banner851

banner614

“HİÇBİR VİRÜS ALDIĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR”

banner619

Düzce Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında şehrin birçok noktasında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla 7 gün 24 saat çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dün akşam vatandaşların sağlığını korumak amacıyla sahada çalışan belediye ekiplerine eşlik etti.

banner846
Düzce 31.03.2020, 12:30 01.04.2020, 12:14
1675
“HİÇBİR VİRÜS ALDIĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR”
banner844

Düzce Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tehlikesine karşı aldığı önlemleri her gün artırmaya devam ediyor. Koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında sokak, cadde ve kalabalığın yoğun olduğu bölgelerde dezenfekte işlemlerini tüm hızıyla sürdüren Düzce Belediyesi, cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayarak ve ardından ilaçlama yaparak dezenfekte etti.  

Cadde ve sokaklar köpüklü su ile yıkandı

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin katılımı ile gerçekleştirilen çalışmada cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayan ekipler daha sonra ilaçlama yaptı. Cadde ve sokaklarda mikrop ve virüsleri yok eden antiviral özelliğe sahip aktif yüzey temizlik ürünleri ile dezenfekte yapıldığı bildirildi. Bu yoğun mesai sırasında hem çalışmaları yerinde görmek hem de ekiplere moral vermek için sahada incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ilgili başkan yardımcıları ve birim müdürlerinden çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Başkan Özlü, koronavirüs tedbirleri kapsamında yoğun bir mesai harcayan belediye ekiplerine teşekkür etti.

“Vatandaşlarımızın da bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor”

Başkan Özlü yaptığı açıklamada, “Halkımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda, otogarda, bizden destek isteyen kamu kurum ve kuruluşlarımızda, özel halk otobüslerinde, otobüs duraklarımızda, taksilerde, şehrin yoğun kullanıldığı cadde ve sokaklarda etkin bir dezenfekte çalışması yürüttük. Bu süreçte, devletimizin tüm kamu kurum ve kuruluşları tam bir uyum halinde bu salgın hastalıktan kurtulabilmek için büyük çaba sarf ediliyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Hiçbir virüs aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Bu kapsamda bizim ilk başta almamız gereken önlem evlerimizden mümkün olduğunca çıkmamak ve sosyal mesafeyi korumak. Biraz sabırlı davranmak durumundayız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
Düzceli 1 yıl önce
Sn başkan pazaryerinde ortada otobüslerin döndüğü yerde çeşme rezillikler içinde bakın isterseniz doktoru oraya gönderinde ana caddede gezme işlerini bırakın sokaklara girin.
başkana 1 yıl önce
başkan artık nefretlik geldi bu pis insanlardan.yere tüküren çekirdek yiyiyp yiyip atan yürürken sigara içip izmaritini atan insanlardan bıktık.lütfen ceza gelsin artık.Onların pis mikroplu atıklarına maruz kalıyoruz..
Ae 1 yıl önce
Mahalle aralarında bir uğrasanız sağlık ocaklarının olduğu yerlere biz hiç görmüyoruz
halk 1 yıl önce
Sayin Ozlü ..sokaklara tüküren izmarit atan sokakda sigara icen poset veya cips paketi ata cekirdek kabuklarini atan kisilere ceza yazin..Yoksa bu iş uzar gider..Siz yikiyorsunuz millet mikroplu ağiź bulaşiğini atiyor..caza gelsin..
düzceli 1 yıl önce
cadde ve sokaklara çeşmeler yapın sayın başkan
DÜZCELİ 1 yıl önce
TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞISIN VE HİÇ BİR MEZİYETİNİ GÖREMEDİK, SEÇİMDEN ÖNCE ETNİK KÖKENİNDEN OLANLARI ZİYARET ETTİN NEDE OLSA KAZANACAKSIN DİYE.. AMA EMİN OL SENİ İLK SATANLARDA ONLAR OLACAK..
Düzceli 1 yıl önce
Doktor sokaklarda dikilip gezeceğine hastaneye dön hayat kurtarma mücadelesinde yardımın olsun.Hipokrad yemini yapmadınmı diye düşünmemek elde değil.Ne var bu belediyede anlamadım.