banner851

banner955

HASTANE ÖNÜ KÖPEKLERDEN GEÇİLMİYOR

Düzce’de her köşe başında ciddi bir sorun teşkil eden başıboş köpekler, bu kez Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görüntülendi. Hastanenin önünde gruplaşan ve sayıları oldukça fazla olan bu köpeklerden tedirgin olan vatandaşlar, yetkililere defalarca şikayet ettiklerini fakat bir çözüm getirilmediğini öne sürerek Öncü Habere başvurdu.

Düzce 11.11.2022, 11:30 11.11.2022, 14:33
669
HASTANE ÖNÜ KÖPEKLERDEN GEÇİLMİYOR

Her köşe başında çeteleşerek vatandaşları korkutan başıboş köpek sorunu artarak devam ediyor. Özellikle sabah ve gece saatlerinde okula giden çocuklara ciddi tehdit oluşturan bu köpekler için yetkililerce alınan hiçbir önlem olmadığını savunan vatandaşlar Öncü Habere başvurdu.

0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattına hastane önünü istila eden başıboş sokak köpeklerinin görüntüsünü ileten bir vatandaş, yetkililere defalarca şikayette bulunduğunu fakat bir çözüm getirilmediğini savundu.

BİR ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ…

15 gün önce Bitlis’te başıboş sokak köpekleri saldırısı sonucu kuduz hastalığına yakalanan 10 yaşındaki M.E., birkaç gün önce  hayatını kaybetti. Türkiye’de böylesine sonuçlar veren bu sorun için yetkililerin hiçbir önlem almaması hatta sağlık için gittiğimiz hastanelerde bu köpeklerin karşımıza çıkması, vatandaşların yetkililere tepki göstermesine neden oluyor.

HASTANE KÖPEKLERİN İSTİLASI ALTINDA

Atatürk Devlet Hastanesi önünde, vatandaştan çok köpek bulunması görenleri hem korkutuyor hem de şaşırtıyor. Vatandaşlar, bu kadar köpeğin hastanenin önünde çete halinde bulunmasından son derece rahatsız.

Gerekli bütün mercilere şikayette bulunduklarını fakat hiçbir çözüm getirilmediğinin altını çizen vatandaş; “birimizin ölmesi mi lazım? Saldırıya mı uğramamız lazım? Bunların bu şekilde sokaklarda gezmesinin normal olduğunu düşünen yetkililer gelsinler bizimle aynı ortamda yaşasınlar.” Diyerek tepki gösterdi.

“HER YERE MAKAM ARACIYLA GİDEN İÇİN KÖPEK SORUNU OLMAZ TABİİ!”

Bir başka vatandaş ise; “gideceği yere makam araçlarıyla, özel araçlarıyla gidenlerin, bu köpeklerin nerede yaşayacağı konusunda karar verici olmaları hiç adil değil. Gelsinler bizim çocuklarımızla birlikte sabahları okula yürüyerek gitsinler. Gece işten bisikletle dönsünler gözümüzün içine baka baka dalga geçer gibi bunun normal olduğunu savunuyorlar!”

banner844
Yorumlar (15)
Vecihi 2 hafta önce
Bu Hayvanlar aç susuz barınaksız kimseye bir zararları yok biraz vicdandan merhametten insanlıktan nasibinizi alabilseniz
musti 2 hafta önce
bir ak partili olarak itiraf ediyorum..bu tür sokak görüntüleri muz ve ananas cumhuriyetlerinde olur..tıpkı bizde olduğu gibi yani..avrupayı veya gelişmiş ülkeleri sadece ahlaksızlıkta sollamış bulunuyoruz.geri kalan mühim şeylerde en az 100 yıl gerideyiz...
Düzce'li.. 2 hafta önce
Sokaklar köpek doğurmuyor.. Sokak köpeği yoktur.. Bunların kısırlaştırılarak çoğalmaları engellenmeli.. Kanunu çıkarmak yetmiyor uygulamak gerek.. Köylerdeki köpekler daha vahim..
CAN 2 hafta önce
iLLA BIR INSAN ISIRALACAK KUDUZ OLACAK ÖLECEK YADA COCUKLARA ARABA CARPACAK ÖLECEK YADA SAKAT KALACAK DÜZCE BELEDIYESI YINE TOPLAMAZ Almanyada ben 1 Tane basi bos köpek görmedim 42 SENEDIR NEDEN
CAN 2 hafta önce
DÜZCE BELEDIYESI SUCLU TOPLATIN GITSIN BARINAGA KOYUN BEN Almanyada 42 Senedir basi bos köpekler görmedim DÜZCEDE BELEDIYE SUCLU HEMDE 1 NUMARA SUCLU
Hayvansever ama düzen öne 2 hafta önce
Arkadaşlar. Tamam hayvanların da canı var masum okay ama düzensiz üremenin önüne geçilmez ise bir çok probleme yol açar güzel arkadaşlarım benim onlara zarar gelmesini kimse istemez ama siz ne kadar karşı çıksanız da, inanmasanız da insanlara zarar veriyorlar maalesef ki. Bazı şeylerin önüne geçilmeli.
Coov 2 hafta önce
genişçe, etrafı çevrili bir ormanlık alanda salıverilseler. hayvansever vatandaşlarımız bizzat giderek ya da belediyeye destek olarak beslenmelerini sağlasa. çünkü sokak köpekleri özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar için tedirginlik sebebi. sabahın erken saatleri ve geceleri, hele çiftleşme zamanları insanların karşısına dikilip, yoldan geçirmiyorlar. meydana gelen saldırıları söylemiyorum bile. birkaç kez yurtdışında bulundum. sahipli köpekleri bile sokakta göremiyorsunuz. bahçesinden size havlasa sahibi çıkıp defalarca özür diliyor.
Vatandaş 2 hafta önce
Sorun köpeklerin toplatilmamasi değil. Sokak köpeklerinin toplatılması kanuna aykırı zaten. Sorun belediyenin görevini ihmal edip sokak köpeklerini kısırlaştırmaması. Kopekler kisirlastirilip birakilsa ne bu kadar ürerler ne de saldırgan olurlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız