banner851

banner614

HASTANELERDE DURUM AĞIRLAŞIYOR

banner619

Salgın bir türlü kontrol altına alınamadığı Düzce’de günlük yeni vaka sayısında 200 sınırı aşıldı. 11 Nisan günü 210 kişinin daha pozitif çıkmasıyla toplam vaka sayısı 32 bin 693’e ulaştı. Vaka sayısındaki artışın vefat ve aktif hasta sayısına yansımanın sürdüğü kentte bir kişi daha salgın kaynaklı olarak yaşamını yitirdi. Bu vefatla toplam vefat sayısı da 147 oldu.

banner846
Düzce 12.04.2021, 13:15 12.04.2021, 17:19
3680
banner844

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınında yılbaşında başlayan düşüş eğiliminin son iki aydır yerini peş peşe yaşanan artışlara bıraktığı Düzce’de günlük yeni vaka sayısında 200 sınırı aşıldı.

Dün tespit edilen 210 yeni vaka ile birlikte Düzce’de Mart 2020’den bu yana salgına yakalananların sayısı 32 bin 693’e ulaştı.

Vaka sayısındaki artışın vefat, ağır hasta ve aktif vaka sayılarına yansımasının sürdüğü Düzce’de bir süredir pandemi yoğun bakım servisinde tedavisine devam edilen bir vatandaş daha salgın kaynaklı olarak yaşamını yitirdi. Bu vefatla birlikte Düzce’de koronavirüs nedeniyle gerçekleşen toplam vefat sayısı 147’ye ulaştı. Son 1 ayda gerçekleşen vefatların sayısı ise 10 oldu.

YOĞUN BAKIM VE AKTİF VAKA RAKAMLARI DA ARTIYOR

İl genelinde tedavilerine evlerinde ve hastanelerde devam eden toplam aktif vaka sayısı 1. 648 olurken hastalığı ağır geçiren ve pandemi yoğun bakım servislerinde müşahede altında olanların sayısı da 28’e yükseldi. 11 kişi ise entübe edildi. Aktif vaka sayısında son bir ayda yaşanan artış ise yüzde 450 olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan virüse yakalanarak atlatanların sayısı da 30 bin 898 oldu.

HASTANEYE BAŞVURULAR ARTIYOR

Salgın şüphesiyle hastaneye başvuranların sayısında artışın gözlendiği şehirde günlük ortalama 2 bin ile 2 bin 500 arasında PCR testi uygulandığı öğrenildi.

Salgın tedbirlerine yönelik denetimler sıkı şekilde devam ederken yetkililer vatandaşları nkurallara uymaları yönünde sürekli uyarıyor.

YENİ TEDBİRLER GÜNDEMDE

Ülke genelinde yaşanana artışların ardından yarın başlayacak olan Ramazan ayına özel ek tedbir ve kısıtlamalar gündeme gelirken gözle bugün toplanacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Kabine toplantısına çevrildi.

Her iki toplantıda da tam kapanma dahil her türlü tedbirin masaya yatırılması ve Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşmasıyla salgının yayılımını önlemek amacıyla alınan yeni kararları kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (8)
Düzce 2 ay önce
Vakalar artıyor bizim insanlar akıllanmıyor marketler ana baba günü sokaklar keza öyle dalga geçiliyor bu hastalıkla hala ama başına gelen biliyor Sn Düzceliler bu virüs çok ciddi bir virüs kendiniz ve sevdiklerinizi düşünün lütfen....
nsm 2 ay önce
dogru degil arjadaslar, dogru degil bu. bu dis güclerin uydurmasi. sayin dünya liderimiz destan yaziyoruz diyorsa o öyledir. inanmayin. o ölenler ecellerinden öldüler. cok normal.
Duzceli 2 ay önce
Kongre yapıp bu konuları masaya yatırmak lazım.
Dr Filyasyon 2 ay önce
Almanya'da aşılanan nüfus yüzdesi de bizden farklı mesela. Veya Almanya'da testi pozitif çıkan kişiler karantinayı delip sokakta gezmiyor, temaslı olduğu kişileri gizlemiyor, test verdiği zaman olması gerektiği gibi sonucu çıkana kadar kendini izole ediyor sağda solda gezip işine devam etmiyor. Burda işler çok farklı yürüyor Can, bizim insanımıza ekstra tedbirler şart
düzce li 2 ay önce
virüs yayılsın diye kongreler yaptınız 81 vilayetten otobüsler kaldırıp oynadınız şimdi mutlusunuz şak şakcılar
Duzceli 2 ay önce
Sokakta maske takarak ev oturmasına gidiyor millet
ALMANCI CAN 2 ay önce
ALMANCI CAN, sen almanya'da yaşamaya devam et. buralara gelme.
CAN 2 ay önce
YAZMIYACAKDIM YAZAYIM TEK KELIME ALMANYADA SOKAKDA MASKE TAKAN YOK YANLIZ OTÖBÜSDE TIRANVAYDA VE DÜKANLARDA MASKE ZORUNLUGU VAR POLIS DURDURUP MASKE TAK DIYEN HIC YOK CEZA YAZANDA YOK ALMANYA KÖLN MERKEZ
12°
açık