banner851

banner955

HALK GERÇEK NİYETLERİNİ BİLİYOR

Belediyelerin yaptığı scooter ihalelerinin iptal edilmesi yönünde ilgili bakanlıklarca alınan karar sonrası Düzce Belediyesi, 7 Ocak 2021 tarihinde ihaleyle işletmeye verdiği scooterları ihale kapsamı dışına çıkardı. Bu gelişmeyi büfeler üzerinden değerlendirerek kurumu eleştirenlere, “Zihinleri hırsızlık ve yolsuzluk düşünceleri ile formatlanmış küçük bir kesim" olarak niteleyen Düzce Belediyesi, “Bütün süreçleri şeffaf bir şekilde yürütülmüş bir ihale süreci sonunda Düzceliler’in hizmetine sunulmuş bisiklet sistemine "kara çalmaya" çalışanların gerçek niyetleri hemşehrilerimiz tarafından çok iyi bilinmektedir.” ifadesini kullandı.

Düzce 10.05.2022, 17:38
2257
HALK GERÇEK NİYETLERİNİ BİLİYOR

Düzce Belediyesi iptal edilen scooter ihalesi sonrası kurum hakkında ortaya atılan iddia ve eleştirilere yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Düzce’de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve hareketliliği teşvik etmek amacıyla büyük şehirlerde örneği olan “Bisiklet ve Scooter Sistemi"nin kurulmasının hedeflendiği vurgulanan açıklama şöyle devam etti:

“Bu maksatla Düzce Belediyesi tarafından 7 Ocak 2021 tarihinde bisiklet ve scooter ihalesi gerçekleştirilmiştir. Söz konusu ihale o tarihte geçerli mevzuata uygun olarak yapılmış, 300 adet bisiklet ve 200 adet scooter Düzceliler’in hizmetine sunulmuştur.

Ancak, 14 Nisan 2021 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik, İçişleri Bakanlıklarınca yayımlanan Elektrikli Scooter Yönetmeliği ile yeni bir düzenleme yapılmış ve scooterlar ihale kapsamı dışında bırakılmıştır. Bu sebeple söz konusu projede 200 adet scooter kapsam dışı bırakılarak ihalenin yenilenmesi zarureti doğmuştur.

Durum bundan ibarettir. "Zihinleri hırsızlık ve yolsuzluk düşünceleri ile formatlanmış" "küçük bir kesim" tarafından bu sistemi desteklemek ve sübvanse etmek için düşünülmüş büfeler üzerinden bir karalama kampanyası yürütülmüştür.

Bütün süreçleri şeffaf bir şekilde yürütülmüş bir ihale süreci sonunda Düzceliler’in hizmetine sunulmuş bisiklet sistemine "kara çalmaya" çalışanların gerçek niyetleri hemşehrilerimiz tarafından çok iyi bilinmektedir.”

banner844
Yorumlar (4)
Ahmet 7 ay önce
Kazanılmış hak denen bir şey var ihalenin yenilenmesi zarureti yok.
Öz eleştiri yapın bir ker 7 ay önce
Yahu şu en basit eleştirilere bile soy-sop, hain vb. şekilde cevap vermek çok kötü bir alışkanlık haline geldi. Bir kere de görsek “şu işi maalesef beceremedik, özür dileriz” kabilinden bir öz eleştiri. Göremeyeceğiz herhalde.
ANTEPLİ 7 ay önce
HAKKARİ BELEDİYESİ BİLE DÜZCE BELEDİYESİNDEN DAHA İYİ
Arda GÜL 7 ay önce
Bir tarafınız kara olsa anlayacağımda, her tarafınız kara her yanınız BK götürüyor
Yeni Sayımız