banner851

banner955

“HER YERİ YIKANLAR MÜSTECİRLERİ ARATMIYOR”

Düzce Belediyesi’nin sorumluluğundaki sosyal mekanlarda yiyecek ve içecek fiyatlarının makul olması gerekirken, kafelerden farksız ücretler alınması tepkiye neden oluyor. İnönü ve Avni Akyol parklarındaki işletmelerin Düzce Belediyesi tarafından ‘daha ucuz hizmet’ anlayışı ile yıkıldığına dikkat çeken bir vatandaş, “’Belediyenin yerlerinde çay 2 lira, 3 lira olur mu?’ diye bağıranlar aynı şeyleri kendileri yapınca ses yok.” diyerek sitem etti.

Düzce 16.03.2021, 13:21 18.03.2021, 15:55
3607

Yıllardır müstecirlerin eline bırakılan Avni Akyol ve İnönü parklarındaki işletmeler, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ve Düzce Valiliği’nin oluru ile yıkılarak bölgede Millet Bahçesi Projesi için düğmeye basıldı.

Parktaki bankları bile sökerek her yeri ücretli hale getiren işletmecilerin uyguladığı yüksek fiyat politikası sık sık eleştirilere neden olurken, halkın mekanları olan parkları ticari kaygılarla işleten müstecirlere ‘Dur’ diyen Başkan Özlü, yeni projede, hiçbir alanın şahsa verilmeyeceğini ve her yeri Düzce Belediyesi’nin işleteceğini duyurdu. Bu süreçte altı çizilen en başlı unsur ise fiyatların her zaman makul ve piyasanın altında olacağıydı.

Yakın zamanda ilk etabı Düzceliler’in hizmetine açılacak olan Millet Bahçesi gibi belediye işletmesindeki diğer mekanlarda da yiyecek ve içeceklerin uygun fiyatlarla satışa sunulduğunu düşünen bazı vatandaşlar hüsranla karşılaşıyor.

15 Temmuz Şehitleri Parkı’ndaki belediyenin kafede küçük çayın 3 TL’den satılmasını yardırgayan bir Düzceli, Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdiği şikayette, “‘Ucuz hizmet vereceğiz’ diyerek her yeri yıkanlar, müstecirleri aratmıyor” serzenişinde bulundu.

0 542 767 18 81 numaralı Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan mesajda tepkili vatandaş, şu görüşlere yer verdi:

“Geçen gün 15 Temmuz Şehitleri Parkı’na kafeye gittik, çay içtik. Hesap ödemeye girdim ve çay 3 TL sanırım. Burayı Düzce Belediyesi işletiyor. O kadar insanı işinden edip her tarafı yıkanlar, ‘Belediyenin yerlerinde çay 2 lira, 3 lira olur mu?’ diye bağıranlar aynı şeyleri kendileri yapınca ses yok. ‘İster gel, ister gelme, istersen iç istersen içme’ mantığı… Benim derdim kimseyle değil ama bizden sonraki nesillere rahat ve iyi bir Düzce olsun isterim. Böyle giderse Düzce her zaman geri gitmeye mecbur.”

Yorumlar (4)
Düzceli Vatandaş 2 yıl önce
Fiyatları da Değiştiriniz İlgisiz Personelide
CAN 2 yıl önce
BELEDIYE HALKIMIZA CAYI 1 TL DEN VERSIN SIMIDIDE 1 TL DEN VERSIN
şenay 2 yıl önce
NE SANIYORDUN KAMU İŞLETMELERİNİ SAT DEVLET TİCARET YAPMAZ DİYE ŞİMDİ AKP BELEDİYESİ ÇAYI 3 LİRADAN SATSIN HALK A
VATANDAŞI YOLMA TESİSİ 2 yıl önce
BU İŞLETMEDE ÇAY NASIL 3 TL OLMASIN Kİ 3 GARSON OLAN İŞLETMEDE 2 MÜDÜR VAR :) BUNLARIN MAAŞI NASIL VE NEREDEN ÇIKACAK
Yeni Sayımız