banner851

banner614

GÜR: “BEKLEDİĞİMİZİN ÜZERİNDE PARA TOPLANDI”

banner619

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden 14 aylık Muhammed Yiğit Tezcan için Anıtpark meydanında düzenlenen kermeste, hedeflenen üzerinde bağış toplandı. Kermesten elde edilecek tüm gelirlerin Yiğit bebeğin tedavisi için kullanılacağını söyleyen Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür, tüm Düzce halkını destek için kermese davet etti.

banner846
Düzce 22.11.2020, 17:00 22.11.2020, 17:36
2243
banner844

SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden 14 aylık Muhammed Yiğit Tezcan’ın tedavisi için Düzce’de başlatılan yardım kampanyalarına Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi de katılmıştı. Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Anıtpark Meydanında düzenlenen ve 26 Kasım’a kadar devam edecek olan kermes, beklenenin üzerinde ilgi görmeye devam ediyor.

“Kermes büyük ilgi görüyor”

Öncü mikrofonuna konuşan Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür, kermeste elde edilen gelirin, hedeflediklerinden yüksek olduğunu belirterek, “Kermese ilgi oldukça iyi. Biliyorsunuz SMA hastası on dört aylık Yiğit Tezcan bebeğin acil ilaca ihtiyacı var onun için buradayız. Birçok çeşitte ürünümüz var ve halkımızın oldukça yoğun ilgisi var. Kermesimizi 16 Kasım’da açmış olmamıza rağmen beklentilerimizin üstünde bir gelir elde ettik. Burada bulunan bütün arkadaşlarımla birlikte çok yoğun çalışıyoruz. Halkımıza sesleniyoruz bir süre ihtiyaçlarınızı buradan temin edin. Yiyecek ve giyecek ürünlerini bizlere hibe eden bütün esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Düzce’nin bütün ilçelerinden kadınlar kendi elleriyle yaptıkları ürünlerini buraya yolladılar. Kasım ayının 26’sına kadar buradayız. Elde edilen bütün geliri SMA hatası Yiğit bebeğin babası Fikri Bey’e teslim edeceğiz. Yiğit bebeğin ilacının alınmasında bizimde bir katkımız olursa ne mutlu bize. Yiğit bebeğin belirli bankalarda hesapları var bu hesapları internet sitelerimizden paylaştık halkımız bu hesaplara da bağış yapabilirler. Bizim başımıza gelmez demeyelim ve Yiğit bebeğimize sahip çıkalım. Bizim beklentimizin oldukça üzerinde bir gelir elde ettik buradan alışveriş yapan bütün Düzce halkına teşekkür ederim” diye konuştu.

Hediye Gökçe: “Yiğit Bebek için canla başla çalışıyoruz”

Gönüllü stant görevlisi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyesi Hediye Gökçe ise, kermese destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, “Bir Düzceli olarak Düzce’mizin insanlarına sahip çıkmak istiyoruz. Bize her zaman destek ola Kent Konseyi Kadın Kolları’na teşekkür ederim. Yiğit bebek için arkadaşlarımız ile bir araya gelip bir şeyler yapak istedik ve canla başa çalışıyoruz. Yiğit bebek ölmesin diyoruz” şeklinde konuştu.  

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Osman 6 ay önce
Salgın gününde Düzcespor için kermes yapılınca tehlikeli, Yiğit için yapınca çok mu sağlıklı oluyor? İnsanları toplamadan, mesafeli bir şekilde yardım toplayamıyor musunuz hanımlar?
Düzce’den Hüsnü 6 ay önce
Virüs azdı kol geziyo kermes yapıyosunuz az sabredin yav
Gökhan 6 ay önce
Düzce'den Hüsnü beyefendi bu ne saçma bir yorum o bebeğin şuan 75 günlük ömrü var eğer o para toplanmazsa o bebek ameliyat olamayacak sen bunu biliyormusun Sayın bakan evden çıkma virüs arruyor deyince evinde oturdunmu laf dinledinmi o yüzden doğru dürüst yorum yap yapamıyorsanda konuşma. O bebeğin annesi genel tv.lere çıktı çocuğumu böyle görünce yaşayamıyorum diye senin bundan haberin varmı o yüzden
Hayal 6 ay önce
Allah acil şifalar versin bebeğe. Yalnız Corona virüsü varken ve düzce de sayı git gide artarken insanları kermese çağırmak ne kadar doğru
Gelme 6 ay önce
Hayal misiniz gercekmi bilemiyorum ama o zmn gelme tlfdan yapın sizde... yapmak istiyorsanız tabi...yapmak zorundada degilsiniz tabi o zmnda konusma ve sus
12°
hafif yağmur