banner851

banner955

‘HALK EKMEK BÜFELERİNDE ÜRÜN ÇEŞİTLENDİRİLSİN’ TALEBİ

Düzce Belediyesi, artan ekmek fiyatlarına karşı ucuza ekmek satışının sağlanması için Düzce Halk Ekmek kurulması çalışmalarında sona yaklaşıldığını ve büfelerin imalatına başlandığını duyurdu. Öte yandan unlu mamullerde katlana fiyatlara karşı vatandaş hijyenik şartlarda üretilen simit başta olmak üzere farklı üstünleri de halk ekmek büfesinden ucuza temin edebilmek istiyor.

Düzce 25.03.2022, 18:30 26.03.2022, 15:05
1682

Küresel emtia fiyatlarındaki artış ile birlikte Türk Lirası’nın dövizde değer kaybetmesinin etkileri yüksek enflasyon olarak baş göstermeye devam ederken Düzce’de sofraların vazgeçilmezi olan ekmek için Düzce Belediyesi’nden beklenen hamle aylar sonra geldi.

5 noktada büfeler kurulacak

Gelen zamlara karşı özellikle dar gelirlilerin ucuza ekmek yiyebilmesi için ilk kez Eylül 2021’de kurulacağı açıklanan Düzce Halk Ekmek için belediye 5 noktaya kurulacak büfeler için imalatın başladığını duyurmuştu.

Unlu mamullerin fiyatı katlandı

Öte yandan Düzce’de en çok tüketilen sokak lezzeti olan simidin fiyatı da art arda gelen zamlarla 3 TL’ye çıktı. Ramazan’da iftar ve sahurda tüketilen ramazan pidesinin ise hem gramajı düştü hem de fiyatı arttı. Tekli pidenin 6 TL’ye, çiftli pidenin ise çift haneli rakamlara çıkarak 12 TL’ye satışa sunulması kararlaştırıldı.

Vatandaş ucuz ve sağlıklı simit de istiyor

Düzceliler Halk Ekmek’in tam olarak karşılığını bulması için büfelerin Ramazan’a yetiştirilmesini ve ucuza ramazan pidesi satılmasını bekliyor. Öte yandan vatandaşlar 1 tanesinin fiyatı 1 ekmeğe eşitlenen simidi de 12 ay boyunca da halk ekmek büfelerinden ucuza alıp yiyebilmek istiyor.

Merdiven altı ve hijyenik olmayan şartlarda üretilen simit yerine sağlıklı simide erişebilme talebinde olan vatandaşa karşılık ekmeğin maliyetine satılacağı sistemde ekmek dışında bir şey satılıp satılmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor…

Yorumlar (6)
Ucuz simit 7 ay önce
Vatandaş ucuz simit istiyorsa oy tercihini değiştirecek! Bunca yıldır halk emek’e muhtaç olmayanlar bile artık ucuz ekmek için sıralara giriyor. Vatandaş fırından ekmek alamadığı için ucuz ekmek satan halk ekmek büfesi kurulmasını müjde diye sunacağınıza, vatandaşı bu hale düşürenleri değiştirin!
MIGHTY 7 ay önce
Vatandaşın geldiği duruma bak.Yakında büfeleri koyduk,halk artık ucuz ekmek ve simit yiyecek diye güzellemelerinizi bekliyoruz.
Durum 7 ay önce
Ramazan abim kızar bu habere
hakkı 7 ay önce
üretim tesisin yok daha
Yorumcu 7 ay önce
Akp genel başkanının faizle bahane edip Türk lirisaini inebilecegi en düşük seviyeye indirmesini bedelini ağır ödüyoruz.Bakan ne dedi korkmayın düşeceği en dip yerde TL daha düşmez dedi ve ovundu bununla
sts 7 ay önce
PİDE RAMAZAN PİDESİ DE OLMALI
19
açık