banner851

banner955

HEDEF: SORUNLARI MİNİMUMA İNDİRMEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin ulaşım sorununa neşter vurmak ve köklü bir çözüme kavuşturmak için Ulaşım Master Planı’nı vatandaşların istek ve talepleri doğrultusunda yapılacağını açıkladı. Bu kapsamda 7 Aralık 2021 Salı gününden itibaren 3 bin hanede anket çalışması yapılacak.

Düzce 01.12.2021, 14:56 02.12.2021, 11:57
962
HEDEF: SORUNLARI MİNİMUMA İNDİRMEK

Düzce Belediyesi Ulaşım Ana Planı çerçevesinde planlama çalışmalarına devam ediyor. Şehir içinde yaşanan trafik ve toplu taşıma sorunlarına çözüm getirmesi planlayan Düzce Belediyesi, vatandaşların ulaşım planlaması sürecine aktif olarak katılmasını sağlayacak.

“Halkın ulaşım alışkanlıklarını ölçmek için anket

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ulaşım Ana Planı’nı Düzceliler ile birlikte belirleyerek şehri geleceğe hazırlamak için kolları sıvadıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana katılımcı belediyecilik ilkelerimiz doğrultusunda halkımızın fikirlerine büyük önem veriyoruz ve yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Kentimizin geleceği ve kaynaklarımızı doğru kullanmak adına akademik çalışmalara önem veriyoruz. Bu doğrultuda şehrimizde halkımızın bugün ve geleceğe yönelik ulaşım alışkanlıklarını ölçme ve değerlendirmeye yönelik ‘Ulaşım Hane Halkı Anketleri’ yapmaya karar verdik.” ifadelerini kullandı.

“Kimlik bilgileri istenmeyecek”

Düzce Belediyesi personellerinin kimlik bilgi ve yaka kartları ile vatandaşların evlerine misafir olacağının altını çizen Başkan Özlü, şunları kaydetti: “Personellerimizde belediyemiz tarafından verilen yaka kartları bulunacak ve kimliklerini ibraz edecekler. Anket çalışması esnasında sizlerden kimlik bilgileriniz asla istenmeyecek olup anket çalışmalarımızın sonuçlarının tamamı sizlerle paylaşılacak. Sorulara içtenlikle cevap vermenizi ve personelimize destek olmanızı bekliyoruz. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda ‘Ulaşım Master Planı’nı planlayacağımızı bilmenizi isterim.”  

Çalışma çerçevesinde kentin tüm mahallelerinde bilimsel yöntemlerle rastgele seçilmiş yaklaşık 3 bin ev ziyaret edilerek yaklaşık 10 bin kişiyle anket yapılacak.

banner844
Yorumlar (12)
Düzceli 1 yıl önce
1 . Arabalar çok küçük 2 korona zamanında insanları bu arabalara mahkum etmek kötü 3 madem tek ulaşım sistemi oldu neden abonman kartlar yeşil beçide geçmiyor
CAN 1 yıl önce
NEDEN BENIM YAZILARIMI YAYINLAMAZSINIZ ILLA BILGISARAYIMDAN ÖNCÜ GASDESINI SILEYIMMI ONUMU ISDIYONUZ
Şampiyon 1 yıl önce
Ne gerek var ankete ….Uğur böcekleri çile böceklerine dönmüştür … Hiç bir şeye çözüm getirmemiştir …. Birde bu pandemi sürecinde gelişmesi tamamen şaka gibii…
Davut Sam 1 yıl önce
Eğitimsiz ve saygısız olanları şoför yapmayın.
Birde SİNYAL kullanmayanları....
Düzceli 1 yıl önce
Başkanım Allah rızası için ilçelere de el atın sıkıldık bu ulaşım sorunundan. Bütün ilçeleri kapsayacak bir ulaşım ağı yapılmalıdır. Aktarma sistemi de içinde bulunmalı. Bunu yaparsak Düzce daha da gelişecektir
Nnnn 1 yıl önce
Sehire 50 yerden giris var.Konutlardan gelen neden cobani dolaniyor.Hangi G.z.li yapti bu sistemi..Yuzunuzw gozunuze bulastirdiniz. Neden Mimar sinan cd.den dogru durus o kibrit kutularindan gitmiyor..
Düzceli.. 1 yıl önce
Bu araçlara iyi, toplu taşaya uygun diyen, ya hiç bu taşıtlara binmemiştir, yada araç sahibidir.. Kesinlikle olmadı.. İnsanlar iç içe ve merdivenli bir sistem.. kısa oldukları için sallanma fazla.
Halk 1 yıl önce
Hic bir işe yaramayan minubusler icin anket yapp duruyosun.Memnun degiliz begenmedik.Cokmu aradiniz size nasil kakaladilar bunlari dedik.Daha ne diyelim..Butun hepsini cobana yığdınız.Mimar sinan cd.snden otobus gecmiyor be akli evveller.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız