banner614

HASANLAR KÖYÜ’NDE İÇME SUYU KRİZİ

banner619

Yığılca yolu Hecinler mevkiinde yapımında sona gelinen Kapalı Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Fabrikası’na Hasanlar Köyü içme suyu deposundan su verilecek olmasına bazı köylüler ‘Susuz kalırız’ diyerek tepki gösterdi. Köy Muhtarı Günal ise, köyün hiçbir şekilde susuz kalmayacağını belirterek, “Su depomuza, yüklü miktarlarda elektrik faturaları geliyor. Ben köylüden de para toplayamıyorum. Tesis, su verilmesi karşılığında elektrik faturalarını da ödeyecek. Başka algı oluşturdular ‘Köyü sattılar’ diye. Kesinlikle köyü satma gibi zaten bir yetkim yok.” dedi.

Düzce 23.11.2020, 17:05 24.11.2020, 09:38
5780
banner785

Düzce Merkez'e bağlı hasanlar köyünde, köy halkının kullandığı içme suyunun, Hecinler Bölgesinde kısa süre içerisinde faaliyete geçmesi beklenen Kapalı Entegre katı atık ayrıştırma ve işleme ve Enerji üretim Fabrikasına su verilecek olması köylülerin tepkisine yol açtı.

Köylü: “Muhtar köyü sattı”

Bugün İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları gören köylüler, tarihi Orhangazi Cami yanında bulunan su deposunun önünde toplandı. Konu ile ilgili Öncü Haber Mikrofonuna konuşan köylüler “Hasanlar Köyünü sattı” diyerek, Köy Muhtarı İlknur Günal’a tepki gösterdi.

Muhtar Günal: Olay köyümüzün menfaatine

Hasanlar Köyü Muhtarı İlknur Günal ise Öncü Haber mikrofonuna yaptığı değerlendirmede eleştirilerin yersiz olduğunu kaydederek, söz konusu durumun köylünün menfaatine olduğunu söyleyerek, 

“Bizim Tarihi Orhan Gazi Camisinin önünde su depomuz var. O su deposunda boşa akan, yani Melen Çayı’na boşa giden suyumuz vardı. İl Özel İdaresi orada bir proje yapmış. Yaptığı projede de boşa akan suyu içeriye alıp, artı o depoyu temizleyip oradan katı atık tesisine suyu verecek. Su depomuza su artezyen ille yani su pompası ile geliyor.

Bu nedenle de bu su depomuza, yüklü miktarlarda elektrik faturaları geliyor. Ben köylüden de para toplayamıyorum. Bu elektrik faturalarını da karşılayacaklarını söylediler. Tabii bu proje olana kadar başta bizim de bir bilgimiz yoktu. Bu konuda ben tek başıma değil, azalarım ile de konuştum ve bize iyi bir fikir gibi geldi. Şu anda zaten köyün susuz kalma gibi bir şey söz konusu değil. Köy zaten susuz kalmayacak. Köy halkımız bu konuyu yanlış anladı. Başka algı oluşturdular ‘Köyü sattılar’ diye. Kesinlikle köyü satma gibi zaten bir yetkim yok. Bu katı atık tesisinde de sadece idari kısımlar, lavabo ve mutfak bölümlerinde kullanılacak. Benim bu dönem muhtarlıkta ikinci dönemim. Ben ne yazın, ne de kış aylarında bu köyün su sıkıntısı çektiğini görmedim. Yani hiçbir şekilde bu köy susuz kalmadı.” diye konuştu.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (13)
????? 2 ay önce
Doğru kendi yazın tatillerde sürterken köyün çektiği su sıkıntısını görmedi
Garip vatandaş 2 ay önce
Muhtar kendi çıkarı için her şey yapar zamaninda bir sakiza oy verdiniz hasan lar köyü
"Aziz Türk Milleti 2 ay önce
İşte Avusturya'nın köyünde yaşayan halk bu "Necip Milleti" öyle bir kıskanıyor ki.. Bir an önce huzurun kıtası Tayyipistan'a yerleşip mutlu mesut yaşamak istiyor. Tabii önce işgal etmeleri gerekecek. Dıj Güjler söylemi de buradan gelir :) :)
Hasanlar köyü 2 ay önce
Şahıs rumuzlu şahıs ilknur yalakası senin aç karnını doyurdu heralde kapaaaat
Şahıs 2 ay önce
Yani köylü de amma abartmış köyü sattı ne ya.köy satmak kimin haddine.Ayrıca köylüler para toplama işine gelince gıkları çıkmaz pamuk ellerin cebi gördüğü zaten olmuyor.Sonrada muhtar köyü sattı.Çaresiz bırakmayın sizde muhtarınızı.
Osman 2 ay önce
Muhtara para lazım olmuş.
Köylü 2 ay önce
Yalan konuşmanın anlamı yok kim ne yaptı herkes biliyor her fındık zamanı köylü şu sıkıntısı çekti 6 yada 7 ay fatura kesmiyosun sonra köylüye yüklü faturalar kesiyosun yüklü miktarda olan faturayı köylü ödeyemeyince tamda milletin şu ihtiyacı en fazla olduğu dönemde sularını kesiyosun bırak muhtar istifa et köye karşı caktigin çivi yok icraatin yok
Vatandas 2 ay önce
İstemezler muhtarım. Elleri ceplerime gitmez ictikleri suyun elktrigin parasını vermezler ama herseye muhalefet olurlar.
Hasanlar köyü 2 ay önce
Vadantaş rumuzlu kişi muhtarın parasını da sen yedin heralde toz konduramıyon muhtarına ilknur yalakası aç kaldın heralde yada markete borcun var ama siler muhtarın sen yeterki oy kullan borcunu da siler evine erzakta getirir Allahın açları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kar yağışlı