banner614

“GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM BU NEDİR YA!”

banner619

Düzce’de bir taksi şoförü 8 ayda yediği 14 trafik cezasının toplu halde gönderilmesine isyan etti. Toplam tutarı 6 bin lira olan cezaları tek tek ipe dizerek çektiği videoyu haber merkezimize gönderen taksici Batuhan Koç, “14 ceza aynı anda gönderilir mi? Ben şimdi bunu nasıl ödeyeyim?” diyerek sistemi eleştirdi.

Düzce 12.01.2021, 17:45 13.01.2021, 15:57
8026
banner785

Düzce’de Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) üzerinden gelen cezalar nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını savunan sürücülere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez Hastane Taksi bünyesinde taksi hizmeti veren şoförlerden 24 yaşındaki Batuhan Koç, 2020 yılının şubat ve eylül ayı arasında kendisine kesilen 14 trafik cezasının aynı gün toplu halde gönderilmesine tepki gösterdi.

8 ay gibi uzun bir zaman dilimi içerisinde yaptığı kural ihlalleri nedeniyle kesilen ancak hepsi aynı anda gönderilen cezaları tek tek ip dizerek kamera karşısına geçen Koç, Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderdiği videoda duruma isyan etti. İki arkadaşına tutturduğu ceza kağıtlarının önünden Düzceli idarecilere seslenen Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Ben şimdi bunu nasıl ödeyeyim?”

“Değerli büyüklerim, değerli başkanlarım; lütfen sesimi duyun. Burada gördüğünüz üzere ayrı ayrı 14 tane ceza bulunuyor. Her ay bir tane, iki tane ceza yemişim. Bana aylık yediğim cezayı bir tane bir tane gönderseniz ben bunların hepsini öderim. 14 tane ceza aynı anda gönderilir mi? Gözünüzü seveyim ya. Bir EDS kurdunuz. Burada toplam 14 tane ceza var, 6 bin TL. Ben taksiciyim. Taksiye kira ödüyorum. Zaten pandemi var para para kazanamıyorum. Ben şimdi bunu nasıl ödeyeyim? Ben ailemi mi geçindireceğim, cezalarımı mı ödeyeceğim, arabama bakım mı yapacağım, aç karnımı mı doyuracağım? Gözünüzü seveyim bu nedir ya!”

HABER: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (34)
düzceli 3 gün önce
akıllı gidince bi sorun yok
Vatandaş enayimiii 3 gün önce
1.ci si E devlet diye Bi uygulama var. Ben sıradan vatandaş olarak hafta da 1-2 kere girer ceza varmı yokmu bakarım. Sen taksicinin hergün bakman lazım. Tebliğ edilmeden de ödeniyor. Ki senin cezalardan haberinin olmama ihtimali yok. 2. Cisi biz vatandaşlar enayimiyiz kurallara uyuyoruz siz basıp geçiyonuz. Ee Bi bedeli olacak...
Furkan 4 gün önce
2019’un 2.ayının cezası şimdi geliyor ve 6 7 ceza birden Zamanın’da yollansa zaten aynı şekil o hız sınırı ihlali yapılmaz insanları ayakta uyutmadın anlamı yok.
Düzce 4 gün önce
8 ayda o kadar ceza alanın ehliyetine bile el konulmalı. Kurallara uysun gelmesin o zaman o kadar fatura
Mehmet 4 gün önce
Kuralları neden çiğnedin.
Ceza yazılacağını bilmiyor muydun?
Böyle cahil taksici olmaz olsun.
Vatandaş 4 gün önce
Bu taksiciler lütfen denetlensinler. Surekli hiz yapıyorlar, kırmızı ışıkta geçiyorlar, önümüze kiriyorlar. Belediye yetkililerini göreve davet ediyoruz.
kural 4 gün önce
Kurallara uymanız gerekiyor sayın taksici
hamza 4 gün önce
Adamlar araba uretiyor bilmem kav beygir tork vs ama 60 70 le ceza yiyorsun napayim ole beygiri torku madem insan guvenligi onemli buna bir standart koyulmali 80 den fazla hizli yapmamali arac motorlari tamamen sacmalik
Osman 4 gün önce
Adam olana kural yetiyor. Adam olmayana beygirler de cezalar da yetmiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kar yağışlı