banner851

banner614

HAFIZ İHO ÖĞRENCİLERİ BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Katılmış oldukları yarışmalarla dikkatle takip edilen Düzce Hafız İHO öğrencilerinin 7.5 ayda tasarlamış oldukları Asel 81 isimli elektrikli araç Kocaeli’nde düzenlenen TEKNOFEST yarışlarında pistin tozunu attırdı. İlk kez katıldıkları yarışta ilk etap 4.’lüğü ve ikinci etap 8.’liği elde etme başarısı gösteren Düzce ekibi gösterdiği başarıdan dolayı teşvik ödülünü almaya layık görüldü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr.Hasan Mandal ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da öğrencilerle bir araya gelerek büyük ilgi çeken ‘Asel 81’i inceleyip özellikleri hakkında bilgi aldı.

banner619
Düzce 08.09.2021, 12:30 09.09.2021, 16:48
1365

Binlerce öğrencinin yarıştığı Havacılık ve Uzay Festivali TEKNOFEST 2021’de yarışma heyecanı başladı. Daha önce yarışmalarda gösterdiği başarılarla Düzce’yi gururlandıran Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu Hatip Lisesi öğrencilerinin öğretmenleri Devrim Ertuğrul danışmanlığında yaptığı elektrikli araç da ilk kez resmi bir organizasyonda görücüye çıktı.

7.5 AYDA GELİŞTİRDİLER

Hafız İHO Steam Takımı’nın yaptığı araç, ilk dinamik deneme sürüşünden başarıyla geçmesinin ardından Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenen TEKNOFEST yarışmalarda boy gösterdi.  Öğrencilerin Düzce Belediyesi’nin ana sponsorluğunda 7.5 ayda geliştirdiği ve ‘Asel 81’ adını verdikleri elektrikli araç adeta pistin tozunu attırdı.

60 KİLOMETRELİK PARKURU SORUNSUZ TAMAMLADI

Hafız İHO Steam Takımı ilk kez katıldığı TEKNOFEST Elektrikli Araba Yarışması’nda 62 takım arasından 60 kilometrelik parkuru sorunsuz tamamladı. İlk etap 4.’lüğü ve ikinci etap 8.’liği elde etme başarısı gösteren Düzce ekibi ilk defa katıldığı yarışmada büyük tecrübe elde etti. Ekip, gösterdiği başarıdan dolayı teşvik ödülünü almaya layık görüldü. 

BAKAN VARANK VE BAYRAKTAR ASEL 81’İ İNCELEDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr.Hasan Mandal ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Düzce Hafız İHO Steam Takımı’nı ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Bakan Varank ve beraberindekiler büyük ilgi çeken ‘Asel 81’i inceleyerek özellikleri hakkında bilgi aldı.

Yarışmalar için yoğun bir çalışma temposunda öğrencileriyle birlikte emek veren Devrim Ertuğrul, bu yolda kendilerine desteklerini hiçbir zaman esirgemediğini belirttiği ana sponsorları Düzce Belediyesi ve Başkan Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür etti.

SIRADA ROKET YARIŞMALARI VAR

Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda göstermiş olduğu başarılarla dikkatleri üzerine çeken Düzce Hafız İHO, orta irtifa ve alçak irtifa roket yarışmalarına katılmak için Aksaray’da bulunan Roketsan tesislerinin yolunu tutacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
mustafa mutlu 2 hafta önce
maşAllah barek Allah okul müdürünü ve ögretmenleri ve ögrencileri canı gönulden kutluyorum
vutututu 2 hafta önce
Kardeşim destek ol köstek olma
Semih 2 hafta önce
Imam hatipli kizlarimiz nasaya kapak olur.iha siha elekrikli otomobil yapar.doktor muhendis olur..Chp nin gencleride .bardan bara.ordan oraya..bogazici unide sirtini doner..burdaki bazi noldugu belursuz solcular.ataistler.koministlerde surekli yerli ve milli olan her seyi elestirip.kapayu bulup
Saga sola camur atmaya calisirlar
Daha güzel bir yorum olab 2 hafta önce
bilimsel bir başarıdan chp ye bara diskoya bilmem nereye nasıl geldik.MaşAllah gençlere Allah sayılarını artırsın örneği bol ve hayırlı olsun diyebiliriz.Chp ye saydırıp döktürünce misyon tamamlanmış mı oluyr.Ona buna saydırmadan 4 elle işimize sarılalım .Biz doğru olalım eğri cezasını bulur vesselam.
AdamFor0 2 hafta önce
Hey maşAllah. Rabbim başarılarını arttirsin. Duzcenin gururları. Durmak yok yola devam.