banner851

banner955

HAMİLE VE ENGELLİLER İDARİ İZİNLİ SAYILACAK

Meteorolojinin kritik kuvvetli sağanak yağışı uyarısının ardından, Düzce Valiliği tarafından önemli kararlar alındı. Alınan kararlara göre bugün (27.06.2022) tarihinden itibaren hamile ve engelli kamu personelleri izinli sayılacak. Toplantıda ayrıca, yaşanabilecek sel felaketine karşı dere yatağı kenarlarında konutları bulunan vatandaşların evlerini tahliye etmeleri konusunda uyarılmaları için kaymakamlıklar ve muhtarlıklara talimat verildi…

Düzce 27.06.2022, 02:17 27.06.2022, 10:33
15716
HAMİLE VE ENGELLİLER İDARİ İZİNLİ SAYILACAK
banner986

Düzce’de etkili olan kuvvetli sağanak yağışlar ile ilgili Düzce Valiliği harekete geçti. Meteoroloji’nin uyarılarını dikkate alan Düzce Valisi Cevdet Atay, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunu bu akşam saatlerinde AFAD İl Müdürlüğü merkez binasında topladı. Toplantıda, kuvvetli sağanak yağışlar esnasında oluşabilecek riskler göz önünde bulundurularak, önemli kararlar alındı.

Alınan kararlar doğrultusunda, bugün (27.06.2022 Pazartesi) günü hamile ve engelli kamu personelleri idari izinli sayılacak. Dere kenarlarında bulunan Orman Depolarında bulunan tomruk envanterlerinin sele kapılarak su yataklarında tıkanıklık yaratmamaları için, Orman İşletme ekipleri sürekli kontrollerde bulunacak.  Öte yandan Düzce Valiliği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dere yatağı veya kenarında evleri bulunan vatandaşların, bir an önce konutlarını tahliye etmeleri konusunda kaymakamlık ve muhtarlıkları uyardı.

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından Düzce Valisi Cevdet Atay Başkanlığı’nda toplanan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantında alınan kararlar şu şekilde:

İlimizde 26.06.2022 tarihinde meydana gelen ve devam edecek olan yoğun yağmur nedeni ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Vali Cevdet ATAY Başkanlığında 26.06.2022 tarihinde İl AFAD Merkezinde toplanmış, toplantıda; İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nin 24 saat esasına göre faaliyete geçirilmesine; Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde görevlendirilecek personelin, kurumu adına karar vermeye haiz, kurumun görev dahilindeki kaynaklarının yönetimini yapabilecek kişilerden yedeği ile birlikte oluşturulmasına; Belediyeler, İl Özel İdaresi, DSİ, Orman İşletme Müdürlüğü ve bunun gibi kuruluşların; iş makinelerinin, şoförleri ile birlikte görevlendirilerek köprü menfez altı temizliği ve dere yatağı taşkınlarına yönelik acil müdahale için hazır bulundurulmasına; Dere yatağına yakın ve su baskınına maruz kalabileceği değerlendirilen konutların boşaltılması için konut sahiplerinin kollukça ikazına olası su baskını tehlikesi nedeni ile yapılan ikaza rağmen konutunu boşaltmayanların kollukça tahliyesine; Dere yataklarının kenarında ve riskli görülen bölgelerde ki araçların kolluk kuvvetlerince kaldırılmasına; Orman İşletme Müdürlüğünce dere kenarında bulunan depoların sürekli kontrol altında tutulmasına; İl genelinde,  belediye başkanlıklarınca mazgal ve su kanallarının kontrol ettirilmesine; Engelli ve hamile kamu görevlilerinin 27.06.2022 tarihinde 1 gün idari izinli sayılmasına; İl ve ilçelerimizde Belediye Başkanlıklarınca sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların uyarılması yönünde sık sık anons yapılması kararlaştırılmıştır.”

banner844
Yorumlar (1)
A.. 2 ay önce
Valilikte böyle bir açıklama yok neye dayanarak bunu söylüyorsunuz acaba
21
açık