banner614

HIRSIZLIK OLAYINA JANDARMADAN AÇIKLAMA

banner619

Merkeze bağlı Akyazı Köyün’de yaşlı bir çiftin evinde 1 yılda iki kez hırsızlık olayı yaşandığına dair haberle ilgili Düzce Jandarma komutanlığından açıklama geldi. Açıklamada, kaybolan paranın Cami Yardım Parası olduğu ve Jandarma Ekiplerinin eve gelince paranın bulunduğu belirtildi.

banner846
Düzce 05.04.2020, 18:04 07.04.2020, 10:39
10115
HIRSIZLIK OLAYINA JANDARMADAN AÇIKLAMA
banner844

Öncü Haber Merkezini arayarak, yaşlı anne ve babasının evinin soyulduğu yönünde bir ihbarda bulunan vatandaşın ihbarının asılsız olduğu ortaya çıktı. Hırsızlık olayı ile ilgili Konuralp Jandarma Karakol Komutanlığına, yaşlı çiftin başvurması üzerine evde yapılan incelemelerde hırsızlık bulgusuna rastlanmadığı öğrenildi.

İddiaya göre, Akyazı Camisinin yardım parasını kaybeden 75 yaşında ki Siyami Öztürk isimli bir vatandaş, 3 Nisan 2020 tarihinde Konuralp Jandarma Karakol Komutanlığına giderek, evin soyulduğu ve Akyazı Köyü Camisi için toplanan 2 Bin TL tutarında ki yardım paralarının çalındığı ihbarında bulundu.

Bunun üzerine eve gelen Jandarma ekipleri, evde inceleme yaptı. Yapılan inceleme sırasında, Öztürk kaybolan yardım parasının bulduğunu söyledi. Bunun üzerine Jandarma ekipleri, hanede hırsızlık yaşanmadığına dair tutanak hazırladı.

Konu ile ilgili Jandarma ekipleri tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“03.04.2020 günü Saat 09.10 sıralarında Düzce Merkez Akyazı Köyünde ikamet ettiği bilinen Siyami ÖZTÜRK isimli şahıs komutanlığımızı arayarak evde şeffaf poşete sarılı bir miktar parasını evin içinde bulamadığını, hırsızlanmış olabileceğini düşünerek komutanlığımıza ihbarda bulunmuş, Olay yerine gidildiğinde parasını bulduğunu herhangi bir mağduriyetinin olmadığını beyan etmesi üzerine olay ile ilgili olarak tutanak tanzim edilip herhangi bir işlem yapılmadan dönüş yapılmıştır.”

“YAŞLI ÇİFTİN FINDIK BAHÇESİ YOK! FINDIK HIRSIZLIĞI OLMASI İMKÂNSIZ…”

Yapılan açıklamada, yine aynı çiftin geçen yaz aylarında evlerine giren hırsızların 300 kilo civarında fındığının çalındığı yönünde ki ihbarın da asılsız olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Basında yer alan fındık Hırsızlığı ile şahsın karakolumuza herhangi bir müracaatının bulunmadığı, personelimizin 03.04.2020 tarihinde şahsın verdiği İhbar ile ilgili mülakat neticesinde geçen senelerde 300 kg fındığının çalındığını beyan etmesi üzerine görevli devriye unsurunu tarafından köy muhtarı ve komşular ile yapılan görüşme neticesinde böyle bir olayın varlığı konusunda herhangi bir bilgilerinin bulunmadığı, köy muhtarının beyanından şahsın 300 kg fındık elde edebileceği bir arazisinin bulunmadığı ile ilgili tespitler yapılmıştır.”

Yorumlar (5)
Köylü 11 ay önce
Araştırılması lazım... Bi dalavere yapılmış belli
Doğrucu 1 yıl önce
Tamam yaşlılık filan falan da gözden kaçan şey vahim yahu caminin yardım parasının bu adamın evinde ne işi olur? Yani camilerde toplanan paralar bir takım zevatın ceplerindem*?
Köylü 1 yıl önce
Bence olayda bir sıkıntı var kimse boşuna jandarma filan çağırmaz. Bu kişinin fındıklığı var ve her yıl düzenli topladığını biliyorum. bu haber tekrar gözden geçirilmeli
Ayse 1 yıl önce
Yazik ya devletin jandarmasi ne sacma insanlarla ugrasiyo bu milletde iyice manyadi yazik bu devletin askerine
Musa ÖZTÜRK 1 yıl önce
AKYAZI (Muhacir Akyazı diye bilinen) KÖYÜ'NDE NELER OLUYOR Akyazı köyünde yaşayan KORONAVIRUS sebebiyle evlerinden çıkamayan yaşlı çift 75 yaşında S. Ö ve 72 yaşında M. Ö gece evde oturuyor iken evlerine giren hırsız veya hırsızlar tarafından hayatının şokunu yaşadılar. Kendilerinin anlattıklarına göre daha önce EYLÜL Ayında evlerinden 300 kg kadar fındıkları çalınan ancak geç farkettikleri ve fazla üzerinde durmadıkları hırsızlık olayını Konuralp jandarma karakoluna hırsızlığı bildirmeyen yaşlı çift 02. 04. 2020 perşembe gecesi saat 20:00- 22 arası evlerine giren hırsız veya hırsızlık sebebiyle hayatının ikinci şokunu yaşadılar. Evlerinin pencerelerindeki sinekliği yakarak ve yırtarak içeri giren evi ve köyü çok iyi bilen (köyden olması muhtemel) hırsız veya hırsızlar yaşlı çiftin 2000 lira civarında parasını çalarak kaçtı. Yaşlı çift olay anında Hırsız ile yüzyüze gelse halleri ne olurdu bir düşünsenize! . Konuralp jandarma karakoluna haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Jandarma tarafından hırsız veya hırsızların yakalanması için gerekli çalışmayı başlattılar. HABERİN ASLI BU İDİ. Niye değiştirerek yayınladınız. Camiye harcanmak üzere ayrılmış bir para İDİ.
25°
açık