banner851

banner955

HASTANE OTOBÜSÜNDE KURALDIŞI YOLCULUK

Düzce’de günden güne azalan koronavirüs vakaları eski güzel günlere yönelik umudu arttırırken toplu ulaşım araçlarında ayakta ve otobüs kapasitesinin sınırı aşılarak yolcu taşıma yasağına Düzce’de uyulmadığı vatandaş kamerasına yansıdı. Aziziye Mahallesi - Düzce Üniversitesi Hastanesi güzergâhında sefer yapan Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsünde kaydettiği görüntüleri Öncü haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderen duyarlı vatandaş, “Nerede bu mesafe? Nerede bu hijyen? Üniversite hastane aracı yani bir de! Bu kadarına pes” diyerek belediyeyi göreve davet etti.

Düzce 19.02.2021, 14:03 19.02.2021, 14:06
3039
HASTANE OTOBÜSÜNDE KURALDIŞI YOLCULUK

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında vaka ve vefat sayılarıyla salgının yayılımını kontrol altına almak için hayatın her alanında tedbir ve kısıtlamalar devreye sokuldu. Bunların en önemlilerinden olan ve Düzce’de de her gün yüzlerce vatandaşın kullandığı toplu taşımada ayakta yolcu alınması yasaklandı.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bizzat , “Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir” açıklamasıyla önemine dikkat çektiği kuralın uyulması salgının seyri açısından büyük önem taşıyor.

Öte yandan vaka ve vefat sayılarının büyük oranda düşüş sağlandığı Düzce’de uzmanlar bu başarının sürmesi ve salgının hayatımızdan çıkması için maske, mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere getirilen her türlü tedbir ve kısıtlamaya uymanın önemini defalarca vurgularken Düzce Belediyesi Halk Otobüsü’nden gelen görüntüler korkuttu.

0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na duyarlı bir vatandaş tarafından gönderilen görüntülerde Düzce Merkez ile Üniversite Hastanesi arasında sefer yapan halk otobüsünde otobüsün tümüyle dolu olduğu ve yasağa rağmen ayakta yolcuların otobüse alındığı görülüyor.

BİR DE ÜNİVERSİTE HASTANESİ ARACI…

Düzce’de vaka sayılarının düştüğü ve salgının bitişine yönelik umutların yeşermeye başladığı bir dönemde bir sağlık kurumuna sefer düzenleyen otobüsteki kural tanımazlığa sert çıkan vatandaş, “Nerede bu mesafe? Nerede bu hijyen. Üniversite hastane aracı yani bir de! Bu kadarına pes” ifadelerine yer verdi.

“OTOBÜSLERE VURMUYOR MU BU PANDEMİ?”

Sağlık açısından tehlike oluşturan yolculuğu görüntüleyen vatandaş “Pandemi döneminde şoförlerin yaptığına bakın. Böyle mi önlem alıyoruz? Böyle mi tedbir alıyoruz? Yetmiyormuş gibi şoför arkadaş arkaya doğru ilerleyelim diyor. Laf söylesen bir dert, söylemesen bir dert. Sonra şoförler darp ediliyor diyorlar. Acilen başkanın otobüsleri denetlemesi lazım. Bu kadarı da olmaz. Otobüslere vurmuyor mu bu pandemi?” diyerek salgın döneminde yeterli sefer sağlayamadığını ve araçları denetlemediğini savunarak belediyeyi göreve davet etti.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

banner844
Yorumlar (11)
Vatandaş 2 yıl önce
Hiç bir şey yapamazlar o araba sahibine . Çünkü Orhangazi mah. Muhtarı kadir akgün'ün arabası o, kadir Akgün eski vekil fevayi aslan ın 17 yıllık çalışanı akparti üyesi ona ceza yazacak düzce de kimse yok taşıma oyla muhtar oldu adam devlet bile nişey yapamadı herif hala görevi başında
Hımm 2 yıl önce
Sert tedbir şart otobüsü seferden men edin ehliyete 2 yıl el koyun yoksa devam ederler.doktorlar iyilestirmeye çalışır unlar hasta etmeye
vatandaş 2 yıl önce
tüm otobüsler yasağı deliyor.ayakta yolcu alıyorlar
düzceli 2 yıl önce
Bunların bir yolda gidişlerini görün kural tanımak yok saygı yok haraketler HEP FAUL.Bunları denetleyenleri denetlemek için ayrı bir birim kurulsun
sürücü 2 yıl önce
kabalak arabasıda aynı kucuk otobuslerde aynı akçakoca yolunda hep boyleee emnıyet mudahale etmelı bence yazık ınsanlara
Konuralpli 2 yıl önce
konuralp Düzce arası kırmızı otobustede 7,30 seferınde aynı sey oldu dedım ayakta yolcu alma sofor dondu gerı uulaştırma karar almıs toplantı yaptık 3/4 kısı serbest dedı ıstedıgın yere sıkayet et dedı bana adınıda verırımde yazık sonra ugrasırsın
Rasim erel 2 yıl önce
Otobuslere pazaryerlerine SERBES HANİ DENETLEME
DÜZCELİ 2 yıl önce
CAMİDE BİRBUCUK METRE MESAFE KUYRUKTA BİRBUCUK MESAFE DURAKTA BİRBUCUK MESAFE OTOBÜSE BİNİNCE YANYANA OTUR BUNASIL BİR KURAL OTOBÜSTE YANYANA OTURUNCA VİRİS BULAŞMIYORMU.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın