banner851

banner614

“HER ŞEY MEMLEKETİM DÜZCE İÇİN”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın meclis toplantısında Düzce ve Bolu belediyelerinin mali durumunu kıyaslarken sarf ettiği “Paramız var, borcumuz yok, haczimiz yok! Adam (Başkan Özlü) bankadan kredi çekemiyor, maaşlarını ödeyemiyor!” şeklindeki ithamlarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Göreve gelir gelmez mali disiplin tedbirlerini devreye sokan ve bunun karşılığını kısa sürede alan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yaptığı açıklamada, kurum gelirlerinin giderlerin üzerine çıktığını bildirdi.

banner619
Düzce 11.08.2021, 13:00 11.08.2021, 14:44
2116

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana belediyenin gereksiz harcamalarına ‘dur’ diyerek kemer sıkma politikasını devreye sokan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, milyonlarca liralık borcu 2 yılda önemli oranda eritti ve gelirleri katladı.

Düzce Belediyesi’ni borç yükünden kurtardı

2019 yılının ağustos ayında yaklaşık 452 milyon olarak açıklanan borç yükünü, kurumun sırtından almak için şeffaf yönetim anlayışıyla mali tedbirleri uygulamaya koyan Başkan Özlü, siyasi çevrelerden gelen tüm tepki ve eleştirilere rağmen savunduğu yönetim şeklinden geri adım atmadı. Belediyede har vurulup harman savrulan günlerin geride kaldığının mesajını net şekilde veren Özlü, “Düzce Belediyesi artık borç kıskacı altında ezilmeyecek” diyerek, memlekete ve Düzceliler’e hizmet etmek için belediyeyi kredilerle ayakta kalmaya çalışan bir kurumdan gelir elden eden bir kurum haline getirdi.

“Pozitif bir gelir-gider dengesi sağladık”

Mali disiplin, şirketlerin yeniden dizaynı ve kurum içi sil baştan yapılan düzenlemeler sayesinde 2 yılın sonunda Düzce Belediyesi amaçlanan hedefe ulaştı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir açıklamada bulunarak, sevindirici tabloyu şöyle aktardı:

“Son iki yıldır yapmış olduğumuz mali kaynak yönetimi çalışmaları sonucunda gelirlerimiz giderlerimizden daha fazla... Halkın olanı halkla hizmet olarak paylaştık, pozitif bir gelir-gider dengesi sağladık. Her şey değerli vatandaşlarımız ve memleketim Düzce için…”

Gelirler giderleri solladı

Paylaşılan videoda 2019 yılında 17.6 milyon TL, 2020 yılında ise 22 milyon TL gelirle, kasaya giren paranın giderleri solladığı vurgulandı.

Düzce Belediyesi’ni böyle karalamaya çalışmıştı 

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Meclis Toplantısı’na başkanlık eden Belediye Başkanı Tanju Özcan, yönettiği kurumu Düzce Belediyesi’ni karalamaya çalışarak, yüceltmeye kalkmıştı.

Özcan’ın toplantıdaki konuşmasında, “Yanı başınızdaki Düzce Belediyesi’nin haline bakın! Peşin satan esnaf, veresiye satan esnaf resmi var ya; Bizim durumumuz var ya, o peşin satan esnaf gibi Düzce’nin yanında. Paramız var, borcumuz yok, haczimiz yok! Esnafımıza borcumuzu ödüyoruz, adam bankadan kredi çekemiyor. Hani ne oldu? Hani iktidar olunca çift kanatlı oluyorduk? Ben Düzce ile niye kıyaslamayım kardeşim? Ben kendimi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile mi kıyaslayayım ben?” sözleri meclis sıralarında tepkiyle karşılanmıştı.

“Düzce Belediyesi bütçe fazlası verdi, sen ek bütçe istedin!” itirazlarına karşı gelen Özcan, “Git Düzceliler’le bir konuş. Çok çok doğru bilgi yani. Yalan! Yalan! Size yeminle söylüyorum çıkın Düzceliler’e sorun! Düzce Belediyesi’ndeki memur mu daha fazla para alıyor Bolu Belediyesi’ndeki mi? Çünkü sosyal denge tazminatını bile ödeyemiyor. Maaşlarını ödeyemiyor ya! Maaşlarını ödeyemiyor. Allah Allah.” diyerek gerçeği yansıtmayan sözlerini kabul ettirmeye çalışmıştı.

Keskin sessiz kalmadı, Özlü gereken cevabı verdi

Bu karalama hamlesine sessiz kalmayan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, “Bolulu hemşehrilerimiz böyle bir başkanı hak etmiyor.” derken, Başkan Özlü de yaptığı paylaşımla Özcan’a gereken cevabı vermiş oldu.

banner844
Yorumlar (11)
DOBRA VATANSEVER 1 ay önce
öncü haber sana sadece LAANNNNNNNNNNNNN BIRAKKKK diyorum,
DÜZCELİ 1 ay önce
YAP İŞLET DEVRET,CEZA, VERGİ ,ZAM,SURİYELİ,AFKANLI ,SON 20 YILDIR MAYMUNLAR CEHENNEMİNDE YAŞIYORUZ
tabi tabi 1 ay önce
ulen haberlere çıktı zamanında düzce belediyesi işçilerin parasını veremiyor diye neyin kafası bu
Düzceli 1 ay önce
Adam doğru söylüyor özlüden önce belediyede Tanju vardı ve o borçları Tanju yaptı şimdi üç kuruş borç ödediniz geri kalan borçlar ne olacak yağcı öncü
Halk 1 ay önce
Aslinda Faruk Baskanda hic hazetmiyorda bakma sen agzi bagli..Olsun sendende bekliyoruz ayni hareketi..vatanimiz Düzcemiz değerli baskan..herkes ulkesinde iyi..Bize kufredenleri mi barindiricaz.
MENDERES 1 ay önce
HANGİ HEDEFİ TUTTURDUN KALICI KONUTLARDA ÇIĞIRTKANLIK YAPAN SATICILARI TANJU ÖZKAN KI YAKAYACAK VEYA YAKALATACAK ÖZLÜ HİKAYE OKUMAYI BIRAKALIM LÜTFEN
Vatandaş 1 ay önce
Havuz medyası olmuş öncüde herkes neyin ne olduğunu görüyor bolu bugun gelişmeyi bıraksa düzce 50 senede anca boluyu yakalar adam akpliden mhpliden daha milliyetçi yine aday olsun yine kazanır. Cekete oy vermiyor bolu hizmet edecek adama veriyorlar.
Şampiyon 1 ay önce
Hemşerim tamam her şey Güsel 2 senedir anlaşılan … 18 sene milletin alın terini demekki yemişler içmişler har vurup harman savurmuşlar bu haberden bunu anladım ben
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın