banner614

HAZIRLANACAK RAPOR SONRASI ADIMLAR PLANLANACAK

banner619

Düzce’de zirve yapan hava kirliliği probleminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın mobil ölçüm aracı şehrin farklı bölgelerinde ölçümler yaparak sorunun kaynağını belirlemek üzere Düzce’ye geldi.

Düzce 08.12.2020, 13:40 08.12.2020, 13:51
1395
HAZIRLANACAK RAPOR SONRASI ADIMLAR PLANLANACAK
banner785

Düzce’de hava kirliliğin zirve yaparak insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşması ve sonrasında basının durumu ısrarlı takibi sonucu mücadeleye yönelik somut adımlar atılmaya başlandı.

Geçtiğimiz Cuma günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen heyetin hava kirliliğine neden olan etkenlerin belirlenmesine yönelik yaptığı çalışma ve görüşmeler sonrasında 14 Aralık tarihinde bakanlığa ait mobil ölçüm aracının Düzce’ye geleceği açıklanmıştı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ nün vakit kaybedilmemesi adına devreye girmesi ile aracın daha erken gelmesi sağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla ‘Mobil Ölçüm Aracı’ dün öğleden sonra Düzce’ye geldi. Bakan Murat Kurum, Belediye Başkan Dr. Faruk Özlü’yü arayarak bakanlık olarak her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

ŞEHRİN FARKLI NOKTALARINDA ÖLÇÜM YAPACAK

Düzce’ye gelen Mobil Ölçüm Aracı, şehrin belli bölgelerinde ölçümler yapıp toz numuneleri alarak hava kirliliğine neden olan kaynakları ortaya çıkaracak. Çıkan analiz raporlarına göre çözümlerin hayata geçirilmesi noktasında adımlar atılacak.

Yorumlar (16)
Fahrettin Koçal 1 ay önce
30 yıl kadar İstanbul'da yaşayıp buraya 1 yıl önce taşındım.
İstanbul çok yoğun kalabalik kirli ve hertürlü hava,insan,düşünce olarak,dedik ki Düzce'de temiz bir hayat süreriz. Yeşillik,şelale temiz hava ama malesef durum İstanbul'dan daha vahim...
Eğer görevli kişiler ilgilenmez ise büyük vebaldir bu bu işin ahireti de var.
Külli nefsin zaigatul mevt summe ileyna turceun.
Ölümü hatırlattım tekrardan.
İlgilecek insanlara şükran borçluyuz.
Fahrettin Koçal....
Seyfullah TOKAÇ 1 ay önce
Hava kirliliğinin nedenleri bellidir. Hava sirkülasyonunun çok az olduğu ovada artan konut sayısı, konutların kömürle ısıtılması, egzoz gazı v.b. nedenlerdir. Düzce Üniversitesi yerleşkesi ve deprem sonrası yerleşim yeri olarak seçilen Bahçeşehir (Kalıcı Konutlar) Düzce için şimdiye kadar yapılmış en akıllı tercihlerdir.
Bıktık 1 ay önce
Düzce de hava o kadar berbat ki o cihaz bozulur ben söyleyeyim
Halk.. 1 ay önce
Bu akşam Hava acikdi ve cok guzel gorunuyodu fakat o kömür kokusu isi pisi. Resmen boğuldum.. nasil kalkacaksiniz bu vebalden.
Düzceli 1 ay önce
İnşAllah hayırlısı ile çözüm bulunur da bu pis havayı solumayız.
Haftasonu 1 ay önce
Haftasonu sokağa çıkmayınca fark ettim hava tertemizdi. Egzoz emisyonu fabrika dumanı olmayınca kısacası insan olmayınca sorun çözülüyor...
Ramazan 1 ay önce
Acil çözüm nefes alamiyoruz
Düzceli 1 ay önce
Kablo hırsızları çayın kenarında işkur arkasında düzenli olarak çaldıkları kabloları yakıyorlar. Simsiyah duman merkezden bile görülüyor. Yetkililer nasıl görmüyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3°
parçalı az bulutlu