banner851

banner614

HACI BABA: ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DESTEĞE HAZIRIZ

Bir dizi açılışlara katılmak üzere geçtiğimiz aylarda Düzce’ye gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bizzat teşekkür ettiği Türkseven ailesinin büyükleri Hacı Hidayet Türkseven ve eşi Hanife Türkseven, eğitime destek olmaya devam ediyor. Hayırseverlikleri ile Düzceliler’in kalbinde taht kuran Türkseven çiftine teşekkür ziyareti gerçekleştiren Düzce Bahçeşehir Konuralp Gazi Gençlik Merkezi Müdürü Cahit Demir ve gönüllü gençlere, Düzce Belediyesi Meclis Üyesi İlknur Bahar da eşlik etti. Yardımsever çift bundan sonra da eğitim ve öğrenciler için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

banner619
Düzce 08.06.2021, 16:30 08.06.2021, 17:55
1319

Düzce Bahçeşehir Konuralp Gazi Gençlik Merkezi Müdürü Cahit Demir ve gönüllü gençler, Düzce Belediyesi Meclis Üyesi İlknur Bahar ile birlikte, eğitime ve öğrencilere verdikleri desteklerle eğitim camiasının kalbinde taht kuran Türkseven ailesinin büyükleri Hacı Hidayet Türkseven ve eşi Hanife Türkseven’i ziyaret etti. Ziyarette Öncü Medya Yönetim Kurulu Başkanı Aleyna Mübarek Türkseven de hazır bulundu.

Ziyaretçiler, Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nun bağışçısı olarak Düzce’ye örnek eğitim yuvası kazandıran Türkseven çiftine bir kez daha teşekkür ederken hal ve hatırlarını sordu.

Müdür Demir, Türkseven çiftini sık sık ziyaret etmeye devam edecekleri kaydederek tüm Düzceliler adına minnettar olduklarını vurguladı. Gönüllü gençler de kendilerine verdikleri desteklerden ötürü hayırsever çifte teşekkürlerini iletti.

Hacı Hidayet Türkseven ve eşi Hanife Türkseven de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken birer eğitim gönüllüsü olarak her zaman ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını söyledi.

ESMA-ÜL HÜSNA YARIŞMASI İÇİN DESTEK İSTEDİLER

Ziyaretle ilgili konuşan Düzce Bahçeşehir Konuralp Gazi Gençlik Merkezi Müdürü Cahit Demir, “Hacı Hidayet amcamızı gönüllü gençlerimizle birlikte ziyaret edelim istedik. Bununla birlikte önümüzde ‘Esma-ül Hüsna’yı Hıfzediyoruz’ projemiz var. 10-15 yaş aralığındaki ortaokul öğrencilerimiz Esma-ül Hüsna’yı ezberleyecek ve sonrasında onları bir sınava tabi tutacağız. 18 Haziran 2021 Pazartesi günü saat 14.00’te sınavımızı yapacağız. Burada dereceye giren yani tam anlamıyla ezberlemiş olan öğrencilerimize hediyemiz olacak. Bununla ilgili İl Müftülüğümüze, Kızılay’a ve belediyemize taleplerimizi ilettik. Hacı Hidayet amcamızın da eğitime ve öğrencilere olan desteğini biliyoruz. Daha önceden de bizlere yardımcı olmuştu. Hediyeler konusunda bize ne yardımda bulunabilir onun da görüşlerini ve bilgilerini almak için ziyarette bulunduk.” dedi.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Hacı Hidayet Türkseven de bu talebe, “Elimizden ne gelirse daima yapmaya hazırız” diyerek cevap verdi. Öncü Medya Yönetim Kurulu Başkanı Aleyna Mübarek Türkseven de Düzce’de gençlerin spor ve kültürel aktivitelerle buluşturulması noktasında Öncü Medya yayın organlarının her zaman vatandaş odaklı yayıncılık anlayışıyla destekçi olduklarını belirtti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)