banner851

banner955

GÜNDEM İL GENELİNDEKİ YATIRIMLAR

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşler (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, birtakım temaslarda bulunmak üzere Düzce’ye geldi.

Düzce 12.11.2021, 12:20 12.11.2021, 16:34
1033

Devlet Su İşler (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, il genelinde yürütülen projeleri incelemek ve hayata geçirilecek yatırımlarla ilgili birtakım temaslarda bulunmak üzere Düzce’ye geldi.

Yıldız ilk olarak Düzce DSİ 55.Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra beraberindekilerle Körpeşler Mahallesi’ne giderek burada yapımına devam edilen köprü ve ıslah çalışmasını yerinde inceledi.

DSİ Genel Müdürü Yıldız, ardından Düzce Valiliği’ne giderek Düzce Valisi Cevdet Atay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Düzce genelinde devam eden ve hayata geçirilen yatırımlar masaya yatırılarak son durum istişare edildi.

DSİ eliyle yürütülecek olan dere ıslah çalışmaları, köprü projeleri ve İstanbul’un içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Melen Barajı projeleri de konuşuldu.

Masadaki konulardan biri de Düzce’nin kronik içme suyu problemini kökten çözecek olan iki aşamalı projenin DSİ ayağı oldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız