banner851

banner614

HEM GÜRCÜCE HEM DE TÜRKÇE SESLENDİLER

banner619

Düzce Gürcü Kültür Derneği yöneticileri, küresel bir kriz haline gelen yeni tip (Covid-19) salgını ile ilgili Düzceli vatandaşlara “Evde Kal” çağrısında bulundu.

banner846
Düzce 02.04.2020, 13:26 02.04.2020, 15:46
3878
banner844

Koronavirüs salgını Türkiye’de ‘resmen’ 11 Mart gecesi hayatımıza girdi. Salgın nedeniyle Türkiye genelinde ölü ve vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Salgınla mücadele için özellikle Düzceli yetkililer ve sivil toplum kuruluşlarından gelen “Evde Kal” çağrılarına Düzce Gürcü Kültür Derneği de eklendi. Dernek yöneticileri, sosyal medyada yayınladıkları video ile Düzceliler’e “Evde Kal” çağrısında bulundu.

“Evde kalalım, sağlıklı yaşayalım”

Dernek Başkanı Aydın Kubilay Düzceliler’e seslenerek, “Salgınla mücadelede, en etkin rol oynayan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz de sağlık çalışanlarımızın yükünü azaltmak için evde kalalım. Bu süreci atlatmak için, bizlerde elimizden geleni yapmak zorundayız. Evde kalalım, sağlıklı yaşayalım.” dedi.

“Lütfen kurallara uyalım”

Dernek yöneticisi, sinema ve tiyatro oyuncusu Nurullah Çelebi de, “Lütfen kurallara uyalım, evde kalalım, sağlıklı olalım.” diye konuştu.

“Hayat eve sığar”

“Evde kal” kampanyasına destek veren Dernek Yöneticisi Mücella Ulcay da “Zor günlerden geçiyoruz. Hepimizin sorumlulukları var. Bu yüzden lütfen evde kalalım. Hayat eve sığar.” şeklinde konuştu.

Çocuklarıyla çağrı yaptı: “Evde Kal Düzce”

Mimar İrfan Dursun ise, çocukları ile birlikte “Evde Kal Düzce” çağrısında bulundu.

Hem Gürcüce, hem de Türkçe seslendi

Düzce Gürcü Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Aydın Dursun da hem Gürcüce hem de Türkçe, “Hanım efendiler, bey efendiler, evde kalalım, sağlıklı kalalım” ifadelerini kullandı.

Derneğin sosyal medya hesaplarından paylaşılan video, takipçileri tarafından büyük beğeni topladı.

Yorumlar (8)
Düzceli 1 yıl önce
Fakir fukara evde kalınca kim yardım edecek kim erzak alıp evlerine götürecek varmı böyle zengin babayiğitler Düzcede...Daha görmedik böyle cömert zengin fakiri düşünen...
Harbici 1 yıl önce
haber mi bu yaaaaaa,dalgamı geçiyorsunuz insanlarla,memlekette haber olacak başka iş mi kalmadı.
Tuğrul 1 yıl önce
Bu adama gıcık olmaya başladım. Recep ivedikte şaklabanlık yaptı diye başımıza sanatçı kesildi.
Serdar 1 yıl önce
Bu tarz derneklerle Gürcü, Çerkez ,manav vs. Toplum bölünüyor.Türk milletini ayrıştırıyor.Hepimiz biriz beraberiz.
hamza 1 yıl önce
Bu abi neden bu kadar cok cikiyor haberlere
HASTALIK VAR HASTALIK 1 yıl önce
HASTALIK, VİRÜS KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL, HERKESİN DERDİ 1000 TL DE DOĞRU DİNLEYEN YOK, VAY DEVLET 1000 TL DAĞITIYOR HAYDE HÜCUM, YA KİME NASIL DAĞITIYOR ONA BAKIN BİRDE.
PARA PARA PARA 1 yıl önce
ne vede kalması, milletin tek derdi para, toplanmışlar SYDV FONUNUN önüne hani bizede 1000 tTL yokmu diyorlar, haberleri dinlerken nasıl dinliyor bu millet ben onu anlamıyorum.
gereksiz hareketler. 1 yıl önce
Ne yapacağımızı bu sanatçı denilen şahıslardan mı öğreneceğiz? ekrana çıkıp şaklabanlık yapıyorlar diye toplum önderi mi oluyorlar?
29°
açık