banner851

banner955

“HAYATIMIZIN EN DEĞERLİ YOLCULUĞU İÇİN PEDAL BASACAĞIZ”

Düzce'de 3 bisikletçi, müzeden camiye çevrilen, İslam dünyasının en kıymetli varlıklarından biri olan Ayasofya'da kılınacak olan ilk cuma ve sabah namazına katılmak için bisikletleriyle yola çıktı.

Düzce 23.07.2020, 15:39
1660
“HAYATIMIZIN EN DEĞERLİ YOLCULUĞU İÇİN PEDAL BASACAĞIZ”
banner1032

Düzce'de Bisiklet Antrenörü Yaşar Artun, Lütfullah Yıldız ve Sefa Yeşilyurt 86 yıl sonra ilk namazın kılınacağı Ayasofya Camii'ne gitmek için hayatlarının en değerli yolculuğuna çıktı.

Bisiklet Antrenörü Yaşar Artun’un öncülüğünde pedal çeviren ekip “Fethin Sembolüne 453 km. Pedal Çeviriyoruz” sloganı ile Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden İl Müdürü İsa Yazıcı’nın start vermesiyle saat 14.53’de hareket edip, cuma sabahı İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda bulunan Ayasofya’ya ulaşmayı planlıyor. Ardından Ayasofya’da yine kılınacak olan ilk sabah namazının ardından Düzce’ye dönmeyi hedefliyorlar.

“Hayatımızın en değerli yolculuğu için pedal basacağız”

Düzce’den yola çıkan ekibin başında olan Yaşar Artun, yola çıkmadan önce yaptığı konuşmada, "Biz 3 gönüllü bisikletçileriz. Bu tarihin bir parçası olsun istedik. Biz bunca yıldır binlerce kilometreyi sadece bisikletle geçtik. Ancak Ayasofya’ya çıktığımız bu yolculuk hayatımızın en değerli yolculuğu olacak. Cumhurbaşkanımız 86 yıl sonra Ayasofya’nın zincirlerini kırdı. Biz de bisikletin zincirleriyle bu tarihi cuma ve sabah namazının bir parçası olmak istedik” dedi.

banner844
Yorumlar (6)
çilimlili 2 yıl önce
pedal basmakla geçinilmiyor ekmek aslanına ağzında
düzceli 2 yıl önce
düzcede bisiklet spor u bu kişiye kaldıysa vay halimize
Gerçekler 2 yıl önce
Ne kadar zorunuza gitmiş sedat ve nsm.Eleştirecek başka işinizmi yok.. 80 lira giriş parasını yazardınız o da kalmadı..Ne zaman Gerçek Türk olacaksınız merak ediyorum..
Madur 2 yıl önce
Bu millet filim çevirmeye ne kadar hevesliymiş sen git ye asgari üçretli için pedal çevir millet aç aç
nsm 2 yıl önce
30 yildir orada namaz kilindigini, ezan okundugunu yeni kesfetmis vatandas. naaaapsin, cok tenkit etmeyin
Sedat 2 yıl önce
86 yıl sonra ilk namazmı
18
parçalı bulutlu