banner851

banner614

“HER AYRINTIYI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün "Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm" sloganı ile İstanbul Caddesi’nde başlattığı "Kent Estetiği Projesi"nde yapım süreci devam ediyor. Süreci yakından takip eden Başkan Özlü, en ufak bir ayrıntıyı bile düşünerek hareket ettiklerini belirterek çalışmalarda gelinen son nokta ile ilgili bilgi verdi.

banner846
Düzce 30.06.2021, 15:55 01.07.2021, 17:34
1379
banner844

Düzce’nin çehresini değiştirmek için bürokratlık ve bakanlık tecrübelerini harmanlayarak kente hizmet etme gayreti gösteren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dört bir yandan yapımı devam eden projeleri yakından takip ediyor.

Bir yandan Ankara’nın yolunu sık sık tutarak projelerdeki bürokratik süreçlerle ilgilenen ve kaynak aktarılmasını sağlayan Özlü,  bir yandan da devam eden çalışmaları sık sık denetliyor.

Başkan Özlü son olarak özel önem verdiği ve Düzce’nin en işlek bölgesi olan İstanbul Caddesi’nde uygulanan ‘Kent Estetiği Projesi’ için sahada devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını inceledi.

"EN UFAK AYRINTIYI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ”

Cedidiye Meydanı ile Millet Bahçesi’ni birbirine kavuşturacak olan projenin şehre ahenk katacağını kaydeden Başkan Özlü, "Mayıs ayı başında başladığımız 'Kent Estetiği Projesi' hızla ilerliyor. Arkadaşlarımız planlı ve programlı bir şekilde en ufak ayrıntıyı düşünerek hareket ediyorlar. Yapı Kredi Bankası ile Düzce Belediyesi arasındaki bölümde taş örme çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu da Valilik önü ve Ziraat Bankası arasında kalan kısım için altyapı çalışmalarına başladık. İnşallah kısa süre içerisinde orada da taş örme çalışmalarına başlayacağız. Taşlar örüldükten sonra kent mobilyaları ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirilecek. Son olarak da kademeli bir şekilde cephe giydirme işlemlerine başlayarak caddedeki çalışmalarımızı noktalayacağız.” dedi.

"MAĞDURİYET OLUŞTURMAMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Caddede devam eden çalışmalar nedeniyle esnaf ve vatandaşların mağdur olmamaları için yoğun çaba sarf ettiklerini de kaydeden Başkan Özlü; "Biz planladığımız tarihten önce çalışmalarımıza başladık. Daha önce hesapta olmayan 17 günlük kapanma durumu söz konusuydu. Biz de büyük ölçüde kapalı olan esnaflarımızı en az mağdur etmek adına çalışmalarımızı öne çekerek altyapıyı tamamladık. Taşlarımızın üretimi tamamlandığında ise örme işlemine başladık. Biz burada esnaf ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gayret gösteriyoruz. Bölge esnafı ve vatandaşlarımıza gösterdikleri hoşgörüden dolayı teşekkür ediyoruz, cadde tamamlandığında burası gerçekten nezih bir yer olacak." şeklinde konuştu.

Yorumlar (9)
Melih 3 hafta önce
Bakalım bu kaldırımlar kaç ay dayanacaklar.Belediye başkanları şu caddeyi biraz rahat bıraksınlar oyuncak değil bu cadde
Bilmiş 3 hafta önce
Bir estetik sanat eserini yuzyillarca hayranlıkla izleyebiliyoruz. Su Duzcenin estetigi onyillardir hep ayni...yani estetiksiz...yap-kazandir-bozulsun-yinele...anlik dusuncelerle yapilmis kalitesiz iscilikle taclandirilmis, sallapati "yaptik oldu" mottosuyla ayni kaderi hep yasayan zavalli köyüm Düzce...Umarim alt yapinla ust yapinla bir gun iflah olursun
Düzceli 3 hafta önce
Gereksiz israf, masraf
şişmansiyasetçi 3 hafta önce
Halkımla yapmış olduğum istişarelerde anladım ki halkım yenilikleri seviyor. Hatta bir öğrenci dedi ki sayın vekilim gelişim için değişim şart. Bunun üzerine epey düşündüm. Kırk yıllık siyaset hayatımda böyle bir deha görmedim.
Mete 3 hafta önce
Bu taşlar kimin fabrikasından geliyor eski bir akp li falan değildir ben kuruntu yapıyodurum. İhale açılmıştır ve en uygun fiyatı o eski akp li millet vekili vermiştir eminim.
Başkan duy sesimizi 3 hafta önce
Kaldırımdaki araba ve motorlardan dolayı yürüyemiyoruz hele bu spor sokakta hiç mi sorumlu kişiler gezmiyor ya sorumluları göreve davet ediyoruz. İ
Belediyeci 3 hafta önce
Sahi kasrı ne oldu? Yeni bir mudur ithal etmistiniz boludan erdem diye o beyfendi ne yapiyor ki tesisleri somurmeye,personeli eziyetlemeye,boluluyu duzceye sokmaya calismaya devam mi ediyor ki?
kazanç kapısı 3 hafta önce
başkan yıkılacak yer arıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın