin ticaretin orda akşam çevirme yapmasını bilip ceza yazanlar bunlarida gorsun
sanayici 2 yıl önce
Nerede bu vatandaşa kök söktüren trafik polislerimiz akbank önü ne gecip yaya lara yol vermeyen sürücülere ceza yazıyorsuniz sizden aynı seyi resmi araclarada yazmanızı bekliyoruz ama sıkar ceza yadınızmı hemen tayin
Arif 2 yıl önce
Ya birde belediye beledite bunu yaparsa vatandaş ne yapsın
Hasan Akalın 2 yıl önce
Benzer fotoğrafı bende gönderecektim. Arabada çoluk çocuk seyahat ediyoruz. Kendimizden geçtik, bu düşüncesiz araç sahipleri yüzünden çoluk çocuğun ciğerleri zehir doluyor. Lütfen bu konuda yatırımda bulunsun.
cemo 2 yıl önce
sabah egzoz geca fabrika dumanı. düzce merkezde YASANMAZ.Şehiri zamanında kalıcıya ve konuralpe tasıyacaklardı. ama nerde o vizyon... nerde o kafa......
Abuzer 2 yıl önce
Sadece omu 1.7 corsalari da toplayın ozaman adamlar zevk için duman atiyor.
Sedat 2 yıl önce
Belediye istanbul caddesine kullanilmayacak bi ray sistemi yapacagina halkin yararina olacak 3 5 tane otobus alsaydi keske
Sozubuyuk 2 yıl önce
Evet T7 den ucuz mazot alsinlar daha iyi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık