banner851

banner614

“HASTALIK KIZIMIZDAN HER GÜN BİR ŞEY ÇALIYOR”

banner619

Düzce’de, ölümcül SMA Tip1 hastalığıyla mücadele eden henüz 1 yaşındaki Zeynep Sare bebeğin hayata tutunması için mücadele eden gönüllüler minik kızı ve ailesini unutmadı. Bir araya gelen gönüllüler Sare bebeğin ailesiyle yaşadığı evin önüne gelerek “Birinci doğum günün kutlu olsun Zeynep Sare’miz” yazılı pankart açarak evlatlarının yaşaması için yardım bekleyen aileye duygu folu anlar yaşattı. Hastalığın Zeynep Sare’den her gün bir şey çaldığını ifade eden Baykul, “Hiç bir SMA’lı aile yavrusunu kaybetmek istemiyor. O yüzden yurtdışındaki tedaviye ulaşmak istiyoruz” diyerek vatandaşlardan destek beklediklerini söyledi

banner846
Düzce 01.04.2021, 14:00 04.04.2021, 10:58
2431
banner844

Düzceli gönüllü ve yardımsever vatandaşlardan oluşan Düzce Gönüllüler Grubu SMA Tip-1 hastası Zeynep Sare Baykul bebeğin birinci doğum gününe özel sürpriz hazırladı.

Sosyal medyadan organize olan gönüllüler, Zeynep Sare bebeğin ailesiyle beraber yaşadığı evin önüne gelerek üzerinde minik kızın fotoğraflarından bir kolajının bulunduğu ve “Birinci doğum günün kutlu olsun Zeynep Sare’miz” yazılı pankart açtı. O anları evlerinin camından izleyen Baykul ailesi, minik bebekleri için mücadele eden grubun sürprizi karşısında şaşkına dönerek duygu dolu anlar yaşadı. 

BABA BAYKUL: EŞİMLE BİRLİKTE DUYGULANDIK

Minik bedeniyle hayata tutunmaya çalışan bebeğin babası Semih Baykul, “Öncelikle bu etkinliği düzenleyen herkese çok teşekkür ediyoruz, gerçekten çok büyük sürpriz oldu bize. Eşimle beraber çok duygulandık. Hepsinden Allah razı olsun bu süreçte bizi hiç yalnız bırakmadılar. Sayelerinde her gün çığ gibi büyüyoruz sağ olsunlar. Sesimizi önce Düzce’ye sonra bütün ülkeye duyurmaya çalışıyoruz. Bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.  Hepsine teker teker teşekkür ediyorum Allah razı olsun hepsinden” ifadeleriyle kendilerine moral veren organizasyon için minnettar olduğunu belirtti.

“HASTALIK KIZIMIZDAN HER GÜN BİR ŞEY ÇALIYOR”

Hastalığın Zeynep Sare’den her gün bir şey çaldığını ifade eden Baykul, “Maalesef sonu kötü biten bir hastalık. Ülkemizde mevcut tedavi olanakları hiçbir SMA hastası bebeğe yetmiyor.  Dün bir bebeğimizi daha kaybettik, Zeynep İnci Bebek. Bizde Saremizi kaybetmek istemiyoruz. Hiç bir SMA’lı aile yavrusunu kaybetmek istemiyor. O yüzden yurtdışındaki tedaviye ulaşmak istiyoruz. Maalesef Ülkemizde yok bu tedavi, bizimde kendi imkânlarımızla ulaşamayacağımız bir tedavi. Duyarlı, hayırsever vatandaşlardan bu konuda destek bekliyoruz. Lütfen hiç kimse duyarsız olmasın, bu başkalarının da başına gelebilir. Çok zor bir hastalık bunu yaşayan bilir. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın” dedi.

“HER GEÇEN ZAMAN SARE’NİN ÖMRÜNDEN GİDİYOR”

Zeynep Sare’nin gerekli tedaviyi alarak bir an önce sağlığına kavuşması için gönüllü olan Ahmet Sağlam, “Öncelikle biz Zeynep Sare’ nin Whatsapp gönüllü ekibi olarak, abileri ablaları olarak buradayız. Bugün burada olacağımızdan ailenin haberi yoktu sürpriz yapmak istedik. Biz Zeynep’ in sesini duyurmak için geldik, Zeynep Düzce’nin bebeği hepimizin bebeği. Tedavi sürecinin başlaması için herkesin biran önce uyanıp Zeynep Sare’ ye yardım etmesi gerekiyor. Kimseden büyük bir beklentimiz yok. Kimseye miktar söylemiyoruz kimin gönlünden ne koparsa maddi manevi ailemize destek olsun. Benim ve buradaki arkadaşlarımın hiçbir kan bağı yok ama biz buradayız neden başkaları da burada değil?  Herkes el atarsa Sare bebeği tedavisiyle buluşturabiliriz, bebeğimiz zamanla yarışıyor. Her geçen zaman Sare’nin ömründen gidiyor. Düzce’ ye sesleniyorum biran önce Zeynep’ e sahip çıksınlar. Hep birlikte uçağa bindirip tedavisine kavuşturalım”  diyerek vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.

“DÜZCE ZEYNEP’İNE SAHİP ÇIKSIN”

Gönüllülerden Özgür Altındal ise” Bu bebeğimizi Düzce’ye ülkemize duyurmalıyız dedik. Zeynep gibi nice çocuklar var ama biz bugün buraya Zeynep Sare’ nin sesi olmaya geldik, Zeynep’ in gönüllüleriyiz. Bu hastalığın bir tedavisi var, evet pahalı bir tedavi ama biz bunu başarabiliriz. 21 bebek bunu başardı neden 22. Si Zeynep bebek olmasın? Biz bugün buraya Zeynep bebeği ve ailesini mutlu etmeye geldik. Gönüllü abileri ablaları olarak onlara desteğe geldik. Bu etkinliğin arkasında çok büyük bir ekip var ve biz daha çok büyümek istiyoruz. Biz Gönüllüler ekibi olarak elimizden geleni yapıyoruz ama hayırseverlerden desteklerini bekliyoruz. Düzce Zeynep’ ine sahip çıksın” diye konuştu.

Zeynep Sare’nin yaşaması için mücadele eden aile, yurt dışında gereken tedavinin yapılması için vatandaşlardan yardım beklerken, kızlarının özgürce koşup oynadığı günlerin hayalini kuruyor.

HABER: Hamza SÖZEN / Mustafa KİLELİ

        

Yorumlar (0)