banner614

HEDEFLENEN 3 MİLYON RAKAMINA YAKLAŞILDI

banner619

Düzce Belediyesi tarafından Kültür Merkezinde oluşturulan dikim atölyesinde maske üretimi aralıksız devam ediyor. Gönüllü ve Belediye işçilerinin günlük 20 bin adet ürettiği Maske imalatında hedeflenen 3 milyon rakamına yaklaşıldı.

banner846
Düzce 15.10.2020, 15:50 15.10.2020, 16:23
961
banner844

Koronavirüs Salgınının başlarında, vatandaşların maskelere daha kolay ulaşması için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla önce eski film platosundaki Belediye hizmet binasındaki BELMEK Kurslarında oluşturulan atölyede başlanan, ardından da kapasitenin arttırılması ile Kültür Merkezi’nde oluşturulan dikim atölyesinde devam eden maske üretiminde son rakamlar belli oldu.  

Düzce Belediyesi kaynaklarından alınan bilgilere göre, gönüllüler ve belediye personeli tarafından günde 20 bin adet üretilen maske imalatında, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hedeflediği 3 milyon rakamına yaklaşıldı.

Pandeminin Türkiye’de ilk görüldüğü Mart ayından bugüne kadar, üretilen toplam maske adedi 2 Milyon 230 bin olurken, 2 Milyon 100 bin adet maskenin ise dağıtımı gerçekleştirildi.

Düzce Belediyesi tarafından, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere, mahalle muhtarları aracılıklarıyla vatandaşlara ulaştırılıyor. Maske üretiminin, pandemi geçene kadar devam edeceği öğrenilirken, Kültür Merkezi’nin alt katında oluşturulan dikim atölyesinin ise genişletileceği öğrenildi.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün büyük önem verdiği maske imalatı ve dağıtımı büyük bir titizlikle yürütülüyor.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (4)
Düzceli 9 ay önce
Bu maskeleri nereye veriyorsunuz,konutlarda evlere üçer tane verdiniz üç ay önce bitti.
Emre 9 ay önce
Bu kadar maske uretiliyorda okullar neden öğrenciden maske istiyor .
düzceli 9 ay önce
HEPSİ TIRIŞKADAN YANİ SÖZDE MASKE , ŞUAN EVİMDE VAR, TECRÜBE EDİP SÖYLÜYORUM NE BURUN BANDI VAR NE DE SÖYLENDİĞİ GİBİ 3 KATLI , TEK KULLANIMLIK PEÇELER BİLE DAHA ÇOK MASKE GÖREVİ GÖRÜR, BELEDİYENİN AMACI ÇALIŞIYOR GİBİ GÖRÜNMEK
akif 9 ay önce
bir tane maske gelmedi kime veriliyor acaba?
18°
parçalı az bulutlu