banner614

GÖZLER BAKAN KOCA’DA

banner619

Düzce’de yeni tip koronavirüs salgını etkisini arttırarak sürdürüyor. 25 Mart günü tespit edilen 67 yeni vaka ile birlikte kentte yeni tip koronavirüse (COVİD-19) yakalananların sayısı 30 bin 355’e ulaştı. Kırmızı renge bürünmesine yalnızca 4,72 puan kalan kentte gözler şimdi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklayacağı yeni haftalık tabloda.

banner846
Düzce 27.03.2021, 11:25 27.03.2021, 17:07
2918
banner844

Vaka sayılarında görülen azalış eğilimiyle birlikte geçilen ‘Yerinde karar’ dönemiyle kontrolü normalleşme sürecinde 25 gün geride kaldı.

Bu süreçte vaka sayılarının katlanarak artması nedeniyle Türkiye’de günlük yeni vaka sayısı 30 bin sınırına dayanarak pandeminin en yoğun şekilde hissedildiği Aralık ayı seviyelerine ulaştı. 26 Mart’ta 29 bin 81 kişinin daha yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkarken 153 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde yaşanan artış Düzce’ye de yansıdı.

Dün tespit edilen 66 yeni vaka ile birlikte Düzce’de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 30 bin 355’e ulaştı. Vefat sayısı 140 olarak sabit kaldı. Vaka sayısında yaşanan artış aktif vaka sayısına olan yansımasını da sürdürdü. Kentte an itibariyle tedavileri süren aktif vaka sayısı 589’a çıktı. 29 bin 626 kişi hastalığı atlatırken hastalığı ağır geçiren 19 kişinin pandemi yoğun bakım servislerinde tedavileri sürüyor.

GÖZLER AÇIKLANACAK HAFTALIK TABLODA

Düzce’de, ‘haftalık yüz bin kişiye düşen vaka’ sayısı üst üste yaşanan artışlarla birlikte 12-19 Mart haftasında 95,28’e ulaşmıştı. Günlük vaka sayısında geçen haftaya göre yaşanan artış nedeniyle bu hafta sonu açıklanacak olan tabloda Düzce’nin ‘yüksek riskli iller’den ‘çok yüksek riskli iller’ kategorisine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kırmızı renge bürünecek olan kentte salgının yayılımının önünü kesmek için yeni tedbir ve kısıtlamalar gündem olacak.

Gözler şimdi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklayacağı yeni tablo ve ardından Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin alacağı yeni kararlarda.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (9)
Halk Sagliği ve Belediye 3 ay önce
Allah Allah gelseydiniznpazara cmrtesi pazarina.Herkes o elleriyle herseyi elleyip elleyip birakiyorlar..Bolinpazarinda asla bunlara izin vermiyorlar..Adamlar durust cüruk carik koymayacaklarindan eminler hic mudahale etmiyorlar..Bizdede vicik vicik herseyi ellediler ..Zabitalar da yok...Vaskan Halk Sagligi elemanlariyla zabitan ortak calismiyormu..
Fatih Öztürk 3 ay önce
Yasaklasınlar kardeşim millet sokakta haşırır öksürür burnunu sümküntür balgamını atar yasaklasınlar iyi olur bir de sizin hapşırmasından covid oldum şimdi karantinadayım ailemle yazık bu emeğe
81ERE81 3 ay önce
boş boş gezenler oldukça bu salgın bitmez.
CAN 3 ay önce
BENIM YAZILARIMI NEDEN YAYINLAMAZSINIZ AVRUPADA YASIYORUM BURDA SOKAKDA MASKE TAKAN YOK ALMANYA KÖLN;DE NASIL OLUYODA DÜZCEDE HALKIMIZ MASKE TAKIYO VAKALAR ARTIYO HE MILETI SALAK YERINE KOYMAYIN BVC TESTMIS INANMAYIN
CAN 3 ay önce
YETERYA KORONA KORONA MILETI UYUTMAYI BIRAKIN ALMANYADA YASIYORUM SOKAKDA KIMSEDE MASKE YOK POLISDE NERDEYSE GÖREMESIN CEZA YAZAN YOK MILETI KORKUTMAYI BIRAKIN DÜZCELI MASKE TAKAR HERKEZ YINEDE KORONA COK YÜKSEKMIS GECIN BUNLARI O TESTLERE INANMAM
ENGİN VATANSEVER 3 ay önce
yasak koymak yerine, aralık ayından beri gelecek olan aşıları getirmeyi deneseler?
ENGİN VATANSEVER 3 ay önce
yasak fakir fukaraya ve esnafa yasak. millet aç aç
Ahmet kurt 3 ay önce
Yasak koyacaksınız millet uymak zorunda..uymayana ceza..bukadar...
Kadir 3 ay önce
Kongre konusunda ne düşünüyorsunuz sayın Ahmet Bey. Binlerce insan orada kuralları hiçe sayarak dip dibe kameralara poz verdi, ülkenin Cumhurbaşkanı da orada onları selamladı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı bulutlu