banner851

banner614

HALKIN MAĞDURİYETİNE KULAK VERMEYEN İSKİ’DEN ŞİKÂYET BÜYÜK

İSKİ’nin kanalizasyon izale hattını geçirdiği Mahmure- Bahçeköy ve Gölyaka ile Düzce merkeze ulaşım sağlayan ana yolun çalışmalar sırasında kazdığı ve daha sonra alt yapısını sağlamlaştırmadan döktüğü betonun sık sık çökmesi yüzünden hem yöre halkı mağdur oluyor, hem de buradan geçen araçlar zor durumda kalıyor. Köy Sakinlerinden ve bu yolda esnaflık yapan Şehit Babası Cemalettin Aksarı, “Bu yol D-100’den başlayıp, bizim köyümüzden geçerek, Bahçeköy üzerinden Gölyaka ilçemize uzanıyor. Bir bölümü de şehir merkezine ulaşım sağlıyor. İSKİ buradan kanalizasyon hattı geçirdi. Yola beton döktüler, yol bir müddet sonra çöküyor. Durumu bildiriyoruz, gelip bir daha beton döküyorlar, mağduruz” diyerek şikâyetini dile getirdi.

banner619
Düzce 03.10.2021, 10:45 03.10.2021, 10:53
1383
HALKIN MAĞDURİYETİNE KULAK VERMEYEN İSKİ’DEN ŞİKÂYET BÜYÜK

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin bir süredir bölgemizde yaptığı kanalizasyon hattı çalışmasında ve çalışma sonrasındaki beceriksizliği, şikâyetlere kulak asmaması vatandaşı çileden çıkarıyor. İSKİ’nin  6 ay önce  başlattığı kanalizasyon izale hattının  geçtiği Mahmura- Bahçeköy- Gölyaka ve Düzce’ye bağlanan yaklaşık 1 kilometrelik yola zeminini sağlamlaştırmadan döktüğü beton sık sık çöküyor.   Yol çöktükçe yöre halkı İSKİ’yi arıyor. İSKİ ekipleri gelerek buraya yine rast gele ve zeminin sağlamlaştırmadan yine beton döküyor.

Dökülen beton yolda, çukurlar oluşması, betonların arasından demirlerin çıkması ve her araç geçtiğinde tozların çevreye yayılması yüzünden bu yörede yaşayanların, buradaki esnafların,  araç sahiplerini ve Melen Su Parkına pikniğe gelen, vatandaşların yoğun şikayetlerine yol açıyor.

 “ HERKES PERİŞAN, İSKİ UMARSAMAZ”

Yapılan şikâyet ve başvurulara, hiçbir şekilde yanıt vermeyen ve umursamaz davranan İS’Kİ’nin bu tavrından ve yaşadıkları mağduriyeti dile getiren köy halkından Şehit Babası Cemalettin Aksarı, Öncü TV Mikrofonuna şikâyetlerini şöyle ifade etti:”İSKİ burada bizi haddinden fazla mağdur etti. 6 aydan beri bu yolu yapamıyor. Şikâyetlerimize rağmen bizi sürekli oyalıyor. Kışın çamurdan, yazında tozdan geçilmiyor ve biz cam ve kapılarımızı açamıyoruz. Bu yollar çöküyor, üzerine yeniden beton döküyor. Tüm bu yolların hepsi yamalı. Bu yol, E-5’ten başlıyor ve Bahçe Köyü, Gölyaka ilçesine kadar gidiyor. Burası sürekli çalışan ve kullanılan bir yoldur. İSKİ bu yolla hiç ilgilenmiyor, bizi hiç kale almıyor. Bu yol 6 aydan beri bu şekilde. Biz devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Buradan geçen araçlar milli servettir, bu araçlar bu yolda sürekli bozuluyor. Arabayla buradan geçemiyoruz.”

“HEM MADDİ KAYBIMIZ VAR, HEM MAĞDURUZ”

Mahmura Köyü halkından ve yol üzerinde işyeri olan, İlhan Yılmaz ise Öncü TV’ye sıkıntılarını dile getirerek İSKİ’nin zeminini sağlamlaştırıp asfalt dökmesi yerine gelişigüzel beton dökmesi yüzünden yolun sık sık çökmesi ve etrafa yayılan toz yüzünden dükkânlarına müşteri gelmez olduğunu söyledi. İlhan Yılmaz,  “ daha sonra şikâyetlerini daha sonra şöyle sürdürdü. “Yaklaşık 7 aydan beri çok mağdur durumdayız. İSKİ bizim yollarımızı kazdı ve bu şekilde bıraktı. Devlet büyüklerimiz de bize bu konuda hiç yardımcı olmadı. 7 ay boyunca biz burada kendi kendimize geçinmeye çalıştık. Müşterilerimiz, yolların kötü olması nedeniyle gelemiyorlar. Biz burada, toz, pislik ve çamurun içerisindeyiz. Çok mağdur durumdayız, devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz.” 

Harun Can Şerbetçi

banner844
Yorumlar (2)
MUHTAR YAVUZU ÇAĞIRIN 2 hafta önce
Nerde muhtar. Noldu darıcı da muhtar geldi iskiyi kovaladı. Yetiş yavuz muhtarım kurtar bizi muhtarım. Arabalarımız berbat oldu. Kendi mahalleni nasıl korudun kolladın. Adamsın adam muhtar tehditlerle iskiyi dize getirdin. Müdürleri el pençe durdu muhtarım. Buraya bi el at adı da kendi gibi yavuz muhtarım.
Mağdur 2 hafta önce
Sayın Ender Ç. Buyurun sahne sizin.