banner851

banner614

HAK SAHİPLERİNDEN BAŞKAN ÖZLÜ’YE DESTEK

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Cedidiye Meydan Projesinin başlamasına haftalar kala mülk sahipleri ile buluştu. Projeyi hazırlarken mülk sahiplerinin haklarının titizlikle korunduğunu hatırlatan Başkan Özlü; “Yapılacak olan çalışmalar ile ilgili kimsenin zerre şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

banner846
Düzce 24.06.2021, 17:30 25.06.2021, 16:44
2291
HAK SAHİPLERİNDEN BAŞKAN ÖZLÜ’YE DESTEK
banner844

Millet Bahçesi, Kent Estetiği Projesi ile bütünlük sağlayacak olan Cedidiye Meydan Projesinin uygulanması için son hazırlıklar yapılırken, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bölgedeki mülk sahipleri ile buluştu.

Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi toplantı salonunda proje alanında hissesi bulunan hak sahipleri buluşan Başkan Özlü’ye Proje Müdürü İnşaat Mühendisi Mustafa Erkan da eşlik etti.


“EPEY MESAFE ALDIK”
Toplantıda Cedidiye Meydan Projesinin detaylarını ilk olarak Proje Müdürü Mustafa Erkan’ın katılımcılara anlattı.  Erkan’ın ardından söz alan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü meydana yakışır bir proje hazırlandığını söyleyerek, “Yaklaşık bir yıldır bu konuyu konuşuyoruz. Epey mesafe aldık.

Sizlerinde malumudur ki oradaki yapılar derme çatma yapılar. Burada şehir kimliğine uygunluk verelim istedik” dedi.
 


“ZERRE ENDİŞENİZ OLMASIN”

Meydana yönelik yapılan ilk projeyi beğenmediklerini, mevcut projeyi hazırladıklarını söyleyen Başkan Özlü, “Hazırladığımız proje güzel oldu. Paydaşlar tarafından da kabul gördü. Sizin ve bizim içimize sinen bir iş yapmak istiyoruz.

Proje ile alakalı zerre endişeniz olmasın. Kamuoyu ile paylaştığımız projeyi yapacağız. Hak sahiplerinin mülkiyet haklarını korumak bizim görevimiz” şeklinde konuştu.


“CEDİDİYE CAMİİ RESTORE EDİLECEK”
Cedidiye Camisinin restorasyonu için Ankara’da görüşmeler yaptığını da belirten Başkan Özlü, “Birtakım görüşmeler için Ankara’ya gittiğimde Vakıflar Genel Müdürü ile de görüştüm. Kendisine Cedidiye Camisinin durumunu ilettim. Caminin restorasyonu konusunda gereken desteği sağlayacaklar, bunun sözünü aldım. Cedidiye Camii bizim yapacağımız inşaat süreci ile eş zamanlı olarak restore edilecek” dedi. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Yorumlar (8)
Reis 1 ay önce
Gözü camiye diktiniz sanırım ,yanlışlıkla yıkmasalar bari...
betonnn düzceeee 1 ay önce
sakın çimenlik falan yaparsınız..yeşile karşı alerjiniz var..betoncuları taşcıları zengin edin tek derdiniz bu..beton düzceeee
Mete 1 ay önce
Cami yıkılmasın arada..
sts 1 ay önce
CEDİDİYE CAMİİ YENİDEN YAPILMALIDIR ÇÜNKÜ 2 DEPREM GEÇİRMİŞ VEDE BETON KALİTESİ ESKİDİR
Düzceli 1 ay önce
Göstermelik 3 tane ağaç koymuşlar yeşil düzce bunu haketmiyor!
Talana devam 1 ay önce
Şehir merkezindeki camilerin bahçelerini, yeşil alanlarını talan edip taş döşediniz, meydan yaptınız. Asırlık ağaçları kestiniz, yetmedi şimdi de inşaat yapıp birilerine rant sağlamaya devam edeceksiniz. Şehre düşman mısınız?
Rantiyeci 1 ay önce
Zorunlu yapmanız gereken işleri yapın milletin gözünü boyamaya uğraşmayın.
yusuf karaltı 1 ay önce
yozlaşma sırası camilleremi geldi sokagı camiye taşımayın ululiyeti kaybettirmeyin bitince yapanlarda pişman olur