banner614

HER YIL BUNU YAPIYORLAR

banner619

Düzce'nin Yeni Taşköprü köyünde cami kubbesine yuva kuran leylekler, görenlerin ilgisini çekiyor. Köy muhtarı Hüseyin Gür, köy camisinin yapıldığı günden beri kubbe kısmına leyleklerin yuva yaptığını belirtti.

banner846
Düzce 02.05.2020, 17:30
3953
HER YIL BUNU YAPIYORLAR
banner844

Yaz aylarının geldiğinin habercisi olan leylekler, Düzce semalarında görülmeye başlandı. Düzce'nin Yeni Taşköprü Köyü'nde ise yıllardır köyün merkez camisinin tepesine leyleklerin yuva kurması görenlerin ilgisini çekiyor. Köy Muhtarı Hüseyin Gür, köy camisinin yapıldığı günden beri kubbe kısmına leyleklerin yuva yaptığını ve leyleklerin köyün simgesi haline geldiğini söyledi.

Cami yaptırılmadan önce leyleklerin köydeki ağaçlar üzerine yuva yaptığını anlatan Gür, "Her yıl köyümüze gelen leylekleri köy halkı olarak çok seviyoruz. Çünkü köyümüzün bir simgesi haline geldiler. Hır yıl ilk baharda köyümüze gelen leylekler, aynı yerde yuva yaptıkları için bu yuvayı bozmadık. Caminin kubbesine yuva yapan leylekler köye gelen misafirlerin de ilgisini çekiyor" dedi.

Yorumlar (3)
UMİT 1 yıl önce
yakında o yuvayı yıkarlar benden demesi. daha önce azmimilli deki camiye geliyorlardı yuvaları oradaydı.cok hayvanseveriz
Düzceli 1 yıl önce
Düzcede her camide var leylekler
Düzceli 1 yıl önce
Merkeze yakın sulak arazilerin olduğu tüm köylerde yaşanan bir durum bu. Taşköprüye özel değil. Bilin istedim..
17°
kapalı