banner851

banner955

“GÜMÜŞOVA OSB’DE YÖNETİM HATASI VAR”

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Öncü TV ekranlarında yayımlanan ve Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programına konuk oldu. Ünsal’ın sorduğu soruları yanıtlayan Çakır, özellikle OSB’lerde yapılan hataları gündeme taşıdı. 1’inci ve 2’inci OSB’nin genişletilmesine karşı olduğunu söyleyen Çakır, “Düzce’deki diğer OSB’ler boş dururken, 1’inci ve 2’inci OSB’nin genişletilmesi yanlış. 1 ve 2’inci OSB’leri genişletmeye çalışacaklarına, mevcut boş OSB’leri doldursunlar” diyerek serzenişte bulundu. Çakır ayrıca, Gümüşova OSB’de Yönetim hatası olduğunu belirterek, “Gümüşova Belediyesi hem OSB’ye ortak, hem de yönetimde yer verilmedi” dedi.

Düzce 22.08.2020, 17:34
2624
“GÜMÜŞOVA OSB’DE YÖNETİM HATASI VAR”

Her hafta Cuma günü Öncü Tv ekranlarında yayımlanan Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programı dün akşamki bölümüyle yine izleyicileri ekran başına kilitledi. Programa AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır katılırken, binlerce kişi programı hem Öncü TV ekranlarından, hem sosyal medya üzerinden, hem de Yotube kanalından canlı izleme fırsatı buldular.

“1 ve 2’inci OSB’nin Kurulması İçin Büyük Emek Harcadım”

Programda usta gazeteci Sadullah Ünsal’ın sorularını yanıtlayan Milletvekili Çakır, özellikle OSB’lerde yaşanan problemleri gündeme taşıdı. Düzce 1’inci ve 2’inci OSB’nin kurulmasında büyük emek harcadığını söyleyen Çakır, “22. Dönem Milletvekilliği dönemimde, 2. OSB’nin kurulması ile ilgili evrakları alarak, 9 ay boyunca bölgenin 1. Sınıf Tarım Arazisinden çıkartılması için yoğun bir mücadele verdi. Burası 1. Sınıf tarım toprağı değil diye, göbeğim çatladı. O dönemde biliyorsunuz, Düzce depremden yeni çıkmış, yatırıma ve sanayiye ihtiyacı var. Tarım Bakanlığında 9 ay boyunca elimde evrakla dolaştım. Dedim ki, oradaki arkadaşlara, burası 1. Sınıf Tarım Toprağı özelliğini kaybetmiş. Aldım Tarım Bakanlığından yetkilileri, gittik 2. Organize Sanayi Bölgesine. Otlar diz boyu büyümüş ve hayvanlar içeride otluyor. Tarım Bakanlığı yetkilisi o tabloyu görünce, ‘Sayın Vekilim, buranın neresi Sanayi Arazisi. Ot diz boyu, hayvanlar içeride otluyor. Burası Tarım Arazisi.’ Ben de yapmayın, etmeyin diye serzenişte bulundum. Ben; 1 ve 2’inci OSB için neler yaptığımı söylesem bir çok kişi bana kızacak, bir çok kişi de ‘İyi ki yapmışsın’ diyecek. Biz 1 ve 2. Organize Sanayi Bölgelerini, o günkü şartlarla böyle kurduk. 1. OSB bizim gözbebeğimiz. 2. OSB’de beni çok rahatsız eden uygulamalar var mesela. Onlara daha sonra değineceğim” diye konuştu.

“Gümüşova OSB’nin Kurulmasında Faruk Özlü’nün Çok Büyük Emekleri Oldu”

Gümüşova OSB’nin Jeolojik verilere göre Düzce’nin en sağlam bölgesine kurulduğuna dikkat çeken Çakır,  “Gümüşova OSB kuruldu.  Normal Sanayi Kuruluşları geldi, verdik. Jeolojik yer etüdü bakımından yani dayanıklılık bakımından Düzce’nin en iyi bölgesi. Ben bizzat ilgilendim ve fabrikaları oraya getirdik. Bu konuda Belediye Başkanımız ve dönemin Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün de çok büyük yardımları oldu ve OSB’yi oluşturduk. Şu anda Gümüşova OSB’de çok büyük sanayi kuruluşları var” şeklinde konuştu.

“1 ve 2. OSB’nin Genişletilmesine kesinlikle karşıyım”

Düzce’deki 1’inci ve 2’inci OSB’nin genişletilmeye çalışıldığını ve buna kendisinin kesinlikle karşı olduğunu kaydeden Çakır, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Ben kesinlikle 1’inci ve 2’inci Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesine evet demedim. Şu anda da demiyorum. Ne demek?  OSB’lerin genişletilmesine bir Milletvekili hayır desin. Bu konuda realist olmak lazım. Birde beyin ve kalpten konuşmak ve doğru konuşmak lazım. 1’inci ve 2’inci OSB’nin ortasında bir yerleşim alanı var. Bunun etrafında kamulaştırma var. Çilimli OSB boş duruyor. Otobandan çık, Çilimli OSB’ye gir. Konum olarak da çok güzel bir yerde. Bunun dışında Akçakoca ilçesine metal ile ilgili bir OSB yaptık. Yani Düzce’de boş olan birçok OSB var. Şimdi kalkmış diyorsunuz ki; 1’inci ve 2’inci OSB’yi genişleteceğim.’ Ben Fahri Çakır olarak, Düzce’nin mevcut OSB’lerinin doldurulmasını, dolu olan OSB’lerin en üst seviyede dolu dolu çalışmasını ve OSB’lerin dışında tespit edilen Sanayi İşletmelerinin çalışması benim önceliğim olmalı. Bunlar olmadığı sürece ben 1’inci ve 2’inci OSB’lerin genişletilmesine Allah için, İnsanlık için ve Düzce için karşıyım. Düzce2de dolmamış birçok OSB var. O OSB’ler boş dururken, 1’inci ve 2’inci OSB’yi genişletmek istiyorsun. Sen neyin peşindesin? Kim bu işi yapıyorsa yapsın, bu iş yanlış.”

“Gümüşova OSB’de Yönetim Hatası Var”

“Yönetime Gümüşova Belediyesi Dahil Edilmedi”

“Gümüşova OSB’de yönetim hatası var” diyen Çakır, son olarak şunları kaydetti:

“Gümüşova OSB’de bizim daha yapacak çok işimiz var. Bunu açıkça söylüyorum. Bana göre orada yapılan taktiksel yanlış hatalar var. Yanlış bir yönetim şekli var. Gümüşova Belediyesi OSB Yönetiminde yok. Ama Gümüşova Belediyesi Gümüşova OSB’ye ortak. OSB, Gümüşova Belediyesinin mücavir alanı içinde yer alıyor. Gümüşova OSB’nin çöpünü kim alıyor biliyor musun? Gümüşova OSB’nin çöpünü Düzce İl Özel İdaresi alıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yani Gümüşova Belediyesini by-pas edeceksin. Olmaz böyle bir şey olamaz. Gümüşova Belediyesinin dahilinde, ama İl Özel İdaresi çöp alıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Gümüşova OSB’nin bir müdürü varmış, ben kendisini tanımıyorum. Bir tek milletvekili seçildikten birkaç gün sonra tanıştık kendisi ile. Gümüşova OSB şu anda Düzce’den yönetiliyor. Bunu ben daha yeni öğrendim. Mesela bir yatırımcı gelecek, Gümüşova OSB’ye yatırım yapmak için, Çalacak Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın kapısını. Belediye Başkanının haberi yok. Çünkü dahil edilmemiş işe. Ne diyecek yatırımcıya.”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (10)
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Çakır efendi senin neyden haber var yada memleketine ne faydan olduda taktiksel falan filan anlatıyorsun zübük filmini izliyor gibiyim
Gümüşovali 2 yıl önce
Sayın vekilim size çok teşekkür ediyorum. Ak partiliyim ama gumusova belediyesini osb den tamamen ayırdılar şuan osb de arazim var ama satamıyorum yatırımcı geliyor arsaya bakıyor anlaşıyoruz osb müdürlüğüne gidiyoruz osb benden dönüm başına 15.000 ve yatirimcidan dönüm başına 90.000 tl istiyor bu sefer arsa değeri direk 350.000 tl ye çıkıyor bu yüzden yatırımcı gümüşovaya gelmiyor. Ve de arazilerimizden %18 yol payı diye m2 sini çaldilar resmen
2. Olarak da gümüşovada cam kırığı diye bir fabrika var hem araçlarını yolda yıkıyorlar hemde yollara cam döküyorlar kamyonlar gectikce ortalığı toz kalkıyor camlar uçuşuyor
Hasan 2 yıl önce
Kim atadı gümüşova osb müdürünü ? Koskoca osb . Bu çocuk mu yönetecek ?
vatandaş 2 yıl önce
sayın. vekilim bence 1 organize yönetimini bir denetleyiniz
gariban köylü 2 yıl önce
sayın vekilim bir avuc tarla var onuda almasınlar buna müdahale ediniz 1 organize sanayi lagimı kurutma kanalına hafta sonu dereye akıyor bir görün bakın dere mas mavi organize yönetimi nasıl göz yumuyor
Ali çaylı 2 yıl önce
Mhp li Olduğu için Belediye Almadilar
Memnun olmayan 2 yıl önce
O kadar uzak durursan böyle olur...Yinede teşekkürler MHP vekilinin diyemedigi doğruları siz diyorsunuz..
Bozkurt 2 yıl önce
Gümüşova Belediye Başkanı ne Kaymakamı ne Valiyi ne de il Belediye Başkanını ne milletvekili ne de Bakanları bile kendinden küçük görüyor bay pas edilmesi isabet olmuş, grur abidesi büyük adam yanlız kahraman Gümüşovalı hak ettiğini buldu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı az bulutlu