banner851

banner955

HIZLA SONA GELİNİYOR

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yeni hizmet binasının yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı. Kaba inşaatı ve sıvası tamamlanan Çoban mevkiinde 2 bin 400 metrekare alana sahip hizmet binasının çatı yalıtımı da tamamlanarak iç tesisat çalışmalarına geçildi.

Düzce 21.12.2021, 15:28
2681
HIZLA SONA GELİNİYOR

Olası yangın ve doğal afetler karşısında Düzce’nin her bölgesine 7 dakikada müdahale edilebilmesi için mevcut itfaiye teşkilatının modernizasyon çalışmalarını yürüten Düzce Belediyesi; yeni teçhizatlar,  modernize edilmiş son teknoloji araç ve gereçlerin envantere eklenmesinin ardından başlattığı modern itfaiye binası yapım çalışmaları hızla ilerliyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatları doğrultusunda geçtiğimiz yıl sonunda ilk kazmanın vurulduğu, Çoban mevkiinde 2 bin 400 metrekare alan içine inşa edilen yeni itfaiye hizmet binasının kısa sürede kaba inşaatının tamamlanmasının ardından ince işçiliğine geçilmişti.

Yeni itfaiye binasının modern donatılara sahip olacağını kaydeden Başkan Özlü, “Modern itfaiye binası alanımızda; 465 metrekare yapı alanı 460 metrekare yeşil alan, 108 metrekare su deposuna sahip olacak. 10 Araç kapasitesinin bulunacağı yeni itfaiye tesisimizde, 6 idari oda, yemekhane, yatakhane,  çavuş odası, teras, dinlenme odaları, mescit, spor salonları ve misafirhane bulunacak. Modern hizmet binamızın iç tesisat çalışmalarının da hızlı şekilde ve kısa sürede tamamlanmasını sağlayacağız” dedi.

BÖLGEYE DE HİZMET VERECEK

Araçların modernize edilme işlemlerinin tamamlandığını, ekipman ve personel olarak da bölgenin ihtiyacını karşılayacak kapasiteye getirildiğinin altını çizen Başkan Özlü, “İtfaiye teşkilatımız bizim göz bebeğimiz olan bir birimimiz. Aynı zamanda her zaman hazır durumda ve her türlü olaya anında müdahale edebilecek şekilde hareket etmesi gereken bir birimimiz. Düzce Belediyesi olarak teşkilatımızın yenilenmesinin yanı sıra yerleşim açısından da her türlü olaya anında müdahale edebilecek hale getirilmesini göz önünde bulundurduk. Düzce geneline olduğu kadar bölgemizde meydana gelebilecek olaylara da hızlı şekilde destek verebilecek hale getiriyoruz. Titiz çalışmalarımız neticesinde modern bir itfaiye binasını ilimize kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (2)
zühtü 12 ay önce
Acil bir durumda hangi yolu kullanacaklar.Dar sokakla,keşmekeş trafikte.
Semih 12 ay önce
Çok merak ediyorum bulvar trafiğinden çobana yada azmimilli tarafına itfaiye nasıl bulvardan çıkacak o trafiği yarığ geçecek ???
Yeni Sayımız