banner851

banner614

HUDER BAŞKANI DİLBER AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

banner619

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Düzce Şube Başkanı Arb. Av. Ali Dilber, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Dilber, mesajında, avukatların insanların en zor dönemlerinde ihtiyaç duydukları savunma hakkının temsilcileri olduğunu belirtti.

banner846
Düzce 05.04.2020, 14:37 07.04.2020, 10:47
3382
HUDER BAŞKANI DİLBER AVUKATLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
banner844

Avukatların insan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içerisinde kişilerin, toplumların temel hak ve hürriyetlerinin korunmasında, savunulmasında, kanunlara bağlı kararlılıklarıyla adaletin tecelli etmesinde büyük bir görevi yerine getirdiğini aktaran Dilber, toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürebilmelerinin temel şartlarından birinin adaletin sağlanması olduğunu kaydetti. 

 Düzce Şube Başkanı Arb. Av. Ali Dilber, mesajında "Vatandaşlarımızı hakları konusunda bilgilendirip yönlendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan avukatlarımız, aynı zamanda adaletin sağlanması, hukuksal ilişkilerin yürütülmesi, devlet ve vatandaş ilişkilerinin temeline güvenin yerleştirilmesinde de çok önemli roller üstlenmektedirler. Avukatlar, vatandaşların bağımsız mahkemelerde eşit ve adil şekilde yargılanmalarının yanı sıra, devlete ve hukuka olan güvenlerinin sağlanmasında da önemli bir görev üstlenmektedirler. Yargılamanın en önemli ayaklarından birini temsil eden avukat meslektaşlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerinde bulundu. 

 Ali Dilber son olarak ise “Evde kalın, sağlıklı kalın. Zorunlu haller dışında, vaktimizi evlerimizde geçirelim" dedi.

Yorumlar (6)
kamil Hoca 1 yıl önce
Arb. Anlami Nedir ilk Defa duydum. 25 senelik Akademik Kariyer Ünvanlarını hepsini Bildiğimi Sanıyordum
Düzce 1 yıl önce
İşi yalan söylemek olan meslek hangisi acaba
Avukatmış 1 yıl önce
Ülkede ki Hukuk Öyle Bir Seviyede ki Corona Bile Nezle Gibi Kalır Yanında.Bu da Çıkmış "Avukatlar Günü" Kutluyor. E Bizde Kutlayalım Madem "Aman Benim Güzel Kızım Avukat mı Olmuş,Aman Benim Yakışıklı Oğlum Avukat mı Olmuş" Tee Allah´ım Ya...
Necat N. 1 yıl önce
Avukatlar senin gibiyse kalsin o adalet. Bir davayi cok iyi hatirlarsin turlu hilelerle 12 yil surukledin . Sonrada adaletten bahsediyorsun. Allah senin gibilerinden mazlumlari korusun. Oy vererek gonulden destekledigimiz belediye baskanimizda kalkti seni danisman yapti. Verdigim oya pisman oldum. Anlayan anladi baska soze gerek yok. Allah Sayin Cumhurbaskanimizin yardimcisi olsun.
Avukat 1 yıl önce
Avukatların reklam yasağı vardır biraz uyun buna. Huder vs bahanelerle reklam yasağını delmeyin. Şikayet edicem sizi
suçsuz 1 yıl önce
bir çık şu medyadan git yaaa. çok iticisin çook.
16°
az bulutlu